sport 129 chuk even diep graven rste ronde een grootmeester Drie speelrondes Italiaans volkslied taboe voor Amauri Geen sponsornaam maar vraagteken Bayern verrast Van Gaal met taart Nadal en Djokovic gaan dubbelen maandag 9 augustus 2010 weest, want Fedorchuk antwoord de daar mijn openingszet van e4 mee." Vervolgens ging de Vlissinger, die zijdelings bij de organisatie van het toernooi betrokken is, verder op een niet alledaagse manier. Hij koos voor het morragambiet, een variant van de Siciliaanse opening. Westerweele: „Je offert snel een pion op, maar je stukken komen er wel beter door te staan. De be doeling is dat je daaruit een aanval opbouwt." Die aanval kwam nooit, constateer de de Walchenaar achteraf! „Het was een opening die Fedorchuk duidelijk niet heel goed kende. Ik foto Lex de Meester zag dat hij heel diep moest graven. Maar deze jongens weten zo veel van de schaaksport en zijn zo slim, dat ze bijna alles kunnen op lossen. Ze doen een paar logische zetten en dan zijn je kansen op eens verkeken." Rond de veertiende zet merkte Westerweele dat hij op alle plaat sen op het bord niet meer beter stond dan de Oekraïener. Niet veel later koos hij eieren voor zijn geld. „Ik kon beter mijn energie sparen voor de volgende dag." Westerweele, die niet veel later ook de drie andere Zeeuwen aan de topborden zag verliezen, hoopt deze week „lekker te kunnen scha- Terneuzenaar Matthieu Freeke heeft gisteravond voor de eerste grote verrassing gezorgd tijdens het Hogeschool Zeeland schaak toernooi in Vlissingen. De Zeeuws- Vlaming begon met twee zeges en kwam vervolgens in de derde ron de tegenover Krishnan Sasikiran te zitten. De Indiase titelfavoriet dwong hij tot een remise. 's Middags ontmoette Sasikiran ook al een Zeeuw. Goesenaar Joey Grochal kon er echter geen over winning of remise uitslepen. Sasikiran en Freeke hebben nu een halve punt achterstand op een groep koplopers. Onder hen zijn Er- win l'Ami (die steeds als één van de eersten klaar is), Viktor Erdos, Roeland Pruijssers, Thomas Hen- richs, llja Zaragatski, Vyacheslav Ikonnikov, Patrick Zelbel en Ste wart Haslinger. Koen Leenhouts, afkomstig uit Oostburg en tegenwoordig woon achtig in Nijmegen, verslikte zich gistermiddag in de tweede ronde. De internationaal meester, nota be ne de nummer negentien op de deelnemerslijst, was niet opgewas sen tegen Lisa Hortensius. Vlissinger Johan de Wolf staat na de eerste twee dagen op twee pun ten. Hij won zijn eerste duel en re miseerde daarna tweemaal. Vandaag is de vierde ronde. Het toernooi duurt tot en met zater dag. De winnaar strijkt 2000 euro prijzengeld op. De nummers twee en drie krijgen respectievelijk 1300 en 800 euro. ken". Hij kijkt vooral uit naar de slotrondes. „Dat je tegen een groot meester speelt, is natuurlijk leuk. Maar je kunt in zo'n partij niet je niveau halen. Later in het toer nooi, als je tegenstanders van gelij ke sterkte treft, is de uitdaging veel groter." De Vlissinger - speler van schaak vereniging Middelburg - wil graag op vier punten uitkomen. Uit acht duels. Voor de tweede speelronde (van de negen) had hij namelijk een bye aangevraagd. „Ik ga een stuk joggen", kondigde hij zater dagavond aan. „Even het hoofd leegmaken voor ik weer ga scha ken." Brian van Goethem sleurt aan de kop van het peloton in de Wielerronde van Burgh-Haamstede. De Sluiskillenaar zou op de vierde plaats eindigen. foto Izaak Verkeste Het is de coach en niet de spelers die zich moeten schamen, na dat hij voor het oog van de hele wereld weigerde de hand te schudden van zijn collega van Zuid-Afrika. En dan zeggen dat ik geen respect toon?" Frans international Nicolas Anelka gaat nog een keer in op de vete met oud-bondscoach Raymond Domenech. In France Soir. „Schumacher blijkt, zo ziet de wereld nu, ook maar een mens van vlees en bloed te zijn. Een