Titel Joziasse en Verbraak Basis Hoek wint na slopende dag sport 131 Hoofdrol Quist bij Kloetinge DFS boekt knappe thuiszege CRUTTEPIKKERSTOERNOOI Schimmelpennink verliest twee finales Van der Graaff mist de cut in Ierland Kwartfinale NRt eindstation Clausing maandag 9 augustus 2010 KLOETINCE - Met twee doelpunten had Kloetinge-voetballer ingmar Quist een hoofdrol in de oefenwed strijd van de zaterdag-hoofdklasser tegen RCS. Kloetinge-RCS 3-1: Kloetinge had de overhand in de beginfase en kwam dan ook op 1-0 via Sofyan Azzagari. Na twintig minuten kan telde het spelbeeld, toen André Siereveld een vrije trap op fraaie wijze verzilverde. Grote kansen ble ven echter uit en na rust kon de thuisploeg het heft weer in handen nemen. Ingmar Quist zette met twee treffers de eindstand op de borden. RCS eindigde de wedstrijd met tien man vanwege een rode kaart. Goes-Aardenburg 5-2: Het zater dagse duel tussen de twee zon dagploegen werd gekenmerkt door rommelig voetbal. Er vielen wel fraaie doelpunten. Nieuweling Yves Nyemb kroonde zich tot man van de wedstrijd door drie doel punten te maken (1-0, 2-1 en 5-1). Tussendoor scoorden Robin de Pag- ter en Gertjan Tierie voor Goes en deed Quinten de Muer dat voor Aardenburg. Het slotakkoord was voor Marco de Croock. MIDDELBURG - In het amateurvoet bal wordt er alweer volop geoe fend. DFS verraste zaterdag Moer- se Boys. Ook Brouwershaven en ZSC'62 wonnen. DFS-Moerse Boys 2-0: DFS liet zich niet afschrikken door het feit dat de ploeg tegen een tweedeklas ser oefende. Moerse Boys, afkom stig uit Zundert en op trai ningskamp op Schouwen-Duive- land, opende fel en joeg veel door op de thuisploeg. Toch opende DFS de score via Tom van den Berg. Met elf frisse spelers had Moerse Boys in de tweede helft het overwicht, maar grote kansen kregen de Brabanders niet. Tien minuten voor tijd counterde DFS naar 2-0: Kevin Veerhoek rondde een voorzet van Pieter de Munnik af. Colijnsplaatse Boys-Brouwers haven 1-4: In de tweede helft ging het duel als de bekende nachtkaars uit. Voor de pauze liep een energiek spelend Brouwers haven uit naar 0-4 door doelpun tten van Patrick Berrevoets, Cle ment van Splunder, Nicolai Vos en Boyd Poules. Kort voor de rust scoorde Michel van der Weele te gen. Melissant-ZSC'62 2-3: Een even wichtige partij die eigenlijk geen winnaar verdiende. ZSC'62 was net een fractie slagvaardiger. Ar jan Smalheer (2) en Jos Erades scoorden. SKNWK verloor zaterdag met 5-2 bij Jonge Spartaan. Duiveland won met 14-0 bij Stavenisse. En Zierikzee speelde met 3-3 gelijk tegen het tweede team van Kloe tinge. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Bij het De Proeve- rij Gruttepikkerstoernooi hebben Ike Joziasse en Erwin Verbraak be slag gelegd op de titel in de vijfde categorie van het mannendubbel- spel. Joziasse van tennisclub Zierik zee en Verbraak van de organise rende vereniging Duiveland klop ten in de finale in drie sets Patrick Renger en René Schimmelpen nink. Het werd 6-2 3-6 6-3 voor de nummers één van de plaatsings lijst. Voor Schimmelpennink beteken de het de tweede verloren finale van gisteren op de finaledag, want ook in het gemengddubbelspel 5 greep hij naast de eindzege. Samen met Brenda de Bruine moest hij zijn meerdere erkennen in de als eerste ingeschaalden Ger- rit van Splunder en Mirjam van Splunder, die met 7-6 6-3 wonnen. Van Splunder werd eerder al uitge schakeld in het vrouwendubbel spel 4, de andere categorie waarin zij deelnam. Van Splunder en haar dubbelpartner Anne Marie Roda moesten nipt in drie sets de zege laten aan Brenda de Bruine en An gela Kouwenberg, de latere win naars van de categorie. In de finale waren De Bruine en Kouwenberg op hun eigen thuisba- nen met 6-2 6-4 te sterk voor Ellis Payet van tennisclub Zierikzee en Gwendoline van der Wekke van tennisvereniging Het Westrak in Oude-Tonge. Payet en Van der Wekke hadden eerder op de dag nog hun halve finale met 6-3 6-4 van Heieen Markusse en Hellen Stols gewonnen. In de 6-categorie wonnen Corine en Nicole Lekkerkerk de titel. De zussen, die in het enkelspel beiden hun meerdere moesten erkennen in de Duitse eindwinnares Meike Sartorius, stonden in de dubbelfi- nale slechts vier games af aan Jean- nette Dogger en Dina van der Horst: 