zeeland 115 stroom uit poepluiers Nightwriters met Kluun, Ciphard, Jansen en Beelen brieven uit stortplaats in Vlissingen-Oost ONLINE FAILLISSEMENTSVERKOPING DE VRIES PITMAN B.V. TROOSTWIJK Schone stranden i Schone stranden 2 Waterschappen VC Vlissingen Bruine Zaterdag 2 Akkerdistels 3 maandag 9 augustus 2010 w gasbron op de afvalberging Midden- en Noord Zeeland in Vlissingen-Oost. heeft alles te maken met de plek ken waar de gasbronnen zijn aan gelegd. „We onderzoeken of we meer bronnen moeten aanleggen en waar dat dan zou moeten ge beuren. Het is een samenspel van variabelen. Dat maakt het zo com plex." Bij het bijplaatsen van bronnen worden gaten in de afvalberg ge boord en een pijp aangebracht om het gas te kunnen 'wegzuigen'. De meeste bestaande buizen zijn van af het begin al geplaatst. Door het wegzuigen van gas uit de afvalberg, klinkt die wel in. Oran je: „Met de stabiliteit van de afval berg gebeurt niets. Er wordt altijd al rekening gehouden met het in klinken van de berg. Het gas is massa dat je onttrekt, maar dat is één van de effecten waaruit klink foto Willem Mieras ontstaat. Dat gebeurt ook door de druk en het verdichten van het af val. Klink van een halve meter tot een meter per jaar is normaal voor een afvalberg en dat kan de berg ook hebben. Het onttrekken van stortgas zorgt niet dat de stort plaats ineens scheef zakt of zo." Nog dit jaar moet het onderzoek zijn afgerond. WSWllMiWM VLISSINGEN - Het Internationaal filmfestival Film by the Sea in Vlis- singen biedt donderdag 16 septem ber een 'avond met the Nightwri ters' met onder anderen Kluun, Ronald Giphart, Tsjitske Jansen en Giel Beelen. De schrijvers van de Nightwriters beloven het publiek mee te nemen in 'de achtbaan die literatuur' heet. DJ Giel Beelen mixt de avond aan elkaar. Na af loop is er een signeersessie. Overdag op donderdag 16 septem ber (13.30-17.30 uur) geven thriller schrijfsters Elle van Rijn en Ma rion Pauw een schrijverswork shop. Van Rijn en Marin Pauw hebben een indrukwekkende lijst thrillers op hun naam staan. Tij dens de workshop leren zij de deel nemers een spannende thriller te schrijven met veel intrige, onver wachte plotwendingen en myste rieuze personages. te houden in opdracht van de weledelgestrenge heer mr. B. van Leeuwen, van Van Leeuwen De Waard Advocaten te Goes, in zijn hoedanigheid van curator in het faillissement van Amundsenweg 13 - 4462 GP GOES Online zal verkocht worden o.a.: PAKKENKEERMACHINE "Busch"; CTP-MACHINE "Heidel- berg" Topsetter (2002), geschikt voor afm. 1160 x 900 mm; vacuümvouwma- chine "Faltex"; rugnietmachine "Nagel"; 10-stations afstapelmachine "Bourg"; 4-kops perforeermachine "Nasgel"; geluidgedempte compressor "Kaeser" Airtower 3, v.v. hd-tank; folieomwikkelmachine "Mateo" A31SL-HA; ELEKTR. REACHTRUCK "Crown" ESR 4000, cap. 1400 kg x 4400 mm; 6 hydr. pallethefwagens "Crown" o.a. WP 2000, cap. 1600 kg; 2 elektr. schrobmachines "Clarce" Encore L2426 en "Alto": 110 m palletstellingen; KANTOORINVENTARIS o.a. 20 computers "Macintosch" G5, G4 en G3, "Dell" en "Compaq", vlakbedscanner "Scitec" Ever smart pro, 40 kasten, büreaustoelen en vergadertafels, etc.; GROTE PARTIJ VOORRAAD w.o. ±130 pallets blanco papier, vurenhouten pallets, rollen stretchfolie en karton, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING woensdag 18 AUGUSTUS vanaf 14.00 uur Bezichtiging; maandag 16 augustus van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com Brieven (max. 150 woorden) richten aan; Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Prima dat de provincie een campag ne begint voor schone en veilige Zeeuwse stranden (krant 05-08). Iedere bezoeker hoort gewoon zijn eigen vuilnis op te ruimen. De blauwe vlag wappert al wat ja ren op het Nollestrand in Vlissin- gen. Ondanks dat er inderdaad nauwe lijks vuilnis ligt en er voldoende af valbakken staan, vind ik als fre quent bezoeker van het strand dat er ook aandacht besteed moet wor den aan het organisch afval wat er nog steeds ligt na de dijkverzwa ringswerkzaamheden aan het Nol- lehoofd en de duinen. Het moet toch anno 2010 mogelijk zijn met een zeefmachine het strand te ont doen van takjes, rietstengels, ste nen en glasscherven? Leander Osté Zuiderzeestraat 77, Oost-Souburg De provincie begint de afvalbe- wustzijnscampagne 'Kijk de kust', gericht op bezoekers van het strand (krant 05-08). Een goede ac tie, maar het zou de provincie sie ren, de hand eens in eigen boezem te steken. Afgelopen voorjaar is het project Zwakke Schakels in Vlissingen afge rond, zodat wij met ons allen veilig achter de dijken en duinen kun nen blijven wonen. Jammer dat ons favoriete plekje op het Vlissing- se Nollestrand is veranderd in een rotsstrand met puin, glas en kie zels. Die zijn daar na graafwerk zaamheden achtergebleven. Daar naast spoelt uit zee veel afval en riet aan, waarvan slechts het afval, middels speciale machines wordt opgeruimd. Ook in dit opzicht zouden gemeen te en provincie eens moeten laten zien dat zij de blauwe vlag waard zijn. Rob de Pagter Zandweg 18, Ritthem reert (krant 05-08). Dat linkse loe ders de rechtse rakkers als neofas cisten neerzetten gaat toch echt wel te ver. Laat staan de verwijzing naar kamp Westerbork. Wat is het mooi, de verbijstering en het onge loof in de ogen van links nu hun geldverspillende speeltjes worden afgepakt. Job Cohen dacht even mi nister-president te worden nadat hij theedrinkend Amsterdam fail liet liet gaan. Rechtse rakkers wil len orde en rechtvaardigheid. Is dat zoveel gevraagd? Wit is rechtvaar- digheid en saamhorigheid. Rood is verloedering. Ronald Vonk Singel 162, Vlissingen Aan de waterschapsverkiezingen doen negen partijen mee (krant 04-08). Wanneer krijgt de politiek nu het besef dat deze poppenkast moet stoppen? Onlangs kwam het waterschap nog in het nieuws met dure huisvestingsplannen. De wa terschappen zijn een overbodige elitaire bestuurslaag die snel bij de provincie moet worden gevoegd. Dat zou een praktische oplossing zijn. Nu is het waterschap slechts een toevluchtsoord voor solisten die in hun eigen politieke partij niet aan de bak kunnen komen. En dat allemaal van gemeenschaps geld. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Wat mij betreft mag Zwarte Zater dag de geschiedenisboeken in gaan als Witte Zaterdag, de dag waarop het gezonde verstand eindelijk ze geviert. Dus niet als Bruine Zaterdag zoals R. Roctus uit Zuidzande sugge Hele pagina's worden gewijd aan het financiële debacle bij VC Vlis singen (krant 05-08). Dat wordt veroorzaakt door verkeerd beleid en grootdoenerij, onder aanvoe ring van een voorzitter die eerder clubs op het randje van de afgrond 1 bracht. Wat me erg stoort, is dat er vooral gerept wordt over het feit dat de spelers van het eerste elftal al zo lang op hun geld wachten. Alsof ze geen ander inkomen hebben. Bij mijn weten zijn het amateurs en is voetbal hun hobby. Er wordt niks gezegd over de echte verliezers in deze zaak: de jeugd. Want niet al leen het eerste kan nu niet trainen, ook de jeugdteams niet. En die zijn bij VC Vlissingen al op één hand te tellen. De jochies die voetballen echt als hun hobby zien. Die zich met veel passie inzetten om met hun teams goede resultaten te be- halen en daar contributie voor be talen. Lijkt me dat je die meer moet koesteren dan een elftal van spelers die uiteindelijk toch voor het geld kiezen. De jeugd is toch de toekomst? N. Zegers Geuzenstraat 5, Biervliet Dankzij Johan Robesin komt er eindelijk eens wat aandacht voor de overlast van akkerdistels (krant 03-08). Eindelijk iemand die ziet wat er gaande is in Nederland. In derdaad wordt alles overwoekerd door ongewilde planten en daar mee komt er ook dikwijls meer schadelijk wild. Verder komen met de akkerdistel ook het Jacobskruid en andere giftige planten op. Door deze verwildering van planten en bosschages, die de liefhebbers na tuur noemen, kan er in sommige delen weer overlast ontstaan van te grote bestanden van vogels, ha zen, konijnen, zwijnen en daar door soms zelfs vossen. De instanties zijn alleen verplicht tot het verdelgen van de distels tot op dertig meter van derden. En dat doen ze alleen maar als er geklaagd wordt. Maar we weten allemaal dat dit zaad kilometers ver weg kan waaien. Ondertussen moet de agra riër er wel voor zorgen dat er op zijn hele akker niet te veel distels komen, anders krijgt hij een waar schuwing of boete. Dit terwijl de distels even verderop welig tieren. Tijdig aanpakken is de remedie en niet laten zaaien, ook niet door overheidsinstanties. Wanneer er door de hoge kosten geen onderhoud gepleegd kan wor den moét je stoppen met het aan leggen van die zogenaamde natuur gebieden. R.C.M. de Gronckel Eerste Verkorting 8a, Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15