zeeland 13 Patiënten zeer tevreden over ZRTI in Vlissingen Omwonenden grijpen inbreker in de kraag Dronken automobilist weigert blaastest „Ik heb eens een lezing gehouden voor Tweede Kamerleden. Na afloop zijn ze allemaal lid Stuur uw mosselrecepten, -foto's en -tips naar de PZC Automobilist schept motorrijder Zeeuwse kandidaat Mr Gay verslagen maandag 9 augustus 2010 ARNEMUIDEN ARNEMUIDEN - Een dertigjarige man uit Den Haag is zaterdag aan het begin van de avond in Arne- muiden door buurtbewoners in de kraag gegrepen toen hij inbrak in een leegstaande woning. Dat gebeurde aan de Noordweg. De buurtbewoners waarschuwden de politie terwijl zij de man vasthiel den. De politie kon de man vervolgens aanhouden. De Hagenaar zei dat hij de woning in wilde gaan om te schuilen voor het slechte weer. BRESKENS kilo mosselen gaat er doorheen, op f I M geworden van de Vrienden van de Mossel!" de jaarlijkse feestdag van de Vrien- den van de Mossel in Yerseke. Cees van Liere, voorzitter Vrienden van de Mossel zich van beste kant zien Een kijkje achter de schermen bij specialist in zeevruchten Prins Dingemanse was onderdeel van het programma tijdens de Vriendendag van de Vrien den van de Mossel. foto's Willem Mieras neer zodat je het terug kon vin den. Dan kon het gebeuren dat een ander met een verrekijkerjt had staan spieden of jij wat gevon den had - en dat er dan later op eens twéé stokjes stonden." Dat soort taferelen is verleden tijd. „Alles is nu strak geregeld. Twee keer per jaar krijgen alle schippers via de computer door waar mossel zaad ligt. Er is een visplan, er zijn quota, en we houden ons overal aan. Als het goed is, voldoet de Ne derlandse mosselvisserij eind dit jaar aan alle eisen voor het MSC-la- bel voor milieuvriendelijke visse rij. Geen enkel probleem." zie de video op www.pzc.nl De PZC zet de mossel in de-schijn werper. In Zeeland wonen immers de mosselkenners bij uitstek. Wie beter dan de Zeeuwen weten waar je de lekkerste mosselen kunt eten, waar je ze moet kopen als je ze zelf wilt bereiden en wat de bes te recepten zijn. Zij zijn de mossel eters bij uitstek. Verder worden in Zeeland de leukste foto's gemaakt, waarop mosselen centraal staan. Vul uw tips, suggesties, recepten in als reactie op www.pzc.nl/mosselen Foto's kunt u ook plaatsen via het album Mosselen op naar www.pzc.nl/foto Over een aantal weken publiceert de PZC een mosseldossier met veel achtergrondinformatie over de mossel. Daaraan voorafgaand wordt de actualiteit met nieuws over de mosselen, maar ook infor matie over bijvoorbeeld mossel feesten, gevolgd. Yerseke: zaterdag 21 augustus www.mosseldagyerseke.nl Yerseke: 20 en 21 augustus mossel rock www.mosselrock.nl Zierikzee: 26, 27 en 28 augustus www.havendagzierikzee.nl Philippine: 28 en 29 augustus www.mosselstad.nl De verschillende soorten mosselen die verkrijgbaar zijn, heten: Goudmerk 35 tot 42 mosselen per kilogram Jumbo 43 tot 48 mosselen per kilo Imperiaal 49 tot 59 per kilo Super 60 tot 70 mosselen per kilo Extra 70 of meer per kilo. Totaal zijn in Nederland zo'n 80 mosselkweekbedrijven actief. De sector groeit niet omdat ze gebon den is aan vergunningen van de overheid. De mosselbranche biedt werk aan zo'n 700 mensen, indi rect aan 1.500 personen. Een 25-jarige dronken automobilist uit Terneuzen moest gisterochtend zijn rijbewijs inleveren bij de poli tie. Hij reed rond zes uur slinge rend over de Rijksweg in Breskens, negeerde het stopbevel van de agent en parkeerde zijn auto op het terrein van Baersande. Daar ver stopte hij zich. De agent haalde er een politiehond bij, die de man al snel in de bosjes vond. Vervolgens weigerde de Terneuzenaar de blaastest en werd hij meegenomen naar het politiebureau. Daar wei gerde hij opnieuw te blazen. AXEL Een 74-jarige automobilist uit Ter- neuzen heeft gistermiddag rond kwart voor drie op de Tractaatweg in Axel een 57-jarige motorrijder uit de gemeente Muiden aangere den. De motorrijder stond te wach ten voor een rood stoplicht; de au- tomoblist zag dit te laat en botste achter op de motor. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen door een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Mr. Gay Netherlands MIDDELBURG - De 2i-jarige Vlissin- ger Andy Dix heeft het niet tot Mis ter Gay Netherlands 2010 gebracht. Tijdens de finale van dit evene ment, die vrijdag 6 augustus plaats vond, wist concurrent Mischa Ger- meraad uit Amsterdam zowel de bezoekers van de site Gay.nl voor zich te winnen als de jury (met on der meer Arie Boomsma en Sipke Jan Bousema). Boomsma om schreef Germeraad als 'een jongen die je op scholen graag voorlich ting laat geven over homoseksuali teit' en 'niet stereotiep'. MOSSELVRIENDEN Vriendendag voor de Vrienden van de Mossel. Bekijk de video op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alles over mosselen op www.pzc.nl/mosselen door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Het Zeeuws Radio therapeutisch Instituut in Vlissin gen scoorde het afgelopen jaar hoog in tevredenheidsonderzoe- ken onder de patiënten: gemid deld een 9. Dat staat in het jaarverslag 2009 van het Instituut. Patiënten geven onder meer aan zeer tevreden te zijn over de voorlichtingsgesprek- ken, waarin duidelijke informatie wordt gegeven over het verloop van de behandeling en andere za ken. In het verslagjaar is op allerlei ter reinen een kwaliteitsslag gemaakt. Zo werd in oktober van dat jaar een Veiligheidsbeleid vastgesteld en werd gewerkt aan een Veilig- heidsmanagement Systeem dat vóór 1 januari 2012 klaar moet zijn. Nog dit jaar hoopt het ZRTI het systeem te kunnen beproeven. Nog niet op alle punten is het doel bereikt. Op het gebied van de wachttijden bijvoorbeeld worden de normen van de NVRO (Neder landse Vereniging voor Radiothera pie en Oncologie) bij patiënten met minder acute aandoeningen niet helemaal gehaald. In de Toekomstvisie wordt geme moreerd aan het onderzoek dat in mei-september 2009 werd uitge voerd naar mogelijke toekomstsce nario's voor de radiotherapie in Zeeland en West-Brabant en de rol van het ZRTI daarbij. Zoals de PZC al eerder meldde, concludeer den de onderzoekers dat het ZRTI verbonden moet blijven aan een ziekenhuis, en wel een ziekenhuis dat zich meer centraal in het ver zorgingsgebied bevindt: Goes, dus. In 2009 kwam 27,2 procent van de patiënten van Walcheren, 23,8 pro cent was afkomstig van West-Bra bant, 19,2 procent van de Bevelan- den, 19,1 procent was Zeeuws-Vla- - ming, 5,9 procent van de patiën ten was inwoner van Schouwen- Duiveland, 3,8 procent kwam van Tholen/Sint Philipsland en 0,9 pro cent van elders uit Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3