sport 12 7 Het woord is nu aan leden VC Vlissingen Hockeyers hebben tijd nodig Drie voorzitters in één jaar VC VLISSINGEN Gietaram Bhondu kan niet zomaar de rol van voorzitter van VC Vlissingen opeisen. De leden zullen zich daar over moeten uitspreken tijdens een algemene vergadering. 'Veel mensen zijn boos op me, maar ik snap niet waarom. Het enige wat ik wil, is Vlissingen helpen' 21 mei 2009 10 juni 2010 1 juii 2010 3 augustus 2010 Van der Meet loopt dubbelfinale mis Van der Graaff begint met 4 boven par w zaterdag 7 augustus 2010 Voorzitter Gietaram Bhondu van VC Vlissingen VC Vlissingen heeft in Gietaram Bhondu een nieuwe voorzitter gevonden. Eerder dit jaar hadden Piet de Jong en Eddy Dobbeleir de leiding bij declub. Eddy Dobbeleir wordt interim voorzitter van VC Vlissingen. Hij volgt Piet de Jong (foto) op, die na acht jaar het stokje overgeeft. door Maurice Steketee en Roeland van Vliet Dobbeleir stapt op. De Zeeuws-Vlaming voelt zich in verband met zijn gezondheid niet meer in staat de kar te trekken. Piet de Jong wordt tijdelijk opvolger. Secretaris Leo Niemantsverdriet legt zijn functie neer wegens privé-omstandigheden, waardoor de vereniging nog maar één bestuurslid over houdt: Piet de Jong. Gietaram Bhondu (foto) roept zichzelf uit tot nieuwe voorzitter. Naar eigen zeggen 'schorst' hij De Jong, die wel bestuurslid blijft. Willem Adriaansens foto Lex de Meester VLISSINGEN - Gietaram Bhondu riep zichzelf maandagavond uit tot de nieuwe interim-voorzitter van VC Vlissingen. In het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel staat hij sinds maandag echter gere gistreerd als voorzitter, zonder in terim ervoor. Volgens advocaat Fred Kollen, al meer dan 35 jaar ge specialiseerd in het verenigings recht, is dat niet de normale gang van zaken. „Het is niet rechtsgel dig. Je kunt jezelf ook niet zomaar tot koning van Nederland benoe men." Een bestuur wordt normaal ge sproken gekozen tijdens een alge mene vergadering. Die is er bij VC Vlissingen (nog) niet geweest, maar staat wel op de agenda voor vrijdag 20 augustus. Tijdens de algemene ledenvergade ring moet een bepaald percentage van de leden aanwezig zijn, om be sluiten te mogen nemen. „Dat staat vaak zo in de statuten van een club bepaald", vertelt Kollen. „Je kunt dus niet zomaar roepen: ik ben de nieuwe voorzitter zon der dat er een algemene vergade ring is geweest. Alles wat hij doet is op eigen risico en is bovendien niet rechtsgeldig. De algemene ver gadering kan hier werk van ma ken, als ze dat wil." Het lijkt erop dat VC Vlissingen niet op de ledenvergadering wilde wachten, want Bhondu staat bij de Kamer van Koophandel al gere gistreerd als voorzitter van de club. Ook in de statuten van VC Vlissin gen, die in het bezit zijn van deze krant, staat dat het bestuur door de algemene vergadering moet worden benoemd. Artikel 9 hierover: Het bestuur be- door Noor Tonkens MÖNCHENGLADBACH - Het Neder lands hockeyelftal speelt vandaag tegen Duitsland zijn laatste groeps wedstrijd van de Champions Trop hy. Na drie nederlagen op rij laten de groep en de bondscoach zich niet uit het veld slaan. Het proces heeft tijd nodig. Wanneer het Nederlands elftal voor het laatst drie wedstrijden op rij verloor? Niemand in het Neder landse kamp kan het zich in Mönchengladbach voor de geest halen. Ook Teun de Nooijer niet, en hij loopt al zestien jaar mee. Na een goed openingsweekeinde, waarin werd gewonnen van Span je (5-2) en Nederland tegen Austra lië goed speelde maar in het laat ste kwartier alsnog klop kreeg (3-6), was de stemming optimis tisch. Het spel zag er goed uit, de resultaten zouden wel komen. Na vier wedstrijden staat Neder land echter onderaan. De nederla gen tegen Nieuw-Zeeland en Enge land waren vooraf niet ingecalcu leerd en deden daarom veel pijn. Na het verlies tegen Engeland zei bondscoach Paul van Ass dat zijn ploeg harder moet worden in de duels. Als er één speler is die daar niet zo'n moeite mee heeft dan is dat Marcel Balkestein. De verdediger van Oranje Zwart beaamt dat het wel wat harder en sluwer kan. „In Nederland zijn we gewend om 'clean' te verdedigen", zegt hij, „maar internationaal is het hockey fysieker geworden. Als tegenstanders ons vasthouden dan moeten wij hen ook vasthouden." Een van de opdrachten