Genieten aan de Zeeuwse Rivièra J 4l Zomergasten zaterdag 7 augustus 2010 ZATERDAG 7 AUGUSTUS OBreskens Visserijfeesten. Een volksfeest voor jong en oud ter promotie van de vis en visproducten. Met veel optredens, volksbal, braderie, rommelmarkt en een spetterend afsluitend vuurwerk. Tevens drie dagen grote ker mis op het Spuiplein en kleine kermis bij de haven. Zaterdag 7 augustus: rommelmarkt, braderie, straatartiesten. Zondag 8 augustus: braderie, arties tengala, kinderprogramma, dweilbands. Het gehele evenement is gratis te bezoeken. Spuiplein, Oranjeplein en havens, 8 tot 23 uur. Avontuurlijke tochten naar de Zandplaten in de Westerschelde. Deze unieke vaartocht (van 18.45 tot 22.45 uur) kunnen we alleen organiseren in de zomermaanden en dan alleen nog met een gunstig getijde. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolonie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt U via een spe ciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. Dit ge beurt onder begeleiding van een gids. De vaartocht duurt ongeveer 3,5 a 4 uren. Minimale leeftijd 6 jaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West- /Handelshaven, Haven Westzijde. De vertrektijd is afhankelijk van het tij, dus elke dag anders! Entree: 20,00 euro p.p. Aanmelden: 06-53225401 Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Rondvaart over het Grevelingenmeer, het grootste zoutwatermeer van Europa. Kaartver koop: VW kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Bruinisse Natuuractiviteiten bij Jachthaven Bruinisse voor jon gens en meiden van 7 t/m 12 jaar. Op de zaterda gen 7 en 14 augustus kunnen kinderen gratis mee doen. Deze activiteiten worden georganiseerd door WILDzoekers in samenwerking met Jachtha ven Bruinisse. WILDzoekers is het jeugdaanbod van Vogelbescherming en Natuurmonumenten. Van 13.00 tot 17.00 uur. Graag van tevoren opgeven bij Jachthaven Bruinisse, telefoon 0111 -481485. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilenbroek. Deze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een histo risch accent. Er ligt een monumentaal restant van een Middeleeuwse kerk. Openingstijden: vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang: 5,- euro p.p. Middelburgseweg 1. Cadzand Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde. Heren weg 2. Zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Gratis toegankelijk. Streekproduktenmarkt. Locatie: terrein bij de mo len van Cadzand, Zuidzandseweg. Gratis entree. Van 11.00 tot 16.30 uur. Colijnsplaat Kinderactiviteiten: Interesse in geschiedenis of Kunstwerk of sieraad maken. Iedere donderdag, vrij dag en zaterdag in augustus, gehele dag, in de win kel van De Kleine Deugniet, Voorstraat 26. Domburg Around the World-week. Deze week gaan we de wereld rond. Zo gaan we naar Amerika, Tirol en naar Frankrijk. Op zaterdag 7 augustus van 16.30 tot 19.00 uur een echt Frans straattheater op 't Groentje. Dinsdag 10 augustus van 16.00 tot 20.00 uur is er op 't Groentje ook een Amerikaans rodeostier, western springkussen en een country en western spelpakket. Dinsdagavond om 21.30 uur kun je in het Nehalenniagebied een spooktocht maken. Op donderdag 12 augustus van 16.00 tot 20.00 uur komt Tirol naar 't Groentje met een winterhuis- springkussen en een winterspelpakket. Ringrijden. Traditionele sport met paarden. Van 08.00 tot 18.00 uur. Goes Marktconcert Grote Kerk. Tijdens de markt kunt u gratis een concert bijwonen van een organist. De organisten wisselen elkaar af en komen uit het hele land. Vanaf 13.30 uur. Groede Groede in Kunst Kunst. Van 10.00 tot 17.00 uur stelt het hart van Groede zich voor u open, kom en hoor het kunstig kloppen. Een levendig kunste venement, met een combinatie van allerlei kunst vormen. Kijken, luisteren en (sfeer)proeven. Meer info: www.groedeinkunstenkunst.nl Hoofdplaat Rondleidingen Schapenboerderij'Goede Hope'. Ie dere woensdag, zaterdag en zondag genieten van een rondleiding op schapenboerderij 'Goede Hope' met verschillende schapenrassen. U krijgt een uitge breide rondleiding. Een mooie tocht met huifkar door de schitterende omgeving waaronder het schorre gebied maakt deze excursie compleet! Deelname: 5,- euro p.p. (kinderen t/m 3 jaar gra tis). Westlangeweg 16, vanaf 14.00 uur. Kamperland Schotsman-triatlon. Enige Zeeuwse triatlon waar zowel de topper als de recreant aan mee kan doen. De jeugd vanaf 8 jr t/m 13 jr heeft een eigen start. Afstanden: 1/4:1000 m, 40 km, 10,4 km 1/8 500 m, 20 km, 5,2 km 1/16: 250 m, 10 km, 2,5 km Schotsmanweg 1, vanaf 17.45 uur. Kerkwerve Open Zeeuwse Kampioenschappen Palingroken en Open dag Stichting Miniatuurspoorwegen Kerkwer ve. Recreatieboerderij van Langeraad, Weelweg. Ook is er een markt met ambachtelijke boerderij en streekprodukten en er is live muziek. De activi teiten duren van 10.00 tot 16.00 uur. Van de Stich ting Miniatuurspoorwegen Kerkwerve rijden echte treintjes onder stoom rond rijden waar kinderen mee mogen rijden. Koudekerke De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Zeeuws Kampioenschap Palingroken, vandaag in Kerkwerve. archieffoto Ronald den Dekker. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: familie De Rooij Woonplaats: Rosmalen Gezien in: Middelburg door Tim Hamelink Het gezin De Rooij ullie zijn zo lekker gezellig, begint me neer De Rooij. Nou, bedankt voor het compliment. Brabanders staan zelf ook te boek als gezellig dus we kunnen ons ver eerd voelen. Het gezin De Rooij verblijft op een camping in Oostkapelle. De paar dagen dat ze nu hier zijn, hebben ze geno ten van het strand en het mooie weer. „Het is hier net de Rivièra." Daarom heb ben ze ook een grote strandtent bij zich. Het gezin blijft nog drie weken. Plannen? De fietsen staan op de camping te wach ten. „Gisteren hebben we een mooie tocht gemaakt, over de Oosterscheldekering naar Burgh Haamstede." 'Gezinsvriendelijk' omschrijft mevrouw De Rooij Walcheren. „Ik krijg de indruk dat het hier rustiger is dan in de rest van Zeeland." Overigens heeft het gezin niks dan lof voor Zeeland. Dat ze grote vislief- hebbers zijn, blijkt uit hun enthousiasme over de Zeeuwse mosselen. „Daar kijken we echt naar uit, tot nu toe hebben we al leen vis gegeten." Ze zijn dan ook van plan om het zich goed te laten smaken ge durende hun vakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86