201 zeeland 'Eenvoudige gedeputeerde' is Vakantieplannen? Nog geen helderheid over haven bij Cadzand Depothouder brieven Rescue Waterdunen Wilderianen Maak dan gebruik van de vakantieservice! WGGGNGR Media Arnemuiden zaterdag 7 augustus 2010 Daan Bruinooge: Een vermetel, gedreven en gewiekst bestuurder die er van hield een vinger in de pap te hebben. archieffoto Lex de Meester Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rescue 2010 (krant van 5 augustus) verdient een pluim van jewelste. De organisatie, de inzet van alle deelnemers, de locatie aan de bou levard en de Westerschelde en de vliegdemo's zorgden voor een ge weldige middag. In Vlissingen kun nen toch mooie dingen gebeuren. Gerard de Bruine Koudekerkseweg 2, Vlissingen Enige dagen geleden kregen alle in woners van Breskens en Groede een zoetