Defensie Ajax laat weer steken vallen 24 en 25 28 en 29 EREDIVISIE Twee tegengoals voorkomen droomdebuut El Hamdaoui Arjen Robben Duits voetballer van het jaar Johnny Hoogerland wint bergtrui in Polen Koster boekt zege met Club Brugge Sleutelbeenbreuk Mollema en Weening door Dick Sintenie GRONINGEN - Mounir El Hamdaoui was gistermiddag tegen FC Gronin gen hard op weg naar een droom- debuut voor Ajax. Maar zijn twee prachtige doelpunten waren niet voldoende voor de overwinning: 2-2. De Amsterdamse defensie liet zich door het opportunisme van de thuisploeg in het laatste deel van de wedstrijd in verlegenheid brengen, net als afgelopen woens dag in Thessaloniki, waar doelman Maarten Stekelenburg tegen Paok Saloniki (3-3) al overuren schreef Ajax miste bij de competitieouver ture de routine en de onverbidde lijkheid om het spoor te volgen van PSV, dat zaterdagavond Hee renveen in het eigen Abe Lens- tra-stadion met 3-1 had verslagen. Het elftal van trainer Martin Jol heeft nog geen officiële wedstrijd gewonnen dirseizoen. Na twee ge lijke spelen tegen Paok en de ne derlaag tegen FC Twente om de Jo- han Cruijff Schaal volgde een on nodige remise tegen FC Gronin gen. Een droomdebuut werd het dus niet voor El Hamdaoui, die door Ajax deze zomer met veel pijn en moeite tot een transfer kon worden bewogen. „Voor een droomdebuut hadden we vandaag moeten winnen", wist de aanval ler. „Maar die doelpunten waren wel aardig." Hij moest er zelf om lachen, het was namelijk een ge weldig understatement. Zijn treffers waren van een grote schoonheid. Met een bijna achtelo ze beweging van zijn rechtervoet (buitenkantje van de wreef) gaf hij de Groningse doelman Da Silva twee maal het nakijken: eerst in de rechterhoek (50e minuut), tien minuten later in de linker. Vorig seizoen trok Ajax op de ope ningsdag een 2-o-voorsprong in Groningen zonder al te veel aarze lingen over de streep, maar die daadkracht is op dit moment ver te zoeken. Dat Jol geen beroep kon doen op de geschorste Jan Vertonghen en Luis Suarez was een gemis, zoals ook de inbreng van de controle rende middenvelders Eyong Enoh en Rasmus Lindgren (beiden ge Mounir El Hamdaoui schiet de bal met de buitenkant van de schoen op het doel van Groningen: 0-1. Andreas Granqvist (links) komt te laat. foto Dennis Beek/ANP blesseerd) gisteren niet had mis staan. Na het vertrek van Dennis Rommedahl en Miralem Sulejma- ni (West Ham United) viel de trai ner bovendien terug op Ismail Ais- sati als rechterspits. En op de bank zaten voornamelijk spelers die de debuterende Groningen-trainer Pieter Huistra - hij was vorig sei zoen coach van Jong Ajax - ver moedelijk beter kent dan Jol: Jo- han Kappelhof, Florian Jozefzoon en Roly Bonevacia. Ajax had niet het raffinement de fi nale krachtsinspanning van FC Groningen te pareren. De ploeg liep achteruit, gaf te gemakkelijk corners en vrije trappen weg en verzuimde in de tegenaanval een derde doelpunt te maken. In de slotfase profiteerden invaller Tim Matavz en Nicklas Pedersen van het tumult dat ontstond in het Amsterdamse strafschopgebied toen de noorderlingen hun heil door de lucht zochten. Ook het Griekse Paok had die achilleshiel al blootgelegd. lol zal zijn maatregelen moeten ne men, zeker nu de confrontatie met Andrei Sjevtsjenko, de geslepen spits van Dinamo Kiev, in aan tocht is. Met zijn voorhoede komt het wel goed. El Hamdaoui maak te gisteren een completere en scherpere indruk dan zijn voorgan ger Marko Pantelic, die vorig sei zoen toch zestien competitiedoel- punten maakte. Maar scoren was het probleem al niet voor Ajax. Een probleem is dat de ploeg res pectievelijk drie (Paok) en twee (Groningen) goals maakt in een uitwedstrijd, maar niet wint. Hockeyers zetten Duitsers te kijk in Champions Trophy Westerweele laat Fedorchuk diep graven op HZ-schaaktoernooi Maandag 9 augustus 2010 Tip? sport@pzc.nl BERLIJN Arjen Robben is in Duitsland uitge roepen tot voetballer van het sei zoen 2009-2010. Bij de verkiezing van het voetbalblad Kicker onder 925 journalisten kreeg de Neder landse international van Bayern München de meeste stemmen. Met 445 stemmen won hij ruim voor zijn Duitse ploeggenoten Bas- tian Schweinsteiger (180) en Tho mas Müller (118). Louis van Gaal werd bij de verkiezing gekozen tot trainer van het jaar. Hij eindigde voor Felix Magath van Schalke. KRAKOW Johnny Hoogerland uit Yerseke heeft in de Ronde van Polen het bergklassement gewonnen. Hij had in de afgelopen dagen door mee te springen in ontsnappingen een flinke voorsprong opgebouwd. In het algemeen klassement eindig de de renner van Vacansoleil op de 43e plaats. Winnaar van de ronde werd de Ier Daniel Martin. Bauke Mollema bekroonde zijn goede op treden met een podiumplaats. De slotetappe werd gewonnen door Andre Greipel. BRUGGE Club Brugge heeft zaterdag in de tweede speelronde van de Bel gische competitie met ruime cij fers gewonnen van Sint-Truiden. Op eigen veld werd het 4-1. De club van trainer Adri Koster revancheer de zich met de overwinning voor de verrassende nederlaag een week eerder tegen Kortrijk. Anderlecht verspeelde haar eerste punten van deze voetbaljaargang. Op het veld van Charleroi kwam de regerend landskampioen niet verder dan een o-o-gelijkspel. AMSTELVEEN De Raborenners Pieter Weening en Bauke Mollema hebben aan het afgelopen wielerweekend beiden een sleutelbeenbreuk overgehou den. Mollema eindigde zaterdag als derde in de Ronde van Polen. In de slotetappe kwam de renner zwaar ten val. Later kwam de breuk aan het licht. Ploeggenoot Weening brak gisteren eveneens zijn sleutel been na een valpartij in de slotetap pe van de Ronde van Burgos. Hij kon de wedstrijd door zijn valpar tij niet uitrijden. UITSLAG SPORTSTELLING Het zou zonde zijn als VC Vlissingen failliet gaat. Eens: 39%, oneens: 61 Aantal stemmen: 467. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Bekijk het dossier over VC Vlissin gen op www.pzc.nl/vcv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23