-V\ JÉ Duitsers te kijk sport 25 Champions Trophy opnieuw naar Australië Eerste prijs Van der Sar Moerenhout is Hoogerland te snel af in Profronde van Zevenbergen 'Ik geloof in iets en de jongens geloven het nu met mij mee' maandag 9 augustus 2010 Bondscoach Paul van Ass na de zege op Duitsland door Noor Tonkens MÖNCHENCLADBACH - De Neder landse hockeyers hebben dankzij een sterk slotweekeinde waarin twee keer werd gewonnen van olympisch kampioen Duitsland de bronzen medaille veroverd op de Champions Trophy in Mönchengladbach. Zaterdag versloeg Nederland in zijn laatste groepswedstrijd de Duitsers met t-o dankzij een straf- corner van Mink van der Weer den. Nederland speelde goed, maar benutte de vele kansen die het kreeg - waaronder vijf strafcor- ners - niet. In de slotfase werd het daarom nog spannend, maar de uitstekend keepende Jaap Stock- mann hield zijn ploeg overeind. Voor zover de vraag daadwerkelijk bestond wie na het afscheid van Guus Vogels de eerste keeper is van het Nederlands elftal, heeft Stockmann die in Mönchengladbach ondubbelzin nig beantwoord. Het verlies van zaterdag kostte Duitsland de finale en betekende gisteren een rematch tussen Neder land en Duitsland om de derde plaats. Bij Nederland begon Tim jenniskens, die dinsdag nog naar het ziekenhuis moest omdat ge vreesd werd dat hij zijn scheen been had gebroken, in de basis. Een strafcorner van Nederland re sulteerde na zes minuten in een strafbal, die door aanvoerder Teun de Nooijer koelbloedig werd be nut. Rogier Hofman zorgde met een snelle uitbraak tien minuten voor rust voor de 2-0. Met een tip-in van De Nooijer en een snoeiharde sleeppush van Van der Weerden was het vonnis twintig minuten voor tijd al geveld. Bij de uitgebluste Duitsers kwam gisteren, net als zaterdag, geen pass aan. Florian Woesch redde de Duitse eer negen minuten voor tijd in het muisstille Warsteiner HockeyPark, de plek waar het Duitse nationale team vier jaar lang ongeslagen was, maar deze week vier keer op rij verloor. Nederland won gisteren niet al leen met ruime cijfers, maar domi neerde de wedstrijd van begin tot eind met sprankelend hockey. En dat is niet alleen leuk om naar te kijken, maar ook om te doen, be aamde De Nooijer, die zijn dertien de Champions Trophy-medaille mocht ophalen. „Als het plezier er niet is, heb je so wieso niet zo veel te zoeken op het veld", zei De Nooijer. „Maar dit is natuurlijk wel heel leuk hock eyen. We wisten dat we meer snel heid hadden dan de Duitsers en dat zie je bij de goal van Hofman. Hij is megasnel en als je hem in de ruimte lanceert dan loopt hij er zo omheen. En dan heeft hij zelfs nog de tijd en de ruimte in de cir kel om de bal eerst goed te leggen en dan keurig binnen te slaan. Dat zijn goals die we zaterdag ook had den kunnen maken, maar niet maakten en daardoor kregen we het nog ongelofelijk zwaar." Na een goed begin van het toer nooi liep Nederland tegen drie ne derlagen op voor de dubbel tegen Duitsland. Dat was een mentale tik waar de ploeg volgens De Nooijer lering uit heeft getrokken. „Tegen Nieuw-Zeeland en Enge land speelden we twee mindere wedstrijden. Dan gaat het knagen en daarom is dit zo belangrijk voor ons zelfvertrouwen. Maar die twee slechte wedstrijden zijn ook heel erg belangrijk, want daar is het kwartje gevallen. Willen we echt iets bereiken met elkaar, dan zul len we er keihard aan moeten trek ken." „Ik vind het een mooi winstpunt dat we de mentale tikjes en de boodschap die we kregen door drie keer op rij te verliezen, goed