millimetersprint Sibir gaat wederom onderuit op eigen veld sport 127 Zeeuwse successen in derde ZafTelcross 'Balkenende-norm ook in het betaald voetbal' Weinig animo tennistoernooi rolstoelers 'Toen Sonny mij passeerde, wist ik dat ik geklopt was. Angelo is de terechte winnaar. Hij heeft al het kopwerk gedaan' maandag 9 augustus 2010 Niek de Ridder I "v'-^ -- KESNKB? C~~ tawJB? --*&, - hSSS^ 'A-S?'*1 8f - yT-_ -ega^y—-5*1 door Aector Dooms foto Peter Nicolai BRESKENS - Angelo de Meyer en Sonny Corré moesten zaterdag in de Havenwedstrijd van Breskens in spanning afwachten wie de 3000 meter vrije slag had gewon nen. Beide zwemmers vochten in de laatste meters een prachtige strijd uit en tikten vrijwel gelijktij dig de kant aan van de Breskense wal. .De zeventienjarige zwemmer van De Bruinvis won uiteindelijk met een verschil van driehonderdste se conde. Zelf verkeerde De Meyer in het ongewisse over de afloop, want tijdens zo'n millimetersprint heb je geen oog meer voor de te genstander. Hij had ook niet be merkt dat zijn vingers onder het bloed zaten. „Ik zou niet weten hoe ik eraan kom." Voor de kenners kwam de zege van De Meyer min of meer als een verrassing, maar niet voor zijn trai ner Ko Koekkoek en hemzelf. De zwemmer uit Overslag verkeert in een prima vorm. Dat bewees hij vorige week nog in de tien kilome ter van Hoorn, waar hij in een sterk deelnemersveld als tiende eindigde. Al vroeg scheidden drie zwem mers zich af van de rest van het 27-koppige deelnemersveld. Behal ve De Meyer en Corré maakte Niek de Ridder deel uit van de kopgroep. De Ridder strandde op de luttele meters van zijn rivalen. „Ik lag eerst op de tweede plaats achter Angelo. Toen Sonny mij pas seerde wist ik dat ik geklopt was. Angelo is de terechte winnaar. Hij heeft al het kopwerk gedaan." De zwemmer van Luctor et Emer- go oogde vermoeid, maar kon als excuus aanvoeren dat hij de laatste weken door een fietsvakantie in Frankrijk weinig had getraind. NOVOSIBIRSK - Aan het lijden van Sibir Novosibirsk lijkt maar geen einde te komen. De tegenstander van PSV in de play-offs van de Eu ropa League verloor gistermiddag op eigen veld van Saturn Moskou. Het werd 0-1 door een doelpunt van Nemov in de 85ste minuut. Si bir blijft daardoor met negen pun ten laatste in de hoogste Russische divisie. Concurrent Krylia Sovetov speelde gelijk en liep een punt uit. Sibir speelt op donderdag 19 augus tus thuis tegen PSV. De tegenstrever van Feyenoord in de Europa League, AA Gent, kreeg gisteravond een pak slaag van Ra cing Genk. De bezoekers wonnen in het Jules Ottenstadion met 0-4. Gent was dichtbij de openingstref fer, maar kwam dankzij een af standsschot 0-1 achter. Daarna had Racing het beste van het spel. Nog voor rust werd het Door de zege verstevigde De Meyer de leiderspositie in het klas sement van de Zeelandbeker. Bij de vrouwen was er minder spanning op de 3000 meter vrije slag. Marlinda Eggermont zwom haar concurrenten op grote af stand. Iris Erpelinck van De Honte kon aanvankelijk de zwemster van Scheldestroom volgen, maar daar na was het tempo van Eggermont haar te machtig. De vijf minuten eerder gestarte mannen vormden voor de 25-jarige zwemster uit Sluis een ideaal mikpunt. „Dat gaf me een kick. Ik denk dat ik vijf mannen heb ingehaald", glimlach te ze. Eggermont zwom een thuis wedstrijd. „Ik train hier altijd. Ik weet dus precies hoe ik bochten kan afsnijden. Ik ben in een stevig tempo doorgaan", zei ze vlak na haar gewonnen race in een snelle tijd van 44.19. Het deelnemersveld van de 71e Ha venwedstrijd van Breskens be stond louter uit Zeeuwen. De deel name van buiten Zeeuws-Vlaande- ren viel bij de schoolslag 3000 me ter wat tegen, met zes deelnemers bij de mannen en negen bij de vrouwen. Het deed niets af aan de spanning. Zo moest Alex Eversdijk alles uit de kast halen om Simon Edenburg van zich af te houden. „Simon is normaal gesproken sneller dan ik, maar ik vertrouwde op mijn sprint.lk heb het geprobeerd met tempowisselingen, maar het lukte niet", zei de zwemmer van De Bruinvis. Eversdijk eindigde op de vrije slag op een knappe vierde plaats. „Maar mijn voorkeur gaat uit naar de schoolslag." Eline Nijskens van ZC Koewacht wist clubgenote Anouk Meesen achter zich te houden. „Het moest wel uit mijn tenen komen", verze kerde de 22-jarige studente genees kunde. door Herman Heuvink OUDDORP - De derde Zaffelcross ten bate van Kika (Kinderen Kan- kervrij) in Ouddorp leverde diver se Zeeuwse successen op. Zo was motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede de sterkste in de klasse MX 2 en won Nancy van de Ven uit