sport 31 Quist schiet Kloetinge langs RCS Hoek wint en verliest Michel Kokelaar pakt eindzege in Vlissingen, ondanks gekneusde rib VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Zevenklappers Zeelandia Middelburg en Zeeland Sport Kwartfinale NRt eindstation Clausing Van der Graaff mist de cut in Ierland maandag 9 augustus 2010 W door Michiel Bouwman en Peter Snelders MIDDELBURG - Er werd op uitge breide schaal geoefend. Dat lever de her en der verrassende uitsla gen op. Dat kwam onder meer doordat de sommige teams nog een flink aantal spelers missen we gens vakantie en werkzaamheden in de horeca. Kloetinge-RCS 3-1: Kloetinge had de overhand in de beginfase en kwam dan ook op 1-0 via Sofyan Azzagari. Na twintig minuten kan telde het spelbeeld, toen André Siereveld een vrije trap op fraaie wijze verzilverde. Grote kansen bleven echter uit en na rust kon de thuisploeg het heft weer in handen nemen. Ingmar Quist zet te met twee treffers de eindstand op de borden. RCS eindigde de wedstrijd met tien man vanwege een rode kaart. Zeelandia Middelburg-Walche- ren 7-1: Walcheren werd zaterdag avond goed afgedroogd door Zee landia Middelburg. Al na een half uur was de stand 4-0. )erfy Booij nam drie treffers voor zijn reke ning, Jesper Davidse maakte het kwartet vol. Na rust zakte het ni veau iets terug. Meivin Caljouw liet de vijfde hoofdstedelijke tref fer aantekenen, voordat Wouter van Belzen de eer redde namens Walcheren. Abdoe Abdenbi en Morad Bobouh bepaalden de eind stand op 7-1. Borssele-Zeeland Sport 2-7: Bors- sele kon de Walcherse gasten een helft bijbenen. Roy Verkerk zette Zeeland Sport twee keer op voor sprong (0-1 en 1-2), namens de thuisploeg scoorden Toon van Lie- re en Errol Walla tegen. Na veel wisselingen in de rust scoorde Zeeland Sport er lustig op los. Door doelpunten van Arnoud Stok, Matthieu de Smit, Appi Youssouf Ahmed, David Briair en Wouter van Leersum werd de eindstand bereikt. Yerseke-FC Dauwendaele 4-1: HOEK - TWee weken voor de compe titiestart in de topklasse begint het elftal van Hoek vorm te krijgen. Za terdag kwamen alle spelers in actie in de oefenduels met Terneuzense Boys (thuis) en RIA W (uit). Gaby Demanet stuurde tegen Ter neuzense Boys een sterk team in het veld, dat in grote lijnen de basis zal vormen voor de topklasse. De hoofdtrainer van Hoek vond na de 4-0-zege tegen de zaterdag-eerste klasser het belangrijkste dat er geen blessures waren opgelopen. „Er is zwaar getraind. Wat dit team betreft zijn er nog wel alternatie ven", stelde hij vast. Toen de Belg echter de uitslag (3-1- verlies tegen RIA) vernam, liet zijn reactie niets aan duidelijkheid te wensen over. „Dat maakt het selec teren een stuk gemakkelijker." Hoek-Terneuzense Boys 4-0 (2-0). 23. Stijn Mahieu 1-0, 43. Mille Mendes 2-0, 53. Stijn Mahieu 3-0 (strafschop), 87. Stijn Mahieu 4-0. Op de zege van de thuisploeg viel weinig af te dingen. Dat team was gretiger dan een niet compleet FC Dauwendaele. Toch namen de be zoekers de leiding via Turgut Kizi- larslan. Nog voor de pauze stond Yerseke al ruim aan de positieve kant van de score door doelpun ten van Rowdy Bakker (1-1 en 2-1) en Niels Polley. Jarno van de door Sven Bakker VLISSINGEN - Zelfs een gekneusde rib kon Michel Kokelaar niet af houden van de titel bij het Schui- tema Makelaars Open Schelde- toernooi in Vlissingen. De als eer ste geplaatste thuisspeler won gis teren in de finale van de 4-catego- rie bij de mannen in een uiterst spannende driesetter van Sou burger Maarten de Witte. De wedstrijd werd pas in de tiebreak van de derde set beslist: 2-6 6-3 1-6. In de eerste set leek het erop alsof Kokelaar, die wegens zijn gekneus de