zeeland 119 zo goed als thuis' Gonneke schildert portret Willeke Elf Zeeuws-Vlaamse zaken spelen in op Restaurant Week vrijwilligers gebruiken zaterdag 7 augustus 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Oud-leerlinge Gonne ke de Haan van het Zeldenrust/ Steelantcollege (ZSC) in Terneu- zen is dinsdag te zien in een afleve ring van het tv-programma Ster ren op het doek van presentatrice Hanneke Groenteman. Ze is één van de drie kunstenaars, die actri ce Willeke van Ammelrooy por tretteren. Gonneke de Haan, nu woonachtig in Wageningen, kreeg van 1990 tot 1994 tekenles van Hans Bos, een bevlogen tekendocent van het ZSC. Gonneke: „Door Hans zag ik in eens dingen in de beeldende kunst die ik daarvoor niet zag. Hij heeft mij leren kijken. Daar komt bij dat hij heel enthousiasmerend les gaf Ik deed erg mijn best en kreeg zelfs een keer een tien op mijn rap port." Uitbundig: „Gek eigenlijk, want ik ben nog steeds geen Rem brandt natuurlijk, hoewel ik er wel naar streef, hahaha." Ze deed ook aan amateurtoneel en volgde cursussen beeldende kunst. En tussen de bedrijven door richt te ze met een klasgenoot een 'anti- drugscomité' op, dat jongeren be wust probeerde te maken van de gevaren van drugs. Nu is ze beel dend kunstenaar en vooral bekend van haar portretten. Ze schildert licht confronterende portretten, vooral van ouderen. De mensen die ze schildert zijn kwetsbaar weergegeven, soms geë motioneerd maar vaak met een milde blik. Ze wil de binnenwe reld van de geportretteerden zicht baar maken, zonder facade. Gonne ke exposeert op verschillende plek ken in Nederland, is betrokken bij grote kunstprojecten en geeft les sen en workshops aan scholen, be drijven en kunstinstellingen. In het programma Sterren op het doek schildert ze dinsdag, met twee collega-kunstenaars, een por tret van Willeke van Ammelrooy, die aan het eind van de uitzending haar favoriete portret kiest en mee naar huis neemt. De overige por tretten worden geveild via inter net. Gonneke: „Het was fantas tisch leuk om mee te doen, met he le leuke en interessante collega's, in een leuke, vrije sfeer. Het klikte tussen ons en er was totaal geen sprake van competitie. Benieuwd of je dat straks op tv terugziet." Dinsdag 21.20 uur Ned2 MAX. Sterren op het doek. heten palliatieve unit niet alleen open voor ouderen. „Ongeneeslijk zieken die jonger zijn dan twintig vangen we hier niet op omdat we daar geen erva ring mee hebben. Verder wisselt de leeftijd van de mensen die hier verblijven heel sterk. Soms zijn er mensen bij van dertig tot veertig jaar oud. Dat is altijd wel heel con fronterend. Dan praat je toch over mensen van je eigen leeftijd, vaak ook nog met kleine kinderen", al dus Hulshout. Medewerkers en bewoners van de Meander zijn verder enorm blij met twee recente giften. De Protes tantse Kerk in Nederland in de ge meente Hulst zamelde geld in voor de aanschaf van een comfor tabele terrasstoel en de jubile rende afdeling Hulst van de Katho lieke Bond van Ouderen bracht tij dens de feestmiddag geld bij elkaar voor een boekenkast in de familie kamer in het hospice. De Meander kan extra vrijwilligers altijd gebruiken, zegt Hulshout. Mensen die daar belangstelling voor hebben, kunnen contact met haar opnemen bij Curamus via 0114 381381. Voorwaarde is dat mensen licha melijk nog goed uit de voeten kun nen. Verder volgt altijd een intake gesprek. Gonneke de Haan is vooral bekend van haar confronterende portretten van vooral ouderen. foto Robbert Kamphuis door Sheila van Doorsselaer HULST - Echte foodies kijken er ie dere keer weer naar uit; de landelij ke Restaurant Week. Een week lang serveren 1250 van de beste res taurants van Nederland dan een gastronomisch hoogstaand drie gangendiner voor 25 euro of een lunch van drie gangen voor twin tig euro. Jaarlijks grijpen duizenden gour mands op deze manier hun kans om in de beste restaurants voor een schappelijke prijs te eten. Elf Zeeuws-Vlaamse restaurants doen van maandag 23 augustus tot en met zondag 29 augustus mee aan de befaamde week. Opvallend is dat in Hulst twee nieuwkomers meedoen: 't Hemel rijk en Roes. Frank d'Hooghe ('t Hemelrijk) vindt het een hele eer om deel te nemen. „Je biedt gasten die nog nooit in je zaak ge weest zijn de kans van je keuken te komen proeven. We hopen dan natuurlijk dat we ze daarna vaker mogen verwelkomen. Voor Hulst als stad is het ook een mooie opste ker. Er komen immers gasten uit alle windstreken naar Hulst." d'Hooghe denkt momenteel nog na over de gerechten die hij zijn gasten in de Restaurant Week wil voorschotelen. „Het wordt echt iets speciaals. Ik ga me er natuur lijk niet van af maken met een kommeke soep vooraf, een var kenshaasje met champignonsaus en een dame blanche na!" d'Hooghe wil echter niet de ge rechten, zelfs geen ingrediënt, ver klappen. „Ze moeten maar ge woon komen proeven!" Reserveren in één van de deelne mende restaurants van de Restau rant Week kan alleen via de websi te www.restaurantweek.nl. Op de ze site is ook te zien welke restau rants meedoen en of zij nog een ta feltje beschikbaar hebben. De deelnemende restaurants in Zeeuws-Vlaanderen zijn: 't Hemel rijk, Roes (beiden Hulst), 't Vlas bloemeken (Koewacht), Cad- zandria (Cadzand), De Drie Wij zen (Sluis), De Kromme Water gang (Hoofdplaat), De Witte Koks muts (Retranchement), De Zeeuw se Kust (Nieuwvliet), Delausanne (IJzendijke), Lekker La Vie (Ter- neuzen) en Spetters (Breskens). frank d'Hooghe van restaurant 't Hemelrijk in Hulst. foto Mark Neelemans gekregen gemakkelijke terrasstoel zit. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71