die Van Ass bij zijn aanstelling kreeg, was om het Nederlandse hockey weer smoel te geven. Balkestein is blij dat Nederland onder Van Ass weer naar een eigen stijl gaat. „We hebben de afgelopen jaren gepro beerd met minder mooi hockey te winnen. We speelden veel op de corner met Taeke Taekema en daar zijn we in Manchester ook Euro pees kampioen mee geworden. Maar het is gebleken dat Neder land er met alleen zakelijk hockey niet meer gaat komen. Op de laat ste Olympische Spelen en op het WK zag je dat we achter de feiten aanlopen. Dus je zult iets anders moeten bedenken om Australië en Duitsland in te halen. Ik sta er vol ledig achter dat Nederland weer een eigen, authentieke stijl krijgt. Die zijn we nu aan het ontwikke len. Het is vaker gezegd, maar we hebben tijd nodig." Van Ass heeft gekozen voor een aanvallende speelstijl waarin veel vrijheid is om creatief te hockeyen. De uitvoering laat deze Cham pions Trophy nog te wensen over. Balkestein: „Je zult ergens moeten beginnen en wij zijn begonnen om druk te gaan zetten op de te genstander. Dat is de eerste twee wedstrijden heel goed bevallen, te gen Nieuw-Zeeland was het heel erg slecht en tegen Engeland de eerste helft redelijk. Maar we mo gen ons niet verschuilen achter het systeem. We maken fouten die we niet mogen maken. De ballen vallen op dit moment nergens zo makkelijk binnen als bij ons." Nederland zal een stap moeten maken in hardheid, fitheid en slim heid om het systeem te laten wer ken zoals het bedoeld is. Ook van daag zal Nederland tegen olym pisch kampioen Duitsland weer zijn eigen spelletje spelen. „We moeten van onze eigen stijl uit gaan en niet kijken naar het resul taat, maar naar het verdere ver loop van het traject naar de Olym pische Spelen. Als je het nu alweer overboord gooit en terugvalt op de manier waarop we het de afge lopen jaren hebben gedaan, dan komen we straks op de Spelen weer niet veel verder denk ik." staat uit ten minste drie meerderjari ge personen die door de algemene vergadering uit de leden in functie worden benoemd. „Het is wel zo dat er een gedoogsi tuatie kan ontstaan", zegt Kollen. „Als een bestuur opstapt, moeten er wel zaken afgehandeld worden. Rechters zullen daar waarschijnlijk ook wel praktisch over denken. De club moet immers wel geleid wor den." In die situatie zit VC Vlissingen nu. Zolang de leden geen bezwaar maken tegen het voorzitterschap van Bhondu, kan de 56-jarige Vlis- singer zijn gang gaan. Of de algemene vergadering van 20 augustus doorgaat is de grote vraag. Eerder geplande ledenverga deringen bij de Walcherse vereni ging werden steeds op het laatste moment afgeblazen. Bhondu is vooralsnog niet onder de indruk van alle kritieken die hij krijgt en de bezwaren die er tegen zijn voorzitterschap bestaan. „Men moet niet denken dat ik machts geil of mediageil ben", zei hij gis teravond in een felle reactie. „Veel mensen zijn boos op me, maar ik snap niet waarom. Het enige wat ik wil, is Vlissingen helpen." Van het feit dat hij in strijd zou handelen met de statuten van VC Vlissingen, is Bhondu zich totaal niet bewust. Hij heeft de statuten namelijk nog niet eens onder ogen gehad. „Ik word veel gebeld en heb veel gesprekken met mensen", vertelde hij. Eén van zijn afspraken was met de Belastingdienst, die woensdag be slag liet leggen op de goederen van zijn vereniging en van verschillen de oud-bestuursleden. „Ik ben de hele dag druk bezig om Vlissingen te redden. En ik blijf tegen de men sen zeggen dat ze even geduld moeten hebben." HECHINGEN Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd door te drin gen tot de dubbelspelfinale van het ITF-toernooi in het Duitse Hechin- gen. De speelster uit 's-Heer Abts- kerke verloor samen met Quirine Lemoine in de halve finale van het Duits/Japanse koppel Schruff/Se- ma. De setstanden waren 0-6 6-4 en 6-10 in de supertiebreak. DUBLIN Golfster Marjet van der Graaff, uit Tholen afkomstig, staat na de eer ste dag van de open Ierse kam pioenschappen gedeeld 82e. Ze deed haar ronde langs achttien ho les in 76 slagen, 4 boven par. Van daag is de tweede ronde. Om de cut te halen, moet Van der Graaff bij de beste zestig deelneemsters komen. Het Irish Open maakt deel uit van de Ladies European Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29