41 binnenland wachten op wesci)feren snoeimes Roze kerkdienst na TO@S A11OTC11 OF Senaat laat SUIgailg zich niet Ouders verdachte babymoorden verhuizen Man gelanceerd bij ongeval A58 KABINETSFORMATIE Menigeen vreest keiharde bezuinigingen PAUL KUSTER5 DE levert geen koffie aan Jumbo en C1000 Drietal aangehouden na carjacking maandag 9 augustus 2010 door Lianne Sleutjes Afgeladen waren de grachten zaterdag in Amsterdam. Tienduizenden keken DEN HAAG - De publieke omroep, milieu-organisaties, ontwikkelings werkers en de culturele sector vre zen extra hard te worden getroffen door de bezuinigingen die een ka binet van VVD en CDA met steun van de PW zal doorvoeren. Vandaag beginnen de leiders van deze partijen met de onderhande lingen over zo'n minderheidskabi net. De drie zijn het eens over het bedrag van 18 miljard euro dat in de periode tot 2015 netto bezui nigd moet worden. De milieubeweging kan op weinig sympathie rekenen van deze drie partijen. WD-leider Mark Rutte zei eerder dat 'windmolens op sub sidie draaien'. De PVV ontkent de opwarming van de aarde. Cultuur en publieke omroepen zijn volgens de PW linkse hob by's die alleen draaien op subsidie. Ontwikkelingshulp zal ook een flinke veer moeten laten. De VVD wil de ontwikkelingshulp halve ren, de PW zelfs beperken tot noodhulp. Het CDA is milder, maar wil hier ook bezuinigen. Het is dus geen wonder dat milieu clubs, omroepen, de cultuursector, en ontwikkelingsorganisaties de komst van een rechts kabinet vre zen. Directeur Hans Berkhuizen van Milieudefensie vreest dat de sa menleving slechter wordt van een rechts kabinet. „De sociale recht vaardigheid, duurzaamheid en de leefomgeving zijn de dupe." Voor HILVARENBEEK - Een 19-jarige auto mobilist uit Dordrecht is gisteren overleden door een verkeersonge luk op de A58 bij Hilvarenbeek. De man raakte vermoedelijk met zijn wielen in de berm, waarna zijn pick-up truck via de beginnen- r zijn organisatie is hij niet be nauwd. Milieudefensie bouwt zelf de overheidssubsidie (nu nog 1 miljoen euro) af om straks alleen via fondsen of donateurs geld te ontvangen. In een brief aan informateur Ivo Opstelten spreekt de Raad voor Cultuur zijn zorgen uit over moge lijke bezuinigingen op cultuur. Het adviesorgaan van de regering stelt dat bezuinigen op cultuur weinig oplevert, maar wel veel kapot maakt. In omroepstad Hilversum maakt de publieke omroep zich grote zor gen. PW en WD willen hier flink bezuinigen, onder meer door een van de drie netten te sluiten. Dat zou honderden arbeidsplaat sen gaan kosten. De beoogde nieuwe coalitie zal vrijwel zeker ook fors ingrijpen in de sociale zekerheid. De WW wordt mogelijk verkort tot een jaar, uitkeringen worden bevroren, budgetten om mensen aan werk te helpen versoberd. Voorzitter An- ja van de Brug van de Belangenver eniging voor uitkeringsgerechtig den ziet de bui al hangen. Ook het openbaar vervoer heeft weinig te verwachten van een rechts kabinet. Reizigersvereniging Rover is bang dat er niet veel geld zal gaan naar bus, tram of trein, zegt woordvoer der Chris Vonk. WD en PW willen vooral investe ren in wegen. de vangrail werd gelanceerd, zo meldde de politie. Uiteindelijk be landde het voertuig met hoge snel heid tegen een portaal van matrix- borden. De man overleed enkele uren later in het ziekenhuis. DEN HAAG - PvdA-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Han Noten heeft zich verbaasd over 'het dé dain' waarmee aan de vooravond van de onderhandelingen over een minderheidskabinet wordt gespro ken over de Senaat. „Alsof we een lamme leeuw zijn die alles goed keurt. Wij kunnen wel degelijk wetten afstemmen en zo het rege ren onmogelijk maken." WD en CDA willen regeren met gedoogsteun van de PW. In de Eerste Kamer komen die drie niet verder dan 35 zetels omdat de PVV niet is vertegenwoordigd. Informa teur Opstelten ziet dat niet als pro bleem. Het beeld bestaat dat de Eerste Kamer controleert en zich wel schikt, zegt parlementair histo ricus Bert van den Braak. „Maar dat geldt voor coalitiepartijen, niet voor de oppositie. Fractievoorzit ter Tiny Kox van de SP in de Eer ste Kamer kan dat niet verkopen aan zijn achterban. De Eerste Ka mer kan alles tegenhouden." Noten: „Een regering kun je niet om niets naar huis sturen. Maar ze moet het niet te bont maken." Van den Braak ziet kansen voor kleine senaatspartijen om een machtsfactor te worden. In ruil voor hun stem zouden ze iets voor elkaar kunnen krijgen. „Zo bereke nend gaan we niet te werk", zegt SGP'er Gert van de Berg (2 zetels). In mei kan na de verkiezingen voor Provinciale Staten de PW in de Eerste Kamer komen. Als de coalitie dan nog geen meerderheid heeft, is dat een probleem, zegt D66-senator Hans Engels. „De op positie zal voorstellen met een keur van argumenten afwijzen." Staatsrechtgeleerde Joop van den Berg, oud-senator, ziet dat niet ge beuren. Maar, waarschuwt hij: „Je moet niet te vaak zeggen dat de Eerste Kamer er niet toe doet. Dan wordt de verleiding te groot om het kabinet dwars te zitten." NIJ BEETS - De ouders van de 25-ja- rige verdachte van vier babymoor- den gaan verhuizen. Ze verlaten hun woning in het Friese dorp Nij Beets waar de politie de afgelopen week stuitte op de lijkjes van vier baby's verstopt in afzonderlijke koffers. Dat zei burgemeester Francisca Ra- vestein van Opsterland zaterdag middag na afloop van een bijeen komst in het dorpshuis van Nij Beets. De bijeenkomst was belegd door gemeente, politie en Open baar Ministerie. Ongeveer twee honderd inwoners woonden de bijeenkomst bij. Het dorp telt ruim 1.600 zielen. „Het was een chique bijeenkomst. Niemand is boos, Iedereen is heel begaan met het lot van de familie en men is bedroefd", zei de burge meester. Waar de ouders van de 25-jarige AMSTERDAM - Regenboogkleuren in de kerkbanken, roze bloemen, een zangkoor in het roze gekleed voorin de kerk en een roze litur gie. In Amsterdam werd gistermid dag een 'roze kerkdienst' gehou den om de Gay Pride af te sluiten. Eén van de predikanten die sprak tijdens de dienst, was de homsek- suele predikante en geestelijk ver zorger Hantie Kotzé. Een 'roze kerkdienst', waarom? „Spiritualiteit en seksualiteit is een lastig thema. Tijdens de Gay Pride wilden we een statement maken vrouw heengaan, is niet bekend. Ze zullen volgens Ravestein het dorp niet verlaten, maar een ande re woning betrekken. Op de bijeenkomst was ook Slacht offerhulp aanwezig. Een aantal mensen heeft aangegeven daar be hoefte aan te hebben. Ook waren er vertegenwoordigers van scholen in het dorpshuis. Over twee we ken gaan de scholen weer open. Volgens Ravestein gonst het van de geruchten en gruwelverhalen onder de vakantievierende jeugd. Op de babylichaampjes die gevon den zijn wordt verder onderzoek gedaan. Het is nog niet duidelijk hoe de baby's om het leven zijn ge komen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt of er andere mensen betrokken waren bij de dood van de baby's. Ook is nog onduidelijk wie de vrouw minimaal viermaal zwanger heeft gemaakt. dat die twee ook bij elkaar horen. Homoseksuelen hebben zo vaak iets naars meegemaakt in de kerk. Met de kerkdienst na de Gay Pride wilden we onze gastvrijheid naar het publiek van de parade zicht baar maken." Zitten er nog veel gelovigen noodge dwongen in de kast, denkt u? „In de meeste kerken gaat het the ma homoseksualiteit en spirituali teit niet met dezelfde vrijmoedig heid en hetzelfde gemak gepaard zoals hier in de Keizersgrachtkerk. Hier worden bijvoorbeeld elke JOURE Douwe Egberts (DE) levert mo menteel geen pondspakken koffie aan Jumbo en C1000 omdat beide ketens weigeren de prijsverhoging te betalen. Andere supers hebben die wel ge slikt. De verhoging komt neer op circa 10 cent per half pond. DE zegt ertoe genoodzaakt te zijn door structurele prijsstijgingen op de wereldmarkt. AMSTERDAM De politie heeft zaterdag drie man nen aangehouden wegens car jacking in Amsterdam. De drie dwongen een 52-jarige man onder bedreiging van een vuurwapen zijn auto af te staan. De politie kwam de auto op het spoor en zet te de achtervolging in. Bij Almere is de wagen tot stoppen gedwon gen na een waarschuwingsschot. WIUÖERS: IK SA IN NEW YORK ZESSEN WAT IK WIL WORGT NEGERLANG OOK OP GE KAART SE ZET. Toos £N HEMKWNtu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4