coureur bovendien die, wanneer hij niet de beschikking heeft over een superauto, op de baan niet of nauwe lijks weet op te vallen met geweldige raceacties." Oud-coureur Jos Verstappen over de terugkeer van Mi chael Schumacher. In De Telegraaf. „Op de viptribune werden voor de wedstrijd startlijsten uitgedeeld waarop de ereplaatsen van de acht finalisten stonden vermeld. Ie dereen had een pagina vol, Phelps had aan één Aftje zelfs niet ge noeg. Alleen het blaadje van mij was volledig blanco." Zwemmer Sebastiaan Verschuren over de WK-finale op de 200 vrij, een jaar geleden in Rome. In De Telegraaf. Het is zelfs zo erg dat ik sommige Deense woorden niet meer weet. Dan ben ik in Denemarken en praat ik met mijn familie of vrienden in het Deens, maar gooi ik er een Nederlands woord doorheen. ]e moet die gezichten dan zien. Of het tellen, dat doe ik ook automatisch in het Nederlands." Deens international Lasse Schone voetbalt al jaren in Ne derland. In VI. Voetballer Amauri zingt de ze week niet mee met het Italiaanse volkslied, als hij de buteert voor het land in de vriendschappelijke ontmoe ting met Ivoorkust. Dit heeft de aanvaller van Braziliaanse komaf gisteren laten weten. De 30-jarige speler van Juven- tus reageert hiermee op kri tiek uit rechts politieke krin gen op zijn uitverkiezing. Daar vindt men dat genatura liseerde spelers niet in het na tionale elftal thuishoren. Met de wedstrijd tegen Ivoor kust begint Italië aan de voor- bereiding op het EK van 2012. AZ heeft nog geen nieuwe hoofdsponsor en liet dat gisteren bij de competitiestart duidelijk blijken. De Alkmaar- ders speelden de eerste com petitiewedstrijd tegen NAC Breda met een groot vraagte ken op hun shirt. Afgelopen seizoen vulde het transportbedrijf BUKO de leegte die de failliete DSB Bank van oud-voorzitter Dirk Scheringa op het AZ-shirt had achtergelaten. Totdat de landskampioen van 2009 een bedrijf heeft gevonden dat op het shirt wil prijken, blijft het vraagteken op de borst van de spelers staan. RUG Louis van Gaal heeft giste ren een taart van ruim een meter breed gekregen van Bayern München. De Ne derlandse trainer ontving het smakelijke cadeau vanwege zijn 59e verjaardag. De taart had de vorm van een stadion en was versierd met een kam- pioensschaal en nationale be ker. Van Gaal won beide prij zen vorig seizoen bij Bayern. Van de 18.000 toeschouwers die aanwezig waren op het trainingscomplex van Bayern kreeg Van Gaal een staande ovatie. Als toegift zat er een flesje rode wijn bij de taart. De Spanjaard Rafael Nadal en de Serviër Novak Djo kovic gaan samen dubbelen bij het tennistoernooi in Tor onto. Het is voor het eerst sinds 1976 dat de nummers een en twee van de wereld ranglijst een koppel vormen. Jimmy Connors en Arthur As he deden dit 34 jaar geleden voor het laatst bij het toer nooi in North Conway. Zij be zetten toen de eerste twee plaatsen op de wereldrang lijst. Nadal en Djokovic nemen het in de eerste ronde op te gen het Canadese tweetal Mi- los Raonic en Vasek Pospisil. 89.134 Real Madrid heeft zaterdag in een vriendschappelijk duel het Amerikaanse Los Angeles Galaxy verslagen. Voor 89.134 toeschouwers in de Rose Bowl van Pasadena wonnen de Spanjaarden met 3-2. Xabi Alonso maakte in de 72e minuut de winnende treffer voor Real Madrid. Todd Dunivant had Ga laxy in de veertigste minuut op voorsprong gezet. Via een strafschop maakte Landon Donovan er 2-0 van. De scheidrechter gaf de penalty na een overtreding van Royston Drenthe op Juninho van Galaxy. De Amerikanen slaagden er niet in de voorsprong vast te houden. Binnen twee minuten maakte Gonzalo Higuain er met twee treffers 2-2 van. Daarna zorgde Alonso voor de 3-2. David Beckham deed niet mee bij LA Galaxy. Hij herstelt nog van een achillespeesblessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31