121 zeeland 'Daar betaal je in een Vismarkt terug in Veere Dronken joyrider slaat op de vlucht na ongeval Roel Willemse winnaar ringrijden in MASSIEF EIKEN VEILING Elke maand houdt VenduHuis De Jager al een veiling in Goes. Zaterdag was De Snuffelhoek bij Koudekerke het decor voor de verkoop bij opbod. maandag 9 augustus 2010 w pjck UP *00d 799,- REj ETIET Korte Noordstraat 53 Middelburg t 0118-624394 veere - Het jongetje dat zaterdag middag even een levende kreeft mocht aaien had ongetwijfeld geen weet van het juridisch ge touwtrek rond de vismarkt in Veere die zaterdag voor het eerst weer werd gehouden. Begin juli vorig jaar moest de druk bezochte mark op de Kaai plotse ling stoppen na bezwaren van een bewoonster. De gemeente moest erkennen dat er fouten waren ge maakt en trok de vergunning schie lijk in. Jaap Melse, dezelfde wet houder die vorig jaar namens de MIDDELBURC - Een dertigjarige Mid delburger is zaterdagavond aange houden wegens joyriding, rijden zonder rijbewijs, een ongeluk on der invloed van alcohol veroorza ken, de plaats van het ongeval ver laten en het weigeren van een blaastest. De man nam, zonder toestem ming, de auto van een 29-jarige vrouw uit Middelburg mee. De vrouw is een bekende van de man. Even later veroorzaakte hij een eenzijdig ongeval op de afrit van door Theo Ciele gemeente het boetekleed aantrok, kwam zaterdag een kijkje nemen op de heropende vismarkt. Voor zien van een nieuwe vergunning kan tot eind oktober weer elke za terdag een toeristische vismarkt in het stadje worden gehouden. Zaterdag schuifelden de mensen weer langs de haringkar, de garna- lenpelster, de verkoper van mossel pannen en schubbenschrobbers en natuurlijk de visverkopers. Bo vendien was het geen strandweer, en dus lekker druk. foto Lex de Meester Voor dertig euro gaat een beeld van Chris tus aan het kruis, inge lijst en achter bol glas, neergelegd op fluweel van de hand. Een Holy Bible, goud op snee, wordt afgeslagen op een hele euro, een portret van Maria kost een eurobtje meer en een kan delaar van ruim een meter hoog nog geen tientje. Wie voor een prikkie thuis een kapelletje wil in richten, had zaterdag zijn slag kun nen slaan tijdens een veiling in de openlucht op de Snuffelhoeve bij Koudekerke. Veilingmeester Rino Gelok houdt het tempo hoog. Het bronzen beeidje van twee reetjes is nog niet afgeslagen (tien euro) of er staat al weer een kastje klaar om van eigenaar te wisselen: 18,19, 20 euro. Eenmaal andermaal. „21 eu ro! Niet? Ja u staat daar te zwaaien. Da's link hoor meneer." Maar Ge- lok is mild en het kastje gaat voor twintig euro weg naar de echte lief hebber. Gerrit Ruitenbeek met zijn aan winst: een Engelse helm. Het publiek is wat voorzichtig met bieden. „Blijft toch Walcheren", zegt Gelok met een knipoog. „En ik mag het zeggen, want ik kom hier ook vandaan." Een mevrouw biedt op elke zinken teil die voor bij komt. Na een half uurtje heeft ze er al drie. Ze zal wel niet met de de autosnelweg A58 richting Mid delburg. De man was volgens de politie on der invloed van alcohol en niet in het bezit van een rijbewijs. De man verliet de plek van het onge val. Agenten troffen hem aan in de straat Girsesland in Middelburg. De man verzette zich bij zijn aan houding. Op het politiebureau wei gerde hij een blaastest af te leggen. De man is overgebracht naar To- rentijd. fiets zijn. De Groeneweg is maar smal. Daarom is naast de Snuffel hoeve een flink weiland aangewe zen als parkeerplaats. Rond het middaguur staan er enkele tiental len auto's van koopjesjagers. Regelmatig staat veilingmeester Gelok in de voormalige Volkswa gengarage in Goes, in de buurt van het NS-station. De firma Vendu- Huis De Jager houdt er maande lijks een