hebben kunnen vertalen in een mooi weekend. Want hoe je het ook wendt of keert, je staat in Duitsland twee keer tegen Duits land en je pakt ze gewoon twee keer." MÖNCHENGLADBACH - De Australi sche hockeyers hebben gisteren voor het derde jaar op rij de Cham pions Trophy gewonnen. Het elf tal van bondscoach Ric Charles- worth versloeg in de finale in Mönchengladbach Engeland met 4-0. Na dertien minuten leidde Austra lië al met 3-0 door doelpunten van Luke Doerner, Des Abbott en Jason Wilson. Sterspeler Jamie Dwyer maakte in de tweede helft de vierde treffer. De finale lag bijna een uur stil na een wolkbreuk. Australië, dat alle zes de wedstrij den bij de Champions Trophy won, veroverde eerder dit jaar ook al de wereldtitel. De Nederlandse doelman Jaap Stockmann werd uitgeroepen tot beste keeper van het toernooi. Oranje eindigde als derde. LONDEN - Edwin van der Sar heeft met Manchester United de eerste prijs van het seizoen veroverd. De ploeg van manager Alex Ferguson klopte landskampioen en FA Cup-winnaar Chelsea op Wem bley met 3-1 in de strijd om het Community Shield, de Engelse Su percup. Drie van de vier doelpun ten vielen in het laatste kwartier. Antonio Valencia bracht United vlak voor rust op voorsprong. Een kwartier voor tijd verdubbelde het Mexicaanse talent Javier Hernan dez de score. De nieuweling deed dat wel op merkwaardige wijze. Hernandez wilde de bal subtiel in het doel glij den, maar schoot de bal uiteinde lijk via zijn hoofd achter doelman Hilario. Oud-Feyenoorder Salo mon Kalou deed vervolgens wat te rug namens Chelsea. In blessure tijd stelde Dimitar Berbatov de ze ge van Manchester United veilig. Vorig jaar won Chelsea het Com munity Shield door de strafschop pen beter te nemen dan de 'Man cunians'. Jeffrey Bruma viel tien minuten voor tijd in bij Chelsea. De verdedi ger kan woensdag tijdens de oefen interland tegen Oekraïne zijn de buut maken in het Nederlands elf tal. Patrick van Aanholt bleef op de bank bij de Engelse kampioen. De Engelse WK-gangers in beide elftallen werden tijdens de ope ningsfase uitgefloten. John Terry, Ashley Cole, Frank Lampard en Wayne Rooney stelden in Zuid-Afrika teleur en werden met de nationale ploeg al in de achtste finales uitgeschakeld. Ook bonds coach Fabio Capello kon op boe-geroep rekenen toen hij de vipbox betrad. Manager Carlo Ancelotti beaamde na de vierde opeenvolgende neder laag van zijn ploeg dat de voorbe reiding niet naar wens is verlopen. „Maar ik maak me geen zorgen", beweerde de Italiaan. „Al met al ben ik wel teleurgesteld, we wil den deze wedstrijden niet verlie zen." Ancelotti hoopt volgende week bij de start van de Premier League weer te kunnen beschikken over doelman Petr Cech en verdediger Alex, die door blessures de afgelo pen weken niet inzetbaar waren. Louis van Gaal Louis van Gaal heeft de eerste prijs van het seizoen alweer te pak ken. Met Bayern München won de Nederlandse trainer zaterdag de Super Cup van Duitsland, dankzij een overwinning (2-0) op Schalke 04. De doelpunten voor de landskam pioen werden in de slotfase ge maakt door Thomas Müller en Mi- roslav Klose. Bayern won daarmee de Super Cup voor de derde keer. Eerder deed de club dat in 1987 en 1990. Het elftal van Van Gaal veroverde vorig seizoen de nationale titel en beker. Daarom was Schalke, als de nummer twee van de Bundesliga, de tegenstander in de seizoensope ning. Het was de eerste keer in veertien jaar dat de wedstrijd om de Super Cup werd gespeeld. Arjen Robben (geblesseerd) en Mark van Bommel bleven aan de kant. Al in de eerste helft had Bayern een overwicht. Grote kansen wa ren er echter niet. Bij vlagen was de vermoeidheid van de voorberei ding de spelers aan te zien. Een klein kansje was er aan de andere kant voor Schalkes aanwinst Raul. De van Real Madrid gekomen spits miste maar net. In de tweede helft drong Bayern meer aan. Dat leidde in de 75e mi nuut tot de openingstreffer van Müller. De op het WK ook al tref zekere speler rondde af na een ac tie van Klose. Klose zelf besliste en kele minuten later de wedstrijd de finitief In het doel van Bayern maakte Thomas Kraft (22) zijn debuut. Jakob Fuglsang (midden) viert uitbundig zijn zege in de Ronde van Dene marken. Svein Tuft (I) en Matthew Busche maken het podium compleet. foto Lars Roenboeg/EPA ZEVENBERGEN - Wielrenner Koos Moerenhout heeft gisteren de Profronde van Zevenbergen, een wielerwedstrijd over drie onderde len, op zijn naam geschreven. De routinier van Rabobank won de puntenkoers, het tweede onder deel van het omnium. Zijn presta ties in de eerdere tijdrit en het af sluitende criterium waren voldoen de voor de eindzege. Johnny Hoo gerland legde in Zevenbergen be slag op de tweede plaats. De Itali aan Ivan Basso werd derde. De Deense wielrenner Jakob Fuglsang heeft gisteren voor de derde keer de Ronde van Dene marken op zijn naam geschreven. De slotetappe werd gewonnen door Australiër Hayden Roulston. In het algemeen klassement hield Fuglsang stand. Het podium werd gecompleteerd door de Canadees Svein Tuft en de Amerikaan Matthew Busche. In 2008 en 2009 was Fuglsang eveneens de sterkste in de meer daagse rittenkoers in eigen land. De Spaanse wielrenner Samuel Sanchez heeft gisteren de Ronde van Burgos gewonnen. De 32-jari- ge Spanjaard kende een uiterst suc cesvolle slotdag van de meerdaagse rittenkoers. Hij won de slotetappe bergop en verdrong tevens de Itali aan Giampaolo Caruso van de eer ste plaats in het klassement. Eerder won Samuel Sanchez al de tweede etappe van de Spaanse wie lerkoers. In de slotrit bleef de Span jaard zijn landgenoot Ezequiel Mosquera nipt voor. De Italiaan Vincenzo Nibali werd op zestien seconden derde. De topdrie van de slotetappe is dezelfde als die van het eindklassement. Laurens ten Dam was in de slotrit met een negende plaats op ruim een minuut van Sanchez de beste Nederlander. In het eindklasse ment eindigde Ten Dam als tiende in Burgos, net achter landgenoot Steven Kruijswijk die achtste werd. Zaterdag maakte Samuel Sanchez bekend dat hij zijn contract met de Spaanse wielerformatie Euskal- tel met twee jaar verlengd heeft tot 2012. De 32-jarige Sanchez had naar eigen zeggen meerdere aan biedingen van andere ploegen op zak, maar heeft er nooit aan ge dacht ergens anders te tekenen. De Spanjaard stond onder meer in de belangstelling van Vacansoleil „Ik heb gedaan wat het beste voor me is. Ik ben zeer gehecht aan de ploeg", aldus Sanchez. De Duitse wielrenner André Greipel rijdt volgend jaar voor de Belgische ploeg Omega Phar- ma-Lotto. Hij komt over van Team HTC-Columbia. De Duitser, die bij HTC-Columbia de concurren tie had van Mark Cavendish, pakte zaterdag in de slotrit in de Ronde van Polen al zijn zestiende zege van het seizoen. Door de derde plaats van wiel renner Bouke Mollema in Polen is Nederland in de UCI-landenran- king gestegen naar een tiende plaats. Als die klassering wordt vastgehouden, dan mag Nederland negen renners afvaardigen naar het WK in Australië. YOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27