6-1 6-3. In het mannendubbelspel 6 kwam de overwinning op naam van Cur tis en Leen Goedegebuure, die als favoriet koppel het toernooi begon nen. Gisteren wonnen zij met 7-6 6-4 van Steef Slager en Jan Willem Zijta. Het enkelspel 6 was een prooi voor Mike de Looze, die na zijn halvefinalezege op Sander van Westen in de finale afrekende met Robbert van de Zande: 6-4 6-2. De hoofdpartij in Nieuwerkerk was die tussen twee spelers van buiten de provincie. Hans Min naar ging als favoriet de eindstrijd in het mannenenkelspel 3 tegen Ronald van Slooten in en won met 6-4 7-5. Ike Joziasse (links) en Erwin Verbraak winnen in Nieuwerkerk in het mannendubel 5. foto Izaak Verkeste DUBLIN BMHaHNHMM Golfster Marjet van der Graaff heeft zaterdag niet de cut gehaald in de Open Ierse kampioenschap pen. De uit Tholen afkomstige prof speelster had 77 slagen nodig voor de tweede ronde. Met de eerste ron de erbij kwam ze uit op een totaal van 153. Dat was 9 boven par. De slotronde van gisteren was al leen voor de beste zestig golfsters. De cut viel bij 4 boven par. ROOSENDAAL Tijdens het nationaal ranglijsttoer- nooi van Roosendaal is Frank Clau sing in de kwartfinales uitgescha keld. De tenniser uit Wemeldinge, die eerder nog met 6-3 7-5 won van Goesenaar René Lindenbergh, ver loor in drie sets van Jeroen Camffer- man. Clausing verloor met 6-7 6-3 3-6. Thomas Felius (Vlissingen) ver loor in de tweede ronde en Koen van den Berge (Burgh-Haamstede) in de eerste ronde. door Aector Dooms HOEK - TWee weken voor de compe titiestart in de topklasse begint het elftal van Hoek vorm te krijgen. Za terdag kwamen alle selectiespelers in actie in de oefenduels met Ter- neuzense Boys (thuis)- en RIA W (uit). Gaby Demanet stuurde tegen Ter- neuzense Boys een sterk team in het veld, dat in grote lijnen de basis zal vormen voor de topklasse. De hoofdtrainer van Hoek vond na de 4-0-zege tegen de zaterdag-eerste klasser het belangrijkste dat er geen blessures waren opgelopen. „Er is zwaar getraind. Wat dit team be treft zijn er nog wel alternatieven", stelde hij vast. Toen de Belg echter de uitslag (3-1- verlies tegen RIA) uit Westdorpe vernam, liet zijn reactie niets aan duidelijkheid te wensen over. „Dat maakt het selecteren voor mij een stuk gemakkelijker. De spelers heb ben het daar mentaal laten afwe ten, want op basis van kwaliteit moet je deze oefenwedstrijd win nen. Misschien oordeel ik te snel, want ik moet nog het rapport van Ruud Pennings (assistenttrainer) af wachten." De selectie van de topklasser werd zaterdag in Deinze op de proef ge steld met 's ochtends een pittige looptraining en 's middags een roei tocht. „Éen echte survivaltocht", zei technisch manager Gert-Jan de Boer. Om vier uur keerde de groep terug naar Zeeuws-Vlaanderen. In Hoek begon Demanet met eer ste doelman Jörg van Nieuwenhuij- zen. Jos van Nieuwstadt en Giovan ni Siereveld vormden het centrum van de verdediging. Michael Koné en Klaas Hellebaut bezetten de flan ken. Jurgen Landuyt was de meest verdedigende middenvelder. Daar voor speelden Ferry Alfons en Stijn Mahieu, die samen met John Schot aan de linkerkant vöör de aanval lende impulsen moet zorgen. De meest vooruitgeschoven aanvallers waren Mille Mendes en Josimar Pat- tinama. Zij werden na rust vervan gen door debutant Dwayne Dildick en Jurjen Dam. Het 'dagje Deinze' had de nodige sporen achtergelaten. „De ver moeidheid zat goed in de benen. Bij het roeien gebruik je ook ande re spieren. Terneuzense Boys was daarom een goede tegenstander", vond Stijn Mahieu, die drie van de vier treffers voor zijn rekening nam. Terneuzense Boys liet in het eerste half uur een goede indruk en was gevaarlijk via Gokan Ersahin en Marco Faassen. Halverwege kwam Hoek op 1-0 door Mahieu op aan geven van Schot, die bij alle doelpunten betrokken was. Op slag van rust zette Pattinama zijn schoen tegen een voorzet van Men des: 2-0. In de tweede helft werd Schot na een actie binnen het strafschopge bied in de tang genomen door de Boysverdedigers Dennis van den Broeke en Kees Duitemeijer. De strafschop werd omgezet door Ma hieu. In de slotfase bekroonde Ma hieu de mooiste aanval van de wed strijd via Landuyt, Alfons en Schot met de 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49