Opknapbeurt voor stadspoorten m X MJ\J II Illegaal wapen almanak Geit 'WEN-DUIVELA 12 en 13 14 en 15 MONUMENT Metselwerk, kozijnen en dakbedekking worden stevig onder handen genomen Stouten familie geeft zomers concert Qft^ïng Onderwaterfoto's moeten mensen ecobewuster maken Maandag 9 augustus 2010 Onderzoek naar meer stroom uit etensresten en poepluiers Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet «leemans ZIERIKZEE - De Noord- en Zuidha venpoort van Zierikzee gaan on der het mes. Het metsel- en voeg werk van de monumentale verde digingswerken is hard aan een op knapbeurt toe. Hetzelfde geldt voor een aantal kozijnen en delen van de leien daken en glas-in-lood- ramen. De kosten zijn geraamd op een kleine drie ton. Het is, weet Piet de Kroo van de gemeente Schouwen-Duiveland, zo'n tien a vijftien jaar geleden dat voor het laatst groot onderhoud werd uitgevoerd aan de uit de 14e eeuw daterende stadsfortificaties. Ooit gebouwd om de welvarende handelsstad Zierikzee tegen kwaadwillenden te beschermen en nu één van de trekpleisters van de Schouwen-Duivelandse monu- mentenstad. Beide poorten zijn opgetrokken uit Gobertange en Ledesteen en die natuursteen heeft de tand des tijds goed doorstaan. Dat laatste kan volgens De Kroo niet gezegd worden van het voegwerk. Het zil te kustklimaat heeft wat dat be treft zijn tol geëist. Op sommige plekken is schade ontstaan door zaailingen van bomen en tegen de muur gegroeide klimop. Het nalopen en herstellen van het voegwerk is één van de belangrijk ste onderdelen van de opknap beurt. Het is de bedoeling dat slecht en gescheurd metselwerk steensdiep uitgehakt en ingeboet wordt. Bij beide poorten vraagt ook het houtwerk de nodige aan dacht. Uit inspectie is gebleken dat meerdere kozijnen of delen ervan weggerot zijn en moeten worden vervangen. Het glas in lood in de kruisven- sters van de Noordhavenpoort vergt aandacht evenals het buiten schilderwerk. Vermoedelijk is bij eerder schilderwerk verzuimd om de ondergrond goed te behande len. Op sommige plaatsen is van ij zerwerk - bijvoorbeeld muuran kers - alleen de zichtzijde geschil derd. De Kroo verwacht dat het groot onderhoud aan de stadspoor ten bij elkaar enkele maanden in beslag neemt. Hij hoopt dat zo snel mogelijk na de bouwvakva kantie met het werk begonnen kan worden. Enige overlast voor het verkeer - dat nu nog ongehin derd van beide poorten gebruik maakt - is volgens De Kroo onver mijdelijk. „Maar er wordt gepro beerd om dat tot het uiterste mini mum te beperken." WÊmmagsHmmsÈSssanmam »iwi'.u.HjiiiÉM.iai[i.i..a8 BROUWERSHAVEN - Stouten Musiceert vierde onlangs het tienjarig bestaan met de presenta tie van een jubileum-cd in de Sint Nicolaas- kerk in Brouwershaven. Zaterdagavond ston den de musici opnieuw in de kerk, ditmaal voor het traditionele zomerconcert. Het is de eerste keer dat Stouten Musiceert dit concert verzorgt. De leden van de groep zijn broers en zussen van elkaar. Het gezin uit Kerkwerve bestaat uit Marien (1983, orgel), Christiaan (1985, vleugel), Aleida (1989, dwarsfluit), Arianne (1991, viool) en Jacob-Jan (1994, trompet). Tijdens het zomerconcert werden ze bijgestaan door de Duitse violisten Claus Weiier en Renate Eckhardt. foto Izaak Verkeste ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. J.J. de Vlieger uit Noordgouwe 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. ★•V/.v Tip? redactie@pzc.nl KAMPERLAND - Op een camping in Kamperland is zaterdagavond een 21-jarige Duitser aangehouden om dat hij in het bezit was van een vuurwapen. De politie ging een kijkje nemen op de camping nadat campinggasten geschokt de politie hadden gebeld omdat ze de man met het vuurwapen hadden ge zien. Op het moment dat de agen ten ter plaatse waren, bekende de man dat hij inderdaad een vuurwa pen bij zich had. De Duitser is aan gehouden en meegenomen naar het bureau. Zijn vuurwapen is in beslag genomen. Hij wordt over een paar weken drie jaar, die kleine Siebe uit Kapelle. De leeftijd om de grenzen van het moge lijke - en het ontoelaatbare - op te zoeken. En dus kunnen zijn ouders het onder nemende knaapje zo nu en dan fi guurlijk achter het behang plakken. Zo ook die dag toen hij na een reeks strafminuten in de gang het toch weer niet kon laten kattenkwaad uit te halen. In een onoplettend moment had hij tijdens het eten met een gekookte aardappel een tekening op de eetta fel gekalkt. Zijn mama was de fratsen nu echt he lemaal beu. Streng riep ze hem tot de orde. „Nu is het genoeg. Klaar met die gekkigheid!" De woorden maakten klaarblijkelijk diepe indruk. Want Siebe keek zijn moeder met grote ogen aan. Tranen sijpelden langzaam omhoog. Al snel bleek waarom: „Ik ben geen gekke geit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41