121 zeeland 'Visser moet Straattheater regent creatief zijn' Schade aan zeesluis door aanvaring valt erg mee Geit Vismijn Breskens in de plus BRESKENS Vele tienduizenden vinden weer de weg naar volksfeest Fietsvierdaagse met keuze uit afstanden Duitser heeft zes keer te veei alcohol op Meisje (8) breekt arm bij aanrijding Zes fotografen en kunstenaar exposeren almanak maandag 9 augustus 2010 door Harold de Puysseleijr BRESKENS - Nieuwe ontwikkelin gen in de visserij vragen meer dan v in het verleden om vakmanschap en creativiteit van de visserman. Waarnemend voorzitter Jaap Hen- nekeij van de visserijvereniging Ons Belang uit Breskens zei dat za terdagmiddag in zijn toespraak voor aanvang van het visbuffet voor genodigden in de vismijn. Traditioneel is die bijeenkomst de officiële opening van de Visserij feesten, die dit weekeinde voor de 57e keer in het vissersdorp werden gehouden. Hennekeij benadrukte dat het in de visserij niet alleen gaat om nieuwe ontwikkelingen aan boord, maar dat ook de han del, de verwerking en de afslag moeten inspelen op verduurza ming van de sector. „Ook hier in Breskens", aldus Hennekeij. Die begon zijn toespraak met een uitgebreid dankwoord aan Jacques de Bliek, die na veertig jaar in de visserij actief te zijn geweest vorig jaar al aangaf dat hij ging stoppen ♦•.lis voorzitter van Ons Belang. „Het zoeken naar een opvolger is in de krimpende visserijsector in Breskens nog niet afgerond, van- VOCELWAARDE Het Feestcomité houdt van 31 au gustus tot en met 3 september weer de Fietsvierdaagse. Het ver trek is bij café 't Karrewiel in Vogel waarde tussen 18.00 en 18.30 uur. De afstand is 15 of 25 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt eenma lig 2,50 euro en een euro per per soon per dag. Deelnemers krijgen voor dat geld wel een leuke herin nering aan de fietsvierdaagse mee. TERNEUZEN TERNEUZEN - Een 51-jarige Duitse automobilist moest vrijdagavond zijn rijbewijs bij de politie inleve ren nadat hij dronken achter het stuur was aangetroffen. De man reed erg langzaam en onvast over de Axelsedam in Terneuzen. Uit de blaastest bleek dat de Duit ser bijna zes keer te veel had ge dronken. Daarop is zijn rijbewijs ingevorderd. daar dat ik de rol van Jacques van daag waarneem", lichtte de erva ren oud-bestuurder toe. Die zette verder uiteen, dat de ont wikkelingen van de visserij in de zuidelijke Noordzee - het werkter rein van de vissers die in Breskens aanlanden - nauwelijks verschillen van de landelijke. „In één aspect onderscheiden we ons wel van de rest van Nederland", voegde Hen nekeij daar met gepaste trots aan toe. „Kenners zeggen dat de lekker ste vis uit de Zuid komt." Een ander aspect dat Hennekeij tij dens zijn speech aanstipte, was de garnalenvisserij die de laatste tijd goede zaken doet. „Door de toena me van de eigen aanvoer en door aanvoerders van buitenaf is de om zet aan garnalen zodanig toegeno men, dat de vismijn de-laatste twee jaar met winst heeft kunnen afsluiten." De waarnemend voorzitter van de visserijvereniging uit Breskens voorziet dan ook een nabije toe komst met een 'economisch renda bele visserijsector'. „Ik ben ervan overtuigd dat we het ingezette tra ject succesvol zullen afronden. Maar er zal nog heel wat water door de Schelde stromen voor we zover zijn." TERHOLE Een achtjarig meisje is vrijdagmid dag met vermoedelijk een arm breuk naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding op de Hulster- weg in Terhole. Zé fietste op het voetpad en stak plotseling de weg over. Een acht tienjarige automobilist uit Sint Jan steen probeerde haar nog te ontwij ken, maar dat mislukte, met de aan rijding als gevolg. HULST Zes fotografen en een beeldend kunstenaar geven in foto's en beel den hun kijk