Vlissingen met overtui ging de 85 cc kleine wielen. Boot won naast zijn serie ook de fi nale. Steven Ovaa uit Oost-Sou burg werd daarin derde. Na een matige start kon de Suzukirijder de op de tweede plaats rijdende Erik Koote niet meer achterhalen. Ovaa's plaatsgenoten Gian Carlo Buijs en Jeffrey van Kempen leg den beslag op de vijfde en zevende plaats. Bij de 85 cc schreef de twaalfjarige Van de Ven beide manches op haar naam. Jayden Hoek uit Oost-Souburg legde in de 65 cc kleine wielen beslag op de tweede plaats. Veron Jansen uit Vlissingen werd vijfde. Bij de 65 cc grote wie len finishte Joey de Wulf uit Oost burg op de vierde plaats. Hij werd gehinderd door een achterblijver. Bij de 85 cc grote wielen eindigde Marvin Boone uit Yerseke in beide manches op de derde plaats. Bij de veteranen behaalde Ron Bos uit Goes in beide manches de tweede plaats, terwijl Leo van Cin- gel uit Oosterland als derde eindig de. Daarachter volgden als vierde en vijfde Ad Geldof uit Oostkapel- le en Jacques van Putten uit We- meldinge. In beide manches ging de zege naar Michel van Dooren uit Hooge Zwaluwe. Bij de MX 1 moest Stefan Hage uit Goes alleen het hoofd buigen voor één van Nederlands sterkste cros sers, Mike Kras uit Fijnaart. Joeri van Stee uit Yerseke werd vijfde, met in zijn wiel Marco Oreel uit Oost Souburg en Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven. Bij de superfinale werd het podium be zet door Kras, Boot en Hage. mni'ni 1111 nwiiwww whmiiii «iniiiiii w door Bas Vermeer TILBURG - De Tilburgse sportwet houder Jan Hamming (PvdA) gaat bij de KNVB pleiten voor een va riant op de Balkenende-norm in het betaald voetbal. Hij doet dat als initiatiefnemer van het 'Plat form Betaald Voetbal'. Binnen het Platform bundelen gemeenten met een betaaldvoetbalorganisatie binnen de grenzen hun krachten. De gemeenten hebben er schoon genoeg van dat clubs in financiële nood bij de overheid aankloppen en dat de KNVB buiten beeld blijft. Bovendien hebben ze er ge noeg van dat de kosten van de in zet van politie en aanvullende vei ligheidsmaatregelen op speeldagen volledig op hun bordje - en dus de belastingbetaler - terechtkomen. 'MM—HM Ml il"fl 0-2, na de pauze strafte Genk, waar oud-Feyenoorder Stijn Huy- segems in blessuretijd nog inviel, verdedingsfouten bij de ploeg van Francky Dury genadeloos af. Celtic, dat FC Utrecht ontvangt, begint volgende week aan de com petitie. Een vriendschappelijk duel tegen het Engelse Blackburn Rovers ging gisteren in Glasgow met 2-1 verloren. Het Schotse doel punt werd gemaakt door oud-Utrechtspeler Marc-Antoine Fortuné. De Nederlander Jos Hooi veld zat op de bank. De opponent van AZ, FK Aktobe, kwam niet in actie. De competitie in Kazachstan ligt twee weken stil en wordt zaterdag hervat. Dinamo Kiev, tegenstander van Ajax in de laatste voorronde van de Cham pions League begon pas om 20.15 uur plaatselijke tijd aan het compe titieduel met Metallurg Donetsk. Dinamo Kiev viert feest na een doelpunt tegen AA Gent. De ploeg speelt te gen Ajax in de laatste voorronde van de Champions League, foto Bruno Fahy „Als je bedenkt dat zestig procent van het budget van een voetbal club naar de spelerssalarissen mag vloeien", zegt Hamming, „dan heb je het over een ongebreidelde situa tie. Een voetballer als Wesley Sneij- der verdient miljoenen en daar ko men nog eens bonussen bovenop. Daar zou een maximum voor inge steld moeten worden, zodat het be taald voetbal weer gezond kan worden." Hamming wil dat de KNVB zich over de voetbalnorm gaat beraden en hoopt dat de voetbalbond zijn gewicht in de schaal kan leggen om het op Europees niveau door te voeren. „We zijn tweede gewor den tijdens het wereldkampioen schap", zegt Hamming, „wat dat betreft hebben we ook internatio naal recht van spreken." GOES - Het ABTZ Open Rolstoel tennistoernooi in Goes is vanwege een gebrek aan inschrijvingen niet doorgegaan. Organisator Chris Versteeg kon slechts gissen naar de hoofdoorzaak. „Maar de week waarin wij het toernooi houden, valt midden in de vakantieperio de. We hebben er alles aan gedaan om de deelnemers van vorig jaar eraan te herinneren om zich in te schrijven", zei Versteeg. Hij heeft plannen om het toernooi te ver plaatsen van de zomer- naar de winterperiode. „De bedoeling is om het rolstoeltoernooi in de hal af te werken, ergens tussen decem ber en april." De eerstvolgende wedstrijden van rolstoeltennissers worden eind de ze maand gespeeld tijdens het Thermphos Maeneblusscherstoer- nooi in Middelburg. Het gaat dit nog om een demonstratie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29