PZC L Bewoners camping naar de rechter PZC Koop nu uw Staatslot! Qffc^lïng Automobilist op fietspad schept bromfietser (17) almanak Hoogbejaard !VA/FM_ni ll\/F LAN! 18 en 19 21 BONA FIDE Bewonersvereniging vecht opzeggen huurcontract aan Jumbo's kuieren door hartje Renesse Trekking 10 augustus I f L! LJ w I L* Kampeerder vraagt om steeds meer luxe en grotere plaatsen Zaterdag 7 augustus 2010 Zeeland Seaports maakt toch nog 11,4 miljoen winst Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - De bewonersvereniging Bona Fide is naar de rechter ge stapt. De vereniging vecht het op zeggen van het huurcontract door de nieuwe eigenaar van de cam ping aan. De bewonersvereniging doet onder meer een beroep op het 'redelijkheid- en billijkheidbe- ginsel' in het recht. „We blijven vechten zolang we kunnen", zegt voorzitter Bouke Noorlander van de bewonersvereniging. De rechtsgang wordt gesteund door 144 bewoners van de cam ping en nog eens 55 bewoners heb ben zich daar in een later stadium bij aangesloten. Camping Bona Fide en camping De Karavaan aan de Hogezoom in Renesse zijn in 2009 van de parti culiere eigenaar overgegaan in han den van Roompot Holidays. De be woners kregen in januari van dat jaar te horen dat er feitelijk niets zou veranderen. Een jaar later viel een brief op de mat waaruit bleek dat de cam pings opnieuw waren overdragen, nu aan Euro Investors III bv uit Middelburg. Een bv waar Heriker- berg bv uit Enschede in zit. Eigenaar André van Leeuwen van Herikerberg bv (een investerings maatschappij die zich richt op de recreatiemarkt) heeft de huurcon tracten met alle 567 bewoners op gezegd. Hij is van plan om 350 luxe chalets op de terreinen te bou wen. De opzegging van de huur contracten is gedaan op grond van deze herstructureringsplannen. „Het contract kan om twee rede nen opgezegd worden. Bij bedrijfs beëindiging of bij herstructure ring. Van Leeuwen heeft opgezegd vanwege herstructurering, maar dan moeten er wel plannen zijn en die zijn er nog niet", zegt Noor lander. Herikerberg is wel in overleg met de gemeente over de mogelijkhe den op het park, maar er ligt vol gens wethouder Ad Verseput nog geen concreet plan. Om het kam peerterrein om te kunnen vormen moet het bestemmingsplan wor den gewijzigd. Nadat de huurcontracten waren opgezegd, ontstond veel commo tie en inmiddels zijn 120 bewoners vertrokken. Sommige zijn gestopt, anderen hebben elders een plek ge vonden. Voor veel bewoners (naar schatting rond de tweehonderd) is dat laatste niet mogelijk. Hun cara van is te oud en wordt niet geac cepteerd op andere campings en een nieuwe kopen is te duur. RENESSE - Men is wel wat gewend in Renesse, maar de optocht giste ren baarde toch enig opzien. Ter pro motie van de voorstellingen en in het kader van Renesse Bruist trok- ken de olifanten van Circus Belly Wien door het centrum van de bad plaats. Daar werden ze onder meer op 'groenteijsjes' getrakteerd. Het circus, dat zichzelf afficheert als een van de meest dierenrijke circussen, staat nog tot zondag bij manege Grol in Renesse. Daarna zijn er van 11 tot en met 15 augustus voorstel lingen in Scharendijke (Bij restau- ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. S. Brunke uit Vlissingen 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. S; OUDELANDE - Op het fietspad langs de Dierikweg in Oudelande zijn donderdagavond rond elf uur een bromfietser en een personenauto frontaal op elkaar gebotst. De ze ventienjarige bromfietser, afkom stig uit de gemeente Borsele, raak te hierbij gewond. Hij is met been breuken overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. Een twintigjarige automobilist uit de gemeente Borsele was even er voor met zijn auto het fietspad op gereden. Hij wilde naast zijn vrien din die in haar auto over de rij baan reed, gaan rijden. Dit ging even goed, totdat op het fietspad van de ander kant een bromfietser naderde. Beide bestuurders konden elkaar niet meer ontwijken en kwamen frontaal met elkaar in botsing. De politie heeft het rijbewijs van de twintigjarige roekeloze automobi list ingenomen, omdat hij door zijn rijgedrag het overige verkeer op de Dierikweg ernstig in gevaar heeft gebracht. rant De Wijde Wereld, Rampweg) en van 18 tot en met 22 augustus in Burgh-Haamsted (Kraaijensteinweg/ N57). foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl De vrouw woont al jaren in een ver zorgingshuis in Terneuzen. Ze wordt er bijna dagelijks bezocht door haar dochter, die liefdevol haar boterham men smeert, een appeltje schilt en een kopje thee inschenkt. Zo haalt haar moeder de honderd wel; ze is er immers nog maar twee jaar van verwijderd. De oude dame wordt overigens wel wat vergeetachtig. Vorige week meld de haar dochter zich weer. Die was naar de kapper geweest en had haar haar laten verven. Toen ze de kamer binnenkwam, heet te haar moeder haar welkom met een welgemeend 'dag mevrouw'. Toen ze later op de wc was geholpen, hoorde haar dochter haar zeggen: „Ik mag doodvallen als ik weet wie dat is!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55