veiling. Bovendien wor den er ook spullen, bijvoorbeeld uit faillissementen 'gewoon' ver kocht. Ook op de Snuffelhoeve staan rekken kleding en kramen met gereedschap die tegen 'vrien denprijsjes' verkocht worden. Het is zaterdag voor het eerst dat VenduHuis De Jager het op Wal cheren probeert. De locatie, de Snuffelboerderij aan de Groene weg, halverwege Middelburg en Koudekerke ligt niet bepaald aan de doorgaande weg. Maar dat is volgens Gelok geen bezwaar. „Mensen die van dit soort veilin gen houden, weten je altijd te vin den." Hij ziet tussen de vele tiental len bezoekers bekende gezichten. Gerrit Ruitenbeek uit het Schouw- se Noordwelle is zo'n vaste klant. Hij zet zijn nieuwste aanwinst op. Een Engelse soldatenhelm uit de- TWeede, misschien wel de Eerste Wereldoorlog. Gekocht voor vijf eurootjes. Hé Captain Mainwaring", roept iemand, als Ruiten beek de helm opzet. Inder daad, nog een antiek geweer erbij en hij kan zo optreden in de net zo antieke tv-serie Dad's Army, vroeger beter bekend als 'Daar ko men de schutters'. Ruitenbeek en zijn vrouw gaan vaak naar de veiling in Goes. Hij is vooral geïnteresseerd in oude lijst jes. Na een kwartiertje heeft hij er al weer een paar op de kop getikt. Voor één of twee euro per stuk. De afbeelding die in de lijst zit, is minder interessant. „Ik verzamel die lijstjes. Thuis knap ik ze op." Zijn vrouw heeft ondertussen ook haar slag geslagen. Voor acht euro heeft ze een enorme aardewerk pot. „Daar betaal je in de winkel zo vijftig, zestig euro voor." VenduHuis De Jager veilt spullen uit inboedels, maar ook verenigin gen en andere goede doelen kun nen spullen laten veilen. Het aan bod op de Snuffelhoeve is volgens VIDEOCLIP SLOOP BRIT Bunker, slopers en Ramstein. Kijk naar de videoclip van de sloop van de bunker bij Britannia. www.pzc.nl/video Zet uw foto in het album www.pzc.nl Op 2 augustus 2010 is op verzoek van stichting Stichting Woongoed Middelburg, gevestigd en kantoor- houdende te Middelburg, ten laste van F.A. KLAVER, pro-sé en in zijn hoedanigheid van wettelijk erfgenaam van T. Klaver, overleden op 27 juni 2010, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, (t.k.-) gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis gegeven van beslaglegging op een bankrekening. Een afschrift van dit exploot kan wor den verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen door Sjaak Janse OOMBURG - Roel Willemse is in Domburg winnaar geworden van de klassementswedstrijd ringrij den. Ondanks de regen werden er prima prestaties geleverd. Na der tig beurten bleven er twee rijders over met dertig van de dertig rin gen. Roel Willemse won in de kamp van Coen Minderhoud. In de bekerkamp werden de rollen omgekeerd en nam Coen Minder houd sportieve revanche, want op de ïomm ring pakte hij de eerste beker voor zijn broertje Martijn Minderhoud die de tweede beker won, de derde beker was voor Roel Willemse. In de ochtend won Sander Willemse op ïomm de eerste ochtendbeker. Hij liet hiermee de verrassend sterke Michiel Provoost achter zich. De kamp om de pollepel werd een waar spektakelstuk. Martijn Min derhoud won deze prijs nadat hij vier keer de ïomm ring stak. Roel en Coen staken drie en twee keer deze kleinste ring, maar stonden met lege handen. In Koudekerke won Arjan Bosgra de klassementswedstrijd. Hij ver sloeg in de kamp zijn viertalge- noot Simon de Pagter, beide rij ders staken 27 van de dertig rin gen. In de kleine finale was herin treder los Jobse de verassende win naar, gevolgd door Piet Kluijfhout en Paul Kluijfhout. In de grote fi nale ging David van de Voorde met de eerste beker naar huis, Ar jen Bosgra met de tweede en Rico

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 12