zeeland 113 vis méér is dan lekker eten' 'Ierse lij naai is heel anders dan gekweekte paling' Executieverkoop KNRM rukt uit voor Duitse kitesurfer Schade zeesluis door aanvaring beperkt Tocht langs kunst en moderne veehouderij Live-muziek op tweede Toeristendag maandag 9 augustus 2010 Coverband One Step Beyond sluit woensdagavond de tweede Toeris tendag in Ouddorp af. De band speelt vanaf 20.00 uur bij zalencen trum Dorpstienden pop en rock van onder anderen Anouk, U2, CCR en Van Dik Hout. De toegang tot het concert is gratis. Het optre den is het startschot voor een maandelijkse reeks van live-mu- ziek in Dorpstienden. Overdag zijn er van 8.30 tot 18.00 uur in het centrum van Ouddorp meer dan honderd kraampjes te be zoeken op de markt. *- Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst BROUWERSDAM De KNRM is zaterdagmiddag uitge rukt om een kitesurfer te helpen. De Duitse man was in de omge ving van de werkhaven aan de Noordzeekant van de Brouwers- dam in problemen geraakt. Even na het middaguur kwam de melding binnen bij het station Ouddorp. Op het moment dat de reddingboot Baron van Lynden ter plaatse was, liep de kitesurfer net het strand op. Daar werd hij opge vangen door de bemanning van het Kust Hulpverlening Voertuig van de KNRM. Hij verkeerde in goede gezondheid. TERNEUZEN Het vrachtschip Kapitan Vodenko heeft geen noemenswaardige scha de veroorzaakt na het rammen van één van de twee noordelijke sluis deuren van de zeesluis in het ka naal van Gent naar Terneuzen. Dat zegt een woordvoerder van Rijks waterstaat. De scheepvaart via de zeesluis lag vrijdagavond urenlang stil na de aanvaring. Aan de kanaal kant vormde zich daardoor in de loop van de avond een file van vijf schepen, die vanuit Gent op weg naar zee waren. Na vrijdagavond half elf konden schepen weer wor den geschut in de zeesluis. BROUWERSHAVEN Wie zin heeft in een gevarieerde fietstocht langs boerderijen en kunst, kan zich vanavond melden bij Camping Geluk aan de Dirks- weg in Brouwershaven. Om 19.00 uur kunnen fietsers beginnen aan de route die door Agrarisch Schou- wen-Duiveland en VeKaBo is uitge stippeld. De route loopt onder meer over delen van het nieuwe fietspad van Den Osse naar Seroos- kerke. Onderweg is een bezoekje gepland aan de moderne veehoude rij van de familie De Ruijter. Ook passeren de fietsers onderweg en kele doeken van de kunstroute. OUDDORP Onderwaterfotograaf Alexander Mustard uit Engeland heeft drie dagen op het Grevelingenmeer vertoefd. foto's Alex Mustard door Joeri Wisse KERKWERVE - Waaiboomhout om het vuur aan te maken, eikenhout voor de goede rook en wat rook- mot voor de smaak. Eerst een uur drogen, dan één tot anderhalf uur roken. Dat is in een notendop hoe Jacco Kloet zijn paling rookt. Jacco (22) is de jongste van de der tig deelnemers aan de Open Zeeuwse Palingrookkampioen- schappen die zaterdag werden ge houden in Kerkwerve. Samen met twee maten heeft hij het zichzelf gemakkelijk gemaakt: biertje en campingstoeltje erbij, af en toe een blokje hout erop en roken maar. „Het is de vijfde keer dat ik meedoe. Maar ik rook al tien jaar paling. Ik heb het geleerd van mijn vader, die heeft het weer geleerd van de vader van mijn moeder." Vooral 's zomers rookt hij graag in de tuin. „Ik woon in de polder, als het mooi weer is fietsen er veel mensen langs. Die vinden dat alle maal prachtig om te zien." Jacco viel niet in de prijzen, hij werd zestiende van de dertig. „Ik had er meer van verwacht. Vol gens mij lag het ook wel aan de pa ling. Vorige jaren hadden we ge kweekte paling van hier, dit jaar kregen we Ierse lijnaal. Dat is toch een heel andere vis." Jan Vink uit het Brabantse Woud- richem won de Open Zeeuwse Pa- lingrookkampioenschappen 2010. Beste deelnemer van Schou- wen-Duiveland was Piet Hart uit Nieuwerkerk. Hij werd derde. Jacco Kloet laat zien hoe hij paling rookt. Hij werd 16e. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43