rib amper bovenhands kon ser veren en niet kon smashen, snel van de baan zou worden geveegd door De Witte, die zoals in al zijn wedstrijden schitterende punten met onnodige fouten afwisselde. Pas in de tweede set begon de die selmotor van Kokelaar warm te draaien en kwamen er in ieder ge- Kreeke bepaalde de eindstand op 4-1- Jong Ambon-Oostkapelle 3-4: Een levendig duel met twee ge zichten. In de eerste helft bepaal de long Ambon het spelbeeld en liepen de Middelburgers uit naar 3-0 via Levi Waisapy (2) en Mar tin Waisapy. In de tweede helft werd er veel gewisseld. Toen val meer zuivere ballen van zijn racket dan in de eerste set. In de derde set was het de vraag wie de langste adem zou hebben. Koke laar hield de rally's steeds langer om De Witte de fout te laten ma ken en besliste de partij met 7-3 in de tiebreak. De 4-partij tussen Kokelaar en De Witte was het slotstuk van het Open Scheldetoernooi, dat er zo wel bij de mannen als vrouwen niet in was geslaagd een 3-catego- rie samen te stellen, terwijl die ca tegorie bij de inschrijvingen wel was geopend. Het toonde ener zijds aan dat om een volwaardig 3-schema te krijgen er door de or ganisatie moeite moet worden ge daan om de 3-spelers te interesse ren voor het toernooi. Anderzijds gaf het ontbreken van de 3-categorie ook aan dat het Open Scheldetoernooi zich dit jaar meer oriënteerde op de gezel ligheid van het bij elkaar brengen kwam Oostkapelle sterk terug. Ja- camoa Wattel (3) en Harold Ver meulen zorgden voor de overwin ning. Arnemuiden-Voorne 1-2: Arne- muiden kon het in de eerste helft goed bijbenen tegen een tech nisch vaardig Voorne. De thuis ploeg nam toen zelfs de leiding via Mark van Haneghem. In de van spelers in de lagere categorie ën. In de 5-categorie bij de mannen won Alex Lourens de titel dankzij een 6-1 6-2-zege op Paul van der Feen, die in de halve finales nog te sterk was geweest voor Henri Guingo. Mireille Bergs en Eli zabeth de Raaff schreven het dubbelspel in de 4 op hun naam door met 6-4 6-0 van Marjan Le- ijnse en Connie de Ridder te win nen. Bergs was minder succesvol in het enkelspel 5, waarin Eileen Deij- nen met 6-4 6-2 de beste was. In de 6-categorie won Ellen Stege- man de titel na winst in de tie break in de derde set tegen Mir jam de Looff: 7-6 1-6 7-6. Het gemengddubbelspel 5 was een prooi voor Elizabeth de Raaff en Marcel Baljeu, die geen enkele moeite hadden om Rolf van Stee en Erna Masius te verslaan: 6-0 6-1. tweede helft drukte Voorne dat technisch surplus wel uit in twee doelpunten. Veere-Serooskerke 1-2: Een aar dig duel met weinig krachtsver schil. Ainsley lansen opende in de eerste helft de score en liet niet zo lang na de pauze ook 0-2 noteren. Ricardo Telussa bracht de span ning terug. ROOSENDAAL Tijdens het nationaal ranglijsttoer- nooi van Roosendaal is Frank Clau sing in de kwartfinales uitgescha keld. De tenniser uit Wemeldinge, die in de eerste ronde nog met 6-3 7-5 won van Goesenaar René Lin- denbergh, moest in drie sets capitu leren tegen Jeroen Camfferman. Clausing verloor met 6-7 6-3 3-6. Thomas Felius (Vlissingen) verloor in de tweede ronde en Koen van den Berge (Burgh-Haamstede) in de eerste ronde. DUBLIN Golfster Marjet van der Graaff heeft zaterdag niet de cut gehaald in het Irish Open. De uit Tholen afkomsti ge prof had 77 slagen nodig voor de tweede ronde. Met de eerste ronde erbij kwam ze uit op een totaal van 153. Dat was 9 boven par. De slotronde van gisteren was al leen voor de beste zestig golfsters. De cut viel bij 4 boven par. RCS-voetballer André Siereveld (rechts) wordt van de bal gehouden in het duel met Kloetinge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33