PZC Jongerenbus rijp voor de sloop m Buurtbewoners pakken vandaal op in Middelburg almanak Geit &JI fcH H Si II 0TB IS. I WALCHEREN 12 en 13 II 14 en 15 JEUGD Alle dertien kernen in gemeente Veere hebben in 2012 een eigen jeugdhonk Vlissingen zingt weer mee §J -fife I^lll «fc. S3& i®s®T SwF IB IB aoi f Voor een prikkie een Maria tijdens openluchtveiling Onderzoek naar meer stroom uit etensresten en poepluiers Maandag 9 augustus 2010 Tip? walcheren@pzc.nl ■m door Annemarie Zevenbergen VEERE - De jongerenbus van de ge meente Veere is definitief verdwe nen. De omgebouwde SRV-wagen die sinds 2002 eens per maand Veerse kernen aandeed, staat sinds begin juni in de garage en wordt niet meer gerepareerd. Het college van B en W van Veere besloot deze week de bus niet meer te laten opknappen omdat de reparatiekosten hoog zijn. De gemeente en Stichting Welzijn Veere gaan nu op zoek naar een kleiner vervoermiddel dat multi functioneel ingezet kan worden. Nadat de gemeente in 2008 de No titie Meet 8c Greet vaststelde werd het jongerenbeleid in de gemeente Veere al voor een deel omgebogen. Gaandeweg zou de rijdende jonge renbus plaatsmaken voor vaste jeugdhonken in alle dertien Veerse kernen. Tot nu toe zijn er vijf hon ken gerealiseerd, in Aagtekerke, Vrouwenpolder, Domburg, Seroos- kerke en Biggekerke. De overige acht honken moeten voor 2012 ge realiseerd zijn. Volgens wethouder Chris Maas kunnen er twee tot drie per jaar opgezet worden. „Er zijn "nu ge sprekken gaande met de voetbalve reniging Oostkapelle 'om daar een honk te vestigen. Het is overigens een goed idee om met dergelijke verenigingen in gesprek te gaan, omdat die toch al veel jeugd trek ken." "We wisten dat de bus op den duur niet meer zou kunnen rij den, dat is nu dus aan de orde. Wat wij willen, is een kleiner mul tifunctioneel busje waarvoor geen rijbewijs B nodig is. Voor de huidi ge bus was dat wel het geval." Het nieuwe busje krijgt dan niet meer die ontmoetingsfunctie van de oude. „We denken aan het inzet ten van het busje voor sportbuurt- werk. Of we kunnen hem neerzet ten bij grote evenementen. Ook de straathoekwerker zou het in de winter kunnen gebruiken. Dan is het wel zo prettig om gesprekken met een jongeren in zo'n busje te kunnen doen." Het huidige budget voor onder houd en benzine wordt voorlopig vastgezet. Maas: „Dat kan gebruikt worden voor de jeugdhonken of de aanschaf van de kleinere bus." Ook de Veerse jeugdraad adviseert de bus niet meer te repareren. De jongerenbus werd sinds 2002 door ruim 6.500 jongeren bezocht. Het voertuig werd beheerd door de Stichting Welzijn Veere. VLISSINGEN - Een vol Bellamypark zong zater dagavond mee tijdens het evenement Vlissin gen Zingt! Een soort doe-het-zelf-concert waarvan de basis dertien jaar geleden in een Antwerpse café werd gelegd. Inmiddels wor den de meezingevenementen in 39 Vlaamse en veertien Nederlandse steden gehouden. Vlissingen was de laatste plaats in de Neder landse toernee van 'Nederland Zingt Mee'. De Vlaamse zanger Wim Leys (foto) met zijn band ©fundurn zorgde voor de warming-up, waarna het de beurt was aan het publiek zelf. Vanaf negen uur, toen het inmiddels ook opge houden was met regenen, zong het Bel lamypark geheel op eigen kracht beginnend met Het Land van Maas en Waal gevolgd door een reeks van meezingers in alle talen en alle genres. De 'playlist' bestond uit 37 nummers en dank zij een handig, gratis krantje met de teksten hoefde de minder tekstvaste zangers zich niet te beperken tot 'la-la-la'. foto Lex de Meester video op www.pzc.nl/walcheren MIDDELBURG - Een zeventienjarige Middelburger is zaterdagavond door buurtbewoners in de kraag gegrepen nadat hij drie auto's had beschadigd in Breeweg in Middel burg. De politie had de melding'ge kregen dat er autospiegels van au to's getrapt werden. Toen agenten ter plaatse kwamen, bleken de buurtbewoners de verdachte vast te houden in de Langevielesingel. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. J.J. de Vlieger uit Noordgouwe 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Tip? redactie@pzc.nl Hij wordt over een paar weken drie jaar, die kleine Siebe uit Kapelle. De leeftijd om de grenzen van het moge lijke - en het ontoelaatbare - op te zoeken. En dus kunnen zijn ouders het onder nemende knaapje zo nu en dan fi guurlijk achter het behang plakken. Zo ook die dag toen hij na een reeks strafminuten in de gang het toch weer niet kon laten kattenkwaad uit te halen. In een onoplettend moment had hij tijdens het eten met een gekookte aardappel een tekening op de eetta fel gekalkt. Zijn mama was de fratsen nu echt he lemaal beu. Streng riep ze hem tot de orde. „Nu is het genoeg. Klaar met die gekkigheid!" De woorden maakten klaarblijkelijk diepe indruk. Want Siebe keek zijn moeder met grote ogen aan. Tranen sijpelden langzaam omhoog. AI snel bleek waarom: „Ik ben geen gekke geit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11