Gemeente negeert welzijn dier Nederlanders verdrinken in Italië na achtervolging aangehouden Brillendief Tricks aan een touwtje Rusland opent anti-smog-centra Word ook abonnee! ONDERZOEK Zeeland heeft geen enkele wethouder die thema in portefeuille heeft Laatste staf eenheid Uruzgan keert terug er verder Ajax verliest punten "Öndanks doelpunten van El Hamdaoui 21 Mosselsector laat zich van zijn beste kant zien 2 en 3 DOMODOSSOLA - Twee Nederlan ders zijn zaterdag in de Italiaanse Alpen verdronken. Dit heeft het Italiaanse persbureau ANSA giste ren gemeld. Het tweetal maakte deel uit van een groep van vijf mensen die de den aan canyoning in het dal van de rivier de Variola in de provincie Verbania Cusio Ossola. Canyoning is een sport waarbij je al lopend, zwemmend, klimmend, glijdend, springend'en abseilend een tocht maakt door een kloof waar meest al water doorheen stroomt. Zaterdag werd alarm geslagen toen de groep in de problemen kwam bij een waterval. Het duurde ech ter enige tijd totdat hulpverleners de plek in onherbergzaam gebied konden bereiken. Rond twee uur gisterochtend werden de lichamen van de twee Nederlanders van rond de dertig jaar oud geborgen. MOSKOU In Moskou zijn gisteren in zieken huizen en overheidspanden ruim 120 anti-smog-centra geopend. In woners die het door de hitte en rook van bosbranden rond de stad te kwaad krijgen, kunnen daar op bijkomen. De centra zijn voorzien van luchtfïlters en airconditioning. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 DEN HAAG - Gemeentebesturen hebben amper oog voor het wel zijn van dieren. Dat leidt de Die renbescherming af uit eigen onder zoek. In 62 van de 430 Nederland se gemeenten (14 procent) heeft een wethouder dierenwelzijn in portefeuille. Daaronder is niet een Zeeuwse gemeente. Er zijn nu weliswaar negen wet houders dierenwelzijn meer dan voor de gemeenteraadsverkiezin gen van afgelopen voorjaar, maar volgens de Dierenbescherming is dat veel te weinig. Directeur Frank Dales noemt het bovendien 'ver bijsterend' dat twaalf gemeenten die voor de verkiezingen wel spe ciaal aandacht hadden voor het dierenwelzijn dat niet hebben voortgezet. „Blijkbaar is het belang van een dierenwelzijnsbeleid daar niet in het bewustzijn verankerd, maar afhankelijk gebleken van een of twee personen. Teleurstellend." De Dierenbescherming, die als ex ploitant van tientallen asielen en dierenambulancediensten veel met gemeenten te maken heeft, streeft al jaren naar meer gemeen telijke aandacht voor het welzijn van dieren. Gemeenten hebben veel met die ren te maken, aldus Dales, zelf oud-burgemeester. Dat varieert van de opvang van zwerfdieren tot de exploitatie van kinderboerderij en. Ook de controle op wetgeving rond flora en fauna is vaak een taak voor ook de gemeentelijke overheid. Volgens de Dierenbe scherming staat het ontbreken van gemeentelijke betrokkenheid haaks op de groeiende zorg rond dierenwelzijn bij de burgers. „Veel gemeentebesturen lopen achter op", constateert Dales. Uit het onderzoek blijkt dat vooral gemeenten in de Randstad spe ciaal aandacht schenken aan het dierenwelzijn. Behalve in Zeeland is er ook in Friesland geen enkele gemeente waar dierenwelzijn bij een bestuurder is ondergebracht. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt dat er zoveel op gemeenten afkomt dat er prioritei ten gesteld moeten worden. Die renwelzijn behoort daar niet toe. SINT-OEDENRODE - Een 35-jarige in woner van Helmond is gisteren in Sint-Oedenrode aangehouden om dat hij de ruit van een brillenzaak had ingegooid en er vervolgens met honderd brillen vandoor ging. De politie zag de verdachte na de roof op een snorfiets rijden. De snorfietser negeerde een stopteken en vervolgde zijn vlucht. Daarop stapte een agent uit de politiewa gen, leende een fiets van een om stander en ging de verdachte ach terna. Later werd de man door een politiewagen klemgereden. Hij is voor verder onderzoek ingesloten. Elke gemeente hoort een wet houder dierenwelzijn te hebben reageer op www.pzc.nl reacties: 474 Zeeland moet blij zijn met toeristen eens 87% oneens 13% EINDHOVEN - De laatste staf van de Task Force Uruzgan (TFU) is terug in Nederland. Demissio nair minister Eimert van Middelkoop (Defensie) verwelkomde gistermiddag brigade-generaal Kees van den Heuvel, diplomaat Jennes de Mol en de manschappen op vliegbasis Eindhoven. Nog niet alle TFU-militairen zijn terug. Het meren deel is weg uit Uruzgan, maar onder meer leden van het provinciaal reconstructieteam vertrekken binnenkort. De troepen maken altijd een tussen stop op Kreta om enkele dagen bij te komen. Het militair bevel van de Isaf in Uruzgan is op 1 au gustus overgedragen. De taken berusten nu bij de Amerikanen, Australiërs en Afghaanse veilig heidsdiensten. foto Koen van Weel Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 8 en 9; Sport: 21 t/m 31; Weer: 32; Strips: 33; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Zomer. Zonnige perioden, WALCHEREN MAANDAG 9 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 184 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1