De Meyer verslaat Corré in Aanstormend talent toont zijn klasse 261 sport LANGEBAANZWEMMEN Angelo de Meyer bevestigt zijn goede vorm in de Havenwedstrijd van Breskens. De langebaanzwem- mer uit Overslag wint de 3000 meter vrije slag. Rens Pyfferoen tweede in Ruiselede Toptienklassering jeugdrenners Zeeland Terneuzen 'vervangt' Vlissingen op BSC Twee keer goud voor Nederlandse judoka's Justin Gatlin snelt naar derde zege 123 Het aantal starts dat de 71e Havenwed strijd in Breskens zaterdag opleverde. Angelo de Meyer (links) is op weg naar de zege in de Havenwedstrijd. Achter hem zwemmen Niek de Ridder en Sonny Corré. maandag 9 augustus 2010 RUISELEDE Juniorwielrenner Rens Pyfferoen uit Sluis is zaterdag als tweede geëindigd bij een wedstrijd in het Belgische Ruiselede. Samen met twee Belgische cou reurs was de Zeeuws-Vlaming aan de aandacht van de rest van het deelnemersveld ontsnapt. In een spurt tussen de drie coureurs moest Pyfferoen alleen de Belg Axel de Corte voor laten gaan. Pyfferoens streekgenoot en ploegg- noot van Theo Middelkamp Mat- thijs Buzeijn uit Schoondijke werd zesde in deze koers. ASSEN Bij de European Youth Cycling Tour in Assen zijn goede prestaties geleverd Zeeuwse jeugwielrenners en -rensters. De zesdaagse wed strijd sloot gisteren af met het Cri terium door het Asserbos. Shirin van Anrooij (Kapelle, cat 1) werd hierin zesde. In het klassement ein digde zij als vijfde. Timo de Jong (Goes, cat 4) werd respectievelijk zestiende en tiende, terwijl Clau dia Jongerius (Burgh-Haamstede, cat 4) de elfde en negende plaats be haalde. Nick Janssen (Borssele, cat 5) eindigde gisteren als tiende. NIEUWDORP Zondag-tweedeklasser Terneuzen doet komende week mee aan de Borsele Sloepoort Cup. De Zeeuws- Vlaamse voetbalclub vervangt indi rect VC Vlissingen, dat in zwaar weer verkeert. Terneuzen komt niet op zaterdag tijdens de finaledag in actie, zoals Vlissingen zou hebben gedaan. De Zeeuws-Vlaamse ploeg speelt op vrijdag in de kleine finale. De te genstanders die avond zijn Walche ren en de nummers vier uit poule A en B. De plek van Vlissingen op zaterdag wordt ingenomen door de slechtste nummer drie, die aan vankelijk op vrijdag zou spelen. HAMBURG De Nederlandse judoka's hebben het internationale toernooi van Hamburg afgesloten met twee gou den medailles. Eén was er voor Edith Bosch (-70 kg), één voor Rob- by van Laarhoven (-90 kg). Bosch, in voorbereiding op de WK binnen kort in Japan, won gisteren in de fi nale van de Britse Megan Fletcher. Van Laarhoven versloeg in zijn eindstrijd de Slowaak Milan Randl. TALLINN De Amerikaanse atleet Justin Gat lin blijft aan de winnende hand. Hij boekte gisteren in Tallinn zijn derde zege - een race in de series in Rakvere (Estland) meegeteld - na zijn rentree in de wedstrijdsport Zijn tijden op de 100 meter begin nen er bovendien op te lijken. De 28-jarige Gatlin, die vier jaar was geschorst wegens dopinggebruik, zegevierde in de hoofdstad van Est land in 10,17 seconden. Landgenoot Rubin Williams werd tweede in 10,25. door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Op het Alfonds con cours hippique van ruiterclub De Scheldestad in Vlissingen werden zaterdag de laatste startbewijzen voor de finale van de Rabobank ta- lentendressuurcompetitie ver deeld. Met hoge scores onder streepten de aanstormende Zeeuw se talenten hun klasse. Jessica Nijpjes deed in Zi met Vigo wat van een kampioen mag wor den verwacht. De amazone uit Middelburg, al verzekerd van deel name aan de finale van de compe titie voor ruiters tot 25 jaar, stuur de Flemming-zoon met de 69,70 procent naar de zege. Wilma Salm uit Yerseke greep met Zazou haar laatste kans. Zij de stuurde de San Remo-dochter met 67,06 procent naar de tweede plaats, eveneens goed voor deelna me aan de eindstrijd. Ook Anne- miek Maaskant bemachtigde met Digishot's Wiseguy de laatste be nodigde puntjes. De amazone uit Bruinisse reed de Ronaldo-zoon met 63,82 procent naar de vierde stek. Zij eindigde achter Kim Me ijer met William. De Rillandse komt niet in aanmer king voor een van de felbegeerde tickets, omdat zij geen drie wed strijden in de voorronde heeft gere den. Emily Wiskerke is met de ruin Aristocraat hetzelfde lot be schoren. De Zeeuwse kampioene Mi stuurde de Tango-zoon met 67 procent naar een overtuigende ze ge. Ook in de herkansing was de Zuid-Bevelandse combinatie met 72 procent veruit de beste. Wisker ke werd hiermee winnares van het- overall klassement. „Jammer dat ik niet mee kan doen, maar Aristo craat is net vijf en ik wil hem niet overvragen", zei een realistische Wiskerke. Wilma Salm benutte met de hengst Arrevederci optimaal haar tweede laatste kans. Zij reed de San Remo-zoon met 66,33 procent naar de tweede stek. Goed voor een finaleplaats. Daarmee was voor Salm de koek nog niet op. Met de tweede plaats in L2 met de hengst Wessel sleepte zij haar der de startbewijs in de wacht. Stephanie de Frel, al verzekerd van een startbewijs, stuurde de expres sief bewegende Bromelia-M met 66 procent naar de zege. Met de overwinning in de herkansing stel de de ex-jeugdinternational uit Koewacht uitdrukkelijk haar kandi datuur voor de eindzege. De talentvolle Nathalie Poppe uit Grijpskerke is met haar veertien jaar de jongste deelneemster aan de competitie. Vorige week eiste zij met Utah op overtuigende wij ze de Zeeuwse titel in Li voor zich op. Zaterdag was zij wederom op permachtig met de Mister Concor- de-zoon. „Het loopt wel aardig. Utah zou ook wel al L2 kunnen lo pen. Maar de galop moet nog be ter", bleef de jeugdige Poppe be scheiden. Met de zeges in Z van Piet en in L en M van dochter Kim was de paardensportminnende familie Huige uit Nisse spekkoper in Park Westduin. In de barrage van Z was Piet Huige met Uccello niet alleen de snelste, maar bleef hij met de Baloubet Du Rouet-zoon ook als enige foutloos. Kim Huige was oppermachtig in M. Als starter in de barrage trok ze met Winti van der Wiel een balk naar beneden. Naar later bleek was de snelle tijd van 36,07 goed voor de tweede plaats. Als laatste in de barrage maakte ze met een foutloze rit met Zagita het karwei vakkundig af In L stuurde Kim Huige Altair in een adembenemen de rit in 29.37 fouloos over het par koers. Zij was daarmee ruim drie tellen sneller dan Marin de Kroo met Troela Bella K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28