i8l zeeland 'Herstructurering kost gemiddeld een Schrijfworkshop 50% KORTING 34 ,1 «f i V SUPER SUMMER SALE met Marion Pauw^, en Elle van Rijn Q Joost de Nooijer geeft concert in de Jacobuskerk Wandeltocht Vrolijke Tippelaars TOERISME Schouwen-Duiveland verliest campingplekken door sluiting en kwaliteitsverbetering maar wint plaats door Recreatieterreinen Campings op Schouwen-Duiveland vanaf vandaag MEEST CELEZEN geef je nu op via www.filmbythesea.nl zaterdag 7 augustus 2010 Bij camping Bona-Fide fietsen de gasten nu nog in en uit. Camping Bona-Fide en De Kara vaan in Renesse gaan dicht. De campings zijn verkocht en de sta- en toercaravans moeten plaatsmaken voor luxe chalets. Daarmee gaan 567 kampeer plaatsen verloren. Dat is veel, maar op het totaal aantal kam peerplaatsen op Schouwen-Dui veland lijkt dit aantal wel mee te vallen. door Melita Lanting Uit cijfers van de gemeen te Schouwen-Duive land blijkt dat er for meel 17.300 kampeer plaatsen op het eiland zijn. For meel, want niet alle plaatsen wor den meer benut. Sommige cam pings zijn gesloten, anderen zijn verplaatst of hebben plaatsen inge leverd. Een enkele camping is juist uitgebreid en een flink aantal mi ni-campings heeft er ook plaatsen bij gekregen. „Wij hebben er geen zicht op wat campingeigenaren daadwerkelijk neerzetten", zegt wethouder Ad Verseput (toerisme). „In het be stemmingsplan staat wel hoeveel eenheden maximaal op een cam ping mogen staan, maar dat zegt nog niets over de daadwerkelijke hoeveelheid." Al deze kampeer plaatsen zijn verdeeld over onge veer 195 campings. Ongeveer, want ook hiervoor geldt: exacte aantallen zijn niet een, twee, drie te geven. Dat heeft te maken met de afschaffing van de Wet op de Openluchtrecreatie waardoor be paalde vergunningplicht is verval len en de gemeente niet langer met één druk op de knop een com pleet overzicht van campings kan uitdraaien. De campingwereld is ook voortdu rend in beweging. De consument vraagt steeds vaker om meer luxe. Vermaak voor de kinderen, inter net op de campingplek en grotere De meeste campings op Schou wen-Duiveland - 97 stuks - zijn mi- nicampings. Deze kampeerterrei nen bij de boer hebben 15 of 25 kampeerplaatsen. De overige 98 terreinen zijn ver deeld over normale campings, boe- renboscampings, landschapscam pings of fruitgaardcampings. Deze laatste categorie is een lokale regeling, bedacht om de tanende fruitteelt een alternatieve inkom stenbron te bieden. Op Schouwen-Duiveland zijn ook nog 12 zomerhuisterreinen/ bunga lowparken. plaatsen. De tijd dat het raampje van de caravan alleen open kon als de buren hun raampje sloten, is al lang voorbij. Om aan die vraag te kunnen voldoen moeten cam pings herstructureren en dat gaat in veel gevallen ten koste van het aantal kampeerplaatsen. „)e moet er van uitgaan dat campings die gaan herstructureren voor kwali teitsverbetering ongeveer 25 pro cent van het aantal plaatsen moe ten inleveren, tenzij ze ruimte heb ben om uit te breiden", zegt Ed Troost, voorzitter van de Recron Schouwen-Duiveland. Troost - zelf mede-eigenaar van camping Julianahoeve in Renesse - heeft om die reden vijfhonderd kampeerplaatsen ingeleverd. „En ik verwacht dat in de komende ja ren op Schouwen-Duiveland nog eens vijfhonderd tot duizend plaat sen verloren gaan." Daar bovenop komen nog de 567 plaatsen van Bo na-Fide en De Karavaan. Tegenover het verlies van plaatsen staat groei bij de mini-campings. Door nieuwe wetgeving kunnen mini-campings uitbreiden naar 25 plaatsen en dat heeft al 350 extra plaatsen opgeleverd. „En de kam- peermarkt is niet groeiende. De af gelopen week was de drukste week van het seizoen en er was nog plaats, zelfs in de Westhoek", zegt Troost. „Er is geen tekort aan kampeerplaatsen, maar wel een te kort aan luxe plaatsen." Veel boeren hebben een minicamping als neventak. Het aantal campings per kern. J f Brouwershaven g Schargndijke 1 li* Renesse E,lemeet Noordwelle Serooskerke Strandpark de Schouwse Kust in Renesse is een van de nieuwste campings. Willem Adriaansens, Donja Odijk men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303 ■MH& m üwaafeJÏ Elastiektwisten? Een meeuw met een elastiek tussen de pootjes? Kijk op de blog www.pzc.nl/Buutekieke 1Invulling Huis van Nassau 2. Bijna alle paviljoens permanent 3. Wesley Klein signeert en zingt TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland RENESSE - In de serie donderdag avondconcerten is organist Joost de Nooijer op 12 augustus te horen in de Jacobuskerk in Renesse. Naast masterclasses bij Jan Klein- bussink, Ton Koopman en Zsuzsa Elekes deed de jonge waterbouw kundig ingenieur de nodige erva ring op tijdens internationale con coursen in binnen- en buitenland. De Nooijer was in 2004 finalist van het internationaal Orgelcon cours van Stichting Orgelstad Lei den. Hij speelde mee in uitvoerin gen van Chichester Psalms, St. Ni- colaascantate en Also Sprach Zara- thustra. Het concert in de Jacobus kerk begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur. VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars houdt vandaag en zaterdag 21 augustus een duin- en strandtocht. De af standen zijn 5,10,15, 20 en 30 kilo meter. De start van de 20 en 30 ki lometer is tussen 9.00 en 11.00 uur; overige afstanden tussen 9.00 en 12.00 uur. Vertrek bij de Kano vijver aan de Van Woelderenlaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56