41 binnenland Na twee weken was ze opeens weer slank Wilders bij protest moskee Ground Zero Vismarkt - Veere 'Reclame voor melk van AH misleidend' Ontsnapte dader dakmoord snel gepakt Oogst West-Brabants land is veilig DODE BABY'S Een 25-jarige vrouw uit Friesland wordt ervan verdacht vier van haar pasgeboren kinderen te hebben omgebracht. De bewoners van Nij Beets zijn geschokt. Op nel balkon gezeten. Broodje kaas gegeten. Poes gesi eelti. Geraniums «ter gegeven Geen werk, toch ruim 215.000 euro per jaar zaterdag 7 augustus 2010 Vandaag van 11-16 uur bij de Stadshaven Na 13 maanden "geregel" mogen we weer! Thema: zoals vanouds, klein maar gezellig! ftr* AMSTERDAM Albert Heijn maakt misleidende re clame voor halfvolle melk, zegt de Reclame Code Commissie in een door een biologische boerin aange spannen zaak. Het stoorde haar dat AH op de ver pakking meldt dat het gaat om melk van Hollandse weide terwijl die ook van koeien kan komen die voortdurend op stal staan. Volgens de commissie kan de indruk ont staan dat de melk geheel afkomstig is van koeien die een deel van het jaar in de wei staan. ZUTPHEN De man (20) die is veroordeeld voor de 'Scheveningse dakmoord' op Pascal Triep (25) in 2007 heeft niet lang genoten van zijn vrijheid. Hij is donderdagnacht gearresteerd in een woning in Den Haag, nadat hij een dag eerder, voor de tweede keer in een half jaar, in Zutphen was ontsnapt tijdens begeleid ver lof. Het filmpje van de dodelijke steekpartij op het dak van een schuurtje in Scheveningen veroorzaakte destijds commotie. MOERDIJK Inwoners van gemeenten in West-Brabant kunnen hun groen ten uit eigen tuin weer veilig con sumeren. Ook de oogst van land bouwproducten kan worden voort gezet. De inwoners kregen donder dag het advies even niet uit eigen tuin te eten. De aanleiding was het afbranden van een boerenschuur in Standdaarbuiten waarin kunst mest, bestrijdingsmiddelen en afge werkte olie lag opgeslagen. Uit me tingen blijkt dat er geen gevaar is geweest voor de volksgezondheid. NIJ BEETS - Ze had wel eens een buikje, de 25-jarige tandartsassis tente uit Nij Beets, die wordt ver dacht van moord of doodslag op ten minste vier door haarzelf ge baarde baby's. Dan was ze twee weken uit het zicht en kwam ze weer slank tevoorschijn. Buren zijn geschokt. Vooral omdat de vrouw uit zo'n normaal gezin komt. De vader was jaren de war me bakker van het dorp. Hij werkt nu bij een bakker in de polder. Moeder werkt in het ziekenhuis. Een buurvrouw vecht tevergeefs te gen haar tranen. „Het zijn heel lie ve mensen. Als je problemen had, kon je altijd bij hen aankloppen." Het gezin is woensdag uit huis ge haald door de politie. De gordij nen zitten dicht. De straat waar het gezin woont is deels afgezet. Woensdag stond er een poli tieauto voor de deur. Donderdag tegen etenstijd arriveerden busjes met rechercheurs. De buren zagen hoe er in de loop van de avond kistjes uit huis werden gedragen. Daarin zaten de vier koffers die op zolder waren gevonden. Hoe de dochter tot vier maal toe zo'n groot geheim bij zich kon dra gen, is iedereen een raadsel. De jonge vrouw was wel wat terugge trokken. Ze werkte bij de tandarts in een dorp in de buurt. Het gezin heeft drie kinderen, de oudste zoon is al uit huis. De twee dochters, van wie de 25-jarige de oudste is, wonen thuis. Vader is voorzitter van de voetbalclub. Heerke de Roos kijkt toe hoe de re chercheurs hun spulletjes inpak ken. De dochter had vier jaar lang verkering, weet hij. Ook in de pe riode dat de eerste baby geboren werd. Nooit viel iemand wat op. „Ze was vrij fors. Niet te dik, niet te slank. Soms had ze een buikje, zeggen ze nu. Tsjongejonge." Babylijkjes aangetroffen in Nij Beets Oudega Een bewaker staat voor de woning van de 25-jarige Friezin, die verdacht wordt van vier babymoorden. De vrouw is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris. foto Vincent Jannink/ANP PAUL KUSTERS DORDRECHT - Het Albert Schweit zer ziekenhuis in Dordrecht moet de vertrokken zorgmanager Adri van den Berg (59) uit Dordrecht jaarlijks ruim 215.000 euro beta len terwijl hij er niet meer werkt. Dat is boven de Balkenendenorm. Dat maakte het ziekenhuis giste ren bekend. De betaling is onder deel van een vertrekregeling die is gemaakt toen Van den Berg aan kondigde vrijwillig te willen op stappen na een ruzie in de leiding van het ziekenhuis. „Ons was er alles aan gelegen om de crisis te beheersen. Dat rechtvaardigde de ze extreme maatregel", aldus de woordvoerder. AMSTERDAM - PW-leider Geert Wilders is op 11 september in New York, waar hij zal spreken tijdens een demonstratie tegen de bouw van een moskee nabij Ground Ze ro. De demonstratie is georgani seerd door Stop Islamization Of America en vindt plaats vlakbij de plek waar op 11 september 2001 de aanslag werd gepleegd op de WTC-torens. Andere sprekers zijn de Republi keinse politicus Newt Gingrich en nabestaanden van de slachtoffers van de aanslag. Wilders strijdt al langer tegen de bouw van het mos keecomplex, waarvoor het stadsbe stuur van New York toestemming heeft gegeven. Hij vindt het 'ab surd' dat bij Ground Zero een mos kee wordt gebouwd, vlakbij de plaats 'waar de islam de ergste mis daad van de afgelopen jaren pleeg de'. Gisteren werd ook bekend dat extreemrechtse Engelsen op 30 ok tober willen demonstreren vóór PW-leider Geert Wilders. Dit con cludeert althans de antiracismeor- ganisatie Nederland Bekent Kleur op grond van een pagina van Face- book van de English Defence Lea gue (EDL). De pro-Wildersdemon- stratie is gepland rond de rechts zaak die tegen Wilders loopt. Hij wordt verdacht van het aanzetten tot haat en discriminatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4