op de grensstreek van het Waasland en Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Hun tentoonstelling is te bezichti gen in 's Landshuis aan de Steen straat in Hulst van 18 september tot 3 oktober. Meer informatie op de website. Q www.grensbeeld.eu Hij wordt binnenkort drie jaar, die kleine Siebe uit Kapelle. De leeftijd om de grenzen van het ontoelaatba re op te zoeken. En dus kunnen zijn ouders het knaapje zo nu en dan ach ter het behang plakken. Zo ook die dag toen hij na een reeks strafminu- ten het toch weer niet kon laten kat tenkwaad uit te halen. In een onop lettend moment had hij tijdens het door Harold de Puysseleijr Bij de organisatie van festi viteiten in open lucht kun je veel zaken regelen, behalve het weer. Dat bleek afgelopen zaterdagmid dag maar weer eens tijdens de Vis serijfeesten in Breskens. De geplande optredens van straat artiesten werden er in verband met de regen geschrapt. Jammer, want heel wat bezoekers hadden zich vooraf bij de bestudering van het programma van de Visserijfees ten bijvoorbeeld verheugd op een ontmoeting met de Timecruisers. Deze reusachtige fantasievoertui gen zijn gemaakt van onderdelen die van de schroothoop zijn gered en worden op drie meter hoogte bestuurd door 'tijdreizigers' uit de tijd van de Franse science-fiction schrijver Jules Verne. De regen op zaterdag ten spijt wis ten niettemin vele tienduizenden mensen afgelopen weekeinde de weg weer te vinden naar het cen trum van het vissersdorp. Zowel zaterdag als zondag was het ster- vensdruk in de havens en op de beide pleinen. Gezellig in de buitenlucht aan een terrastafeltje op het Oranjeplein zitten, was er zaterdagmiddag ech ter niet bij. In de diverse partyten- Zaterdag viel het straattheater door de regen in het water; gisteren viel er wel van te genieten, zoals deze giraffe Tip? redactie@pzc.nl eten met een gekookte aardappel een tekening op de eettafel gekalkt. Zijn mama was de fratsen nu echt beu. Streng riep ze hem tot de orde. „Nu is het genoeg. Klaar met die gekkig heid!" De woorden maakten diepe in druk. Want Siebe keek zijn moeder met grote ogen aan. Tranen sijpelden langzaam omhoog. Al snel bleek waarom: „Ik ben geen gekke geit." Op 2 augustus 2010 is op verzoek van stichting Stichting Woongoed Middelburg, gevestigd en kantoor- houdende te Middelburg, ten laste van F.A. KLAVER, pro-sé en in zijn hoedanigheid van wettelijk erfgenaam van T. Klaver, overleden op 27 juni 2010, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, (t.k.-) gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis gegeven van beslaglegging op een bankrekening. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het vrachtschip Kapi- tan Vodenko heeft geen noemens waardige schade veroorzaakt bij het rammen van één van de twee noordelijke sluisdeuren van de zee sluis in het kanaal van Gent naar Terneuzen. Dat zegt woordvoerder Lia van Dijke van Rijkswaterstaat Zeeland. De scheepvaart via de zeesluis lag vrijdagavond urenlang stil na de aanvaring. Aan de kanaalkant vormde zich daardoor in de loop van de avond een file van vijf sche pen, die vanuit Gent op weg naar zee waren. Volgens Van Dijke is een duiker er vrijdag rond 22.20 uur in geslaagd de ketting weg te trekken van de rolbaan waar de sluisdeur op loopt. Ook werd een sleepboot in gezet om een blok beton dat in de weg lag, weg te halen. Na vrijdagavond half elf konden schepen weer worden geschut in de zeesluis. Het scheepvaartver keer op het kanaal ondervond dus verder geen enkele hinder meer van het incident. „De schade aan de sluis is niet schrikbarend en de sluisdeur is ook gewoon weer in werking", aldus Van Dijke. Het schadebedrag is volgens haar nog niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54