Hockeyers zetten uitgebluste Linsy Heister: Ik ben geen robot 24|spo De Nederlandse hockeymannen hebben zich knap her steld na drie nederlagen. Oranje wint twee keer van Nederland won in 2007 voorhet laat$t brons bij Duitsland en pakt brons in de Champions Trophy. Oranje met de vierde plek genoegen nemen. Kirsten Wild wint KNWU-topcompetitie Basketbalsters verslaan Kroatië Volleybalsters content ondanks nederlaag Hak mist record op 1000 meter Brice Feillu vertrekt bij Vacansoleil de Champions Trophy. In 2008 en 2009 moest Teun de Nooijer juicht nadat hij heeft gescoord tegen Duitsland. foto Marcel van Hoorn/ANP maandag 9 augustus 2010 VALKENBURG Wielrenster Kirsten Wild heeft gis teren voor de derde keer in haar loopbaan de eindzege in de KN WU-topcompetitie voor vrouwen behaald. De winnares van de eerste drie wedstrijden kon zich in de Holland Hills Classic niet op het podium rijden, maar zag geen van haar directe concurrenten profite ren rond Valkenburg. De dagzege ging in deze Limburgse eendags- wedstrijd naar Grace Verbeke van het Belgische nationale team. Chantal Blaak kwam, eveneens so lo, als tweede over de streep. ALMERE De Nederlandse basketbalsters heb ben gisteren een knappe zege ge boekt in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap. Oranje versloeg Kroatië in Almere met 78-72. Afgelopen maandag was de ploeg van bondscoach Meindert van Veen in Kaunas nog kansloos tegen Litouwen (98-52). „De hele wedstrijd heb je het idee dat je kunt winnen, het leek even mis te gaan, maar ik denk dat we de juiste beloning hebben gekregen", vond bondscoach Van Veen. Oranje speelt woensdag tegen België. CHENGDU De Nederlandse volleybalsters kij ken ondanks de nederlaag gisteren tegen China tevreden terug op de eerste speelronde van de World Grand Prix in Chengdu. „We zitten pas op de helft van de zomer en ik had niet verwacht dat we nu al zo ver zouden zijn qua vorm", conclu deerde libero Janneke van Tienen. Oranje verloor gisteren het derde duel met 3-1 (19-25 25-20 25-15 25-21) van het gastland. De wedstrijden tegen Thailand en Puerto Rico le verden een overwinning op. AMSTERDAM Atlete Yvonne Hak is er zaterdag tijdens de EAP Amsterdam Open mede door het slechte weer en een iets te voortvarende start niet in ge slaagd het Nederlands record op de 1000 meter te verbeteren. De winnares van het EK-zilver op de 800 meter kwam met een eind tijd van 2.42,60 niet in de buurt van de toptijd die Ellen van Lan gen in 1993 liep in Sheffield (2.35,21). Hak won de race voor eigen pu bliek wel. RIJSWIJK De Franse wielrenner Brice Feillu vertrekt bij zijn huidige werkgever Vacansoleil. Dat bevestigde een woordvoerder van de Nederlandse wielerformatie gisteren. De jong ste van de Feillu-broers kent geen gelukkig huwelijk met de ploeg. Hij heeft moeite met de taal. Daar naast kan hij moeilijk omgaan met de filosofie van om altijd aanval lend te rijden. De Fransman zou ook ontevreden zijn over het feit dat Vacansoleil niet werd uitgeno digd voor de Tour de France. door Rob de Bruyn BOEDAPEST - Misschien was het al lemaal toch wat teveel van het goe de geweest. Openwaterzwemster Linsy Heister was de enige vrouw die de voorbije weken op het WK in Roberval en op het EK in Boe dapest zowel op de 10 als de 25 ki lometer uitkwam. In de slotfase van de vierde wedstrijd in drie we ken tijd, de Europese 25-kilometer- strijd, voelde Heister gisteren de krachten uit haar lijf wegvloeien. Een nieuwe titel zat er dan ook niet in' de wereldkampioene op de 25 en Europees kampioene op de 10 moest genoegen nemen met plek vijf Heister baalde in eerste instantie van haar prestatie, maar dat gevoel maakte al snel plaats voor tevre denheid en trots. „De afgelopen weken zijn geweldig geweest, dit is de beste periode uit mijn carrière tot nu toe", sprak de pupil van Marcel Wouda. „Ik heb er geen moment aan gedacht de 25 hier te laten schieten. Als je net wereld kampioen bent, ga je niet afzeg gen. Maar ook ik ken dus ver moeidheid, ik ben geen robot." Het was niet dat Heister het niet had geprobeerd. Integendeel, net als tijdens haar gouden races in Ca nada en Hongarije trachtte ze ook gisteren haar concurrentes met een demarrage af te schudden. Tweemaal was het gelukt, dus waarom het niet nog een derde keer proberen? De tempoversnel ling van de 22-jarige Eindhovense kwam op 7,5 kilometer van de fi nish. Een aantal zwemsters moest passen, maar de Oekraïense Olga Beresnjeva, de Duitse Angela Mau- rer, de Italiaanse Martine Grimaldi en de Spaanse Margarita Domingu- ez konden volgen. Sterker nog, ze hielden Heister nauwlettend in de gaten. De Nederlandse ondervond dat haar status in een paar weken .r. Linsy Heister tijd totaal is veranderd. Na tweeën halve kilometer besloot Heister zich terug te laten zakken in het groepje achter haar. „Ik was echt aan het beuken en voelde dat ik dat niet nóg vijf kilometer zou gaan volhouden." Maar het kwaad was al geschied. Toen Beresnjeva kort voor de finish aanzette, kon Heister niet meer volgen. Dat luk te alleen Maurer, maar de Duitse legde het in de sprint toch af tegen de Oekraïense. Heister kwam op ruim 47 seconden als vijfde bin nen, na bijna zes uur 'ploegen'. Terugkijkend op de voorbije wed strijden concludeerde Heister dat ze veel heeft om tevreden mee te zijn. „Ik heb het meeste gevoel bij de wereldtitel op de 25, omdat dat mijn eerste grote titel was. Dat blijft altijd bijzonder. Maar ik ben natuurlijk ook heel blij dat ik het ook op de 10 heb laten zien, want dat is de olympische afstand en de concurrentie is op de 10 een stuk groter." Heister lijkt op koers te liggen voor olympisch eremetaal over twee jaar in Londen. Ze heeft be wezen beresterk te zijn en laat niets aan het toeval over. Haar stu die aan de Pabo laat ze tot na 'Lon den' voor wat die is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26