Inspiratiebron proenk en prael zeelandI 19 /T\ AutoTeam.nl Braderie stukken groter Fonds pronkt met gevel Smerdiek BIJL GERRITSMA Zicht op bakker voor Scherpenisse Premium occasions: SSf ALTIJD 2 JAAR GARANTIE voel je v r i j RIOOLSER VICE zaterdag 7 augustus 2010 Een 7 scoorde Saskia Verleg met haar Zeeuwse project. Van haar docenten op de Willem de Kooning Academie hoorde ze dat ze niet de eerste was die zich door Zeeuwse dracht had laten inspireren. „Het spreekt blijkbaar aan." Bewoonster J. Bolle-de Bil van 't Opper vindt het werk van Saskia prachtig. MNMMWMHWMf Onderdeel van de Automotions Groep SINT-MAARTENSDIJK - De braderie van Sint-Maartensdijk is dit jaar ruimer van opzet. Vandaag staan de kramen niet al leen op de Markt, de Haven en de Kaaistraat, zoals in het verleden, maar ook in de Noordpoort, Haza- laarstraat, Oudestraat en Ds. De Besstraat. De braderie duurt van 10.00 tot 19.00 uur. Op de Haven is het ook nog kermis. Die eindigt 's avonds. De feestelijke dag wordt om 20.00 uur afgesloten door de band Bandera. Ontstoppen - Aanleg - Onderhoud - Leveren en legen van vetvangputten 0800-5 41 96 93 SCHERPENISSE - Er is nog altijd hoop dat Scherpenisse weer een bakker krijgt. Cees en Mina Wes- sels zijn nog aan het zoeken. „Het ziet er veelbelovend uit", stelt Mi na. Het echtpaar Wessels runde tot acht jaar geleden een bakkerij in het dorp. Sindsdien verkocht bak ker Cock Leijs, die ook een winkel heeft in Sint-Maartensdijk, brood vanuit het pand aan de West straat. Daar stopte hij een paar we ken geleden plots mee. Daarmee verdween één van de laatste win keltjes uit Scherpenisse. Met name veel oudere inwoners zijn daar de dupe van. Het echtpaar Leijs, nog steeds eige naar van het pand, probeert nu een andere bakker te vinden. Zelf willen Cees en Mina het niet meer doen. „We zijn nog steeds bezig en het ziet er veelbelovend uit", al dus Mina. „In september moet er duidelijkheid zijn." foto's Dirk-Jan Gjeltema Het pand van Hotel Kom! in Sint-Maartensdijk. foto Restauratiefonds 2010 SINT-MAARTENSDIJK - Twee Zeeuw se monumenten, waaronder een pand op de Markt in Sint-Maar tensdijk, prijken in een jubileum uitgave van het Nationaal Restaura tiefonds. Het boekje is uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het fonds. Een aantal voor het publiek toegankelijke mo numenten in Nederland wordt er in beschreven. Over elk monument valt wel een mooi verhaal te vertellen. Daarom had het Nationaal Restauratie fonds er een zware dobber aan om uit de immense monumentenlijst 25 panden te kiezen die er op één of andere manier uitspringen. Het pand op de Hoek van de Markt en de Kaaistraat in Smerdiek staat er bij. Sinds ruim een jaar is Hotel Kom! daarin gevestigd. Met name de trapgevel van het pand wordt als zeer bijzonder ervaren. Het tweede Zeeuwse pareltje in het boekje is het Lampsinshuis in Vlis- singen. Het Nationaal Restauratiefonds on dersteunt monumenteigenaren met financieringsmogelijkheden en advies over restauratie. Met de jubileum-uitgave schetst de organi satie een beeld van de achtergrond van openbare monumenten en de grote verscheidenheid. In het boekje worden ook promi nente gebouwen als het Haagse Vredespaleis en Diergaarde Blij- dorp beschreven. Eén ding hebben de gebouwen volgens de samen stellers met elkaar gemeen: ze zijn onderdeel van de Nederlandse ge schiedenis. Het boekje '25 Openba re Monumenten' is niet groter dan cd-formaat en voorzien van foto's en pakkende teksten. Zo wordt een beeld geschetst van de Vlis- singse reder Cornelis Lampsins in de toren van zijn woonhuis tu rend over de zee (1642). In 1999 werd zijn oude stadspaleisje her steld en met vijf andere panden verbonden om plaats te bieden aan het maritiem Muzeeum. Klanten van het Nationaal Restau ratiefonds krijgen de uitgave ca deau. Vijftienhonderd exemplaren zijn gereserveerd voor andere geïn teresseerden. Zij kunnen het boek je (inclusief 25 voordeelcoupons) voor 5,95 euro bestellen via www.vangorcum.nl/ openbaremo- numenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43