BSC zoekt vervanger voor VC Vlissingen Van Persie wil prijzen winnen met Arsenal jn Cofely Cup met 21 ploegen van start Hoek versterkt zich met verdediger Dwayne Dildick Binnenkort een jubileum Kerkhove en Clausing zeker van NK tennis Borsele Sloepoort Cup toernooi 2010 MEEST CELEZEN EN VERDER B door Maurice Steketee MIDDELBURG - De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup (BSC) is druk bezig met het zoeken van een vervanger voor VC Vlissingen. De eersteklasser maakte woensdag bekend dat het niet in actie zal ko men in oefenduels, omdat de spe lers niet in training zijn. Vlissin gen is titelverdediger van het toer nooi en was ook in 2008 de sterk ste. „We proberen een gelijkwaardige vervanger te vinden", zegt Martijn den Hollander van de organisatie. „Het liefst ook een eersteklasser. Maar het is wel kort dag om dat nog te regelen." De Borsele Sloepoort Cup begint LONDEN - Robin van Persie wil ko mend seizoen eindelijk eens een prijs winnen met zijn club Ar senal. Na de FA Cup in 2005 won de Nederlandse international geen noemenswaardige trofee meer met de Londenaren. Van Persie, die volgende week vrij dag zijn 27e verjaardag viert, be gint aan zijn zevende seizoen bij Arsenal. Hij trainde donderdag voor het eerst mee in Engeland na een lang WK met Oranje.„Arsenal gaf me de kans om mezelf te ont wikkelen en ik wil de club terugbe talen met een prijs", aldus Van Per sie op de website van de club uit de Premier League. Ondanks het uitblijven van prijzen houdt de komende dinsdag. In poule A strij den Nieuwdorp, Zeelandia Middel burg, Bruse Boys en GPC Vlissin gen om twee finaleplaatsen. Op woensdag is het de beurt aan Goes, Dauwendaele, Oostkapelle en Patrijzen. Op donderdag wor den er geen wedstrijden gespeeld. De Sloepoort Cup gaat vrijdags ver der met de kleine finales. Onder meer Walcheren zal die dag in ac tie komen. Zaterdag is de finale dag. De voetballers van RCS en een be- loftenteam van het Belgische FCV Dender maken dan hun opwach ting. Op de finaledag komen acht teams in actie. Vanwege grote kwa liteitsverschillen is er dit jaar geko zen voor een andere opzet. Er doen dit jaar maar twaalf team mee in plaats van zestien zoals in voorgaande jaren. De wedstrijden op de doordeweek se dagen beginnen steeds om 18.30 en duren twee keer twintig minu ten. De finaledag, op zaterdag 14 augus tus, begint om 13.30 uur. De finale staat gepland om 18.30 uur. aanvaller vertrouwen in de ploeg van trainer Arsene Wenger. „Ik ben altijd blijven geloven in dit team. We spelen met Barcelona als enige club ter wereld in een unie ke voetbalstijl. Dat is de manier van spelen waar ik van houd." Van Persie draagt dit seizoen voor het eerst nummer tien en is daar gelukkig mee. „Ik kijk er enorm naar uit om met nummer tien te spelen. Het is speciaal omdat Den nis Bergkamp het nummer ook elf jaar droeg." Met Bergkamp won Arsenal in 1998 en 2002 zowel de landstitel als de FA Cup. In 2004 volgde er nog een kampioenschap, terwijl hij in 2003 en 2005 weder om de beker veroverde. 1. Ik ga geschiedenis schrijven 2. Vertrouwen spelers Vlissingen weg 3. Axel verslaat Ajax A2 Lees ons sportweblogs over atletiek, wielrennen en voetbal via www.pzc.nl/blog/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@ipzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - De Cofely Cup kan zich verheugen in een steeds gro tere populariteit. 21 ploegen doen dit jaar mee. Daarmee kan de vier de editie met recht hét voorbereidingstoernooi van het Zeeuws-Vlaamse voetbal worden genoemd. Er is zelfs een vreemde eend in de bijt. En wel zondag-eersteklasser RCS onder leiding van trainer Mi chel Leonhart, onder andere ex-HW'24. De Oost-Souburgers zijn ingedeeld in poule D met Ter- neuzen en Groede. In poule B gaat ongetwijfeld de meeste aandacht uit naar de confrontatie tussen de kersverse zaterdag-eersteklasser Zaamslag en zondag-derdeklasser door Roeland van Vliet HOEK - Topklasser Hoek heeft giste ren nog een nieuwe speler aange trokken. De 21-jarige Belg Dwayne Dildick sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Gaby Dema- net. Dildick is in de jeugd van Club Brugge en bij KV Oostende, waar hij het afgelopen seizoen voetbal de, geschoold als centrale verdedi ger. De inwoner van Oostende kan volgens Gert-Jan de Boer, de tech nisch manager van de Zeeuws- Vlaamse club, ook opgesteld wor den als verdedigende middenvel der of rechtsback. Tegelijkertijd heeft Hoek afscheid genomen van aanvaller Djuric As cension. De 27-jarige Amsterdam mer kwam over van IJsselmeervo- gels en maakte al een deel van de voorbereiding mee, maar is na een paar weken tot de conclusie ge komen dat hij wel heel veel reistijd heeft. De Boer: „Hij kon niet ga randeren dat hij vier keer in de week naar Hoek kon komen. Toen hebben wij er een punt achter ge zet." Hoek speelt vandaag om 18.00 uur thuis een oefenwedstrijd tegen Ter- neuzense Boys. Op hetzelfde tijd stip treedt een team van de top klasser in Westdorpe aan tegen RIA. Demanet splitst zijn selectie dus in tweeën. Hij wil iedereen zo veel mogelijk speelminuten kun nen geven in de aanloop naar de competitie. Die begint op 21 sep tember. HW'24. De Oost Zeeuws-Vlaam se deelnemers (inclusief Zaamslag) spelen hun poulewedstrijden in Graauw, terwijl de teams afkom stig uit plaatsen gelegen ten wes ten van het Kanaal Gent-Terneu- zen in Schoondijke aan de aftrap worden verwacht. De voorrondes zijn van maandag tot en met woensdag. De finaleron de wordt zaterdag in Schoondijke gespeeld. De Cofely Cup is in 2007 als GTI Suez Cup ontstaan ter gele genheid van het 75-jarig jubileum van voetbalvereniging Schoondij ke. Clinge is titelverdediger. Ter- neuzen won het toernooi in 2008. Aardenburg veroverde de trofee in 2007. MIDDELBURG - Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Frank Clausing uit Wemeldinge zijn verzekerd van deelname aan het Nederlands kampioenschap tennis, dat vanaf - 18 augustus in Amstelveen wordt gehouden. Dat heeft de KNLTB la ten weten. Zowel bij de mannen als de vrou wen is er een schema van zestien. In beide categorieën zijn er tien rechtstreeks geplaatst op basis van hun plek op de KNLTB-ranglijst. De tennisbond heeft daarnaast nog ruimte gereserveerd voor qua lifiers, wildcardhouders en de win naars van het NK onder achttien jaar. Kerkhove staat momenteel negen tiende op de KNLTB-ranglijst voor vrouwen. Clausing is de nummer 22 bij de mannen. Hij speelt echter nauwelijks nog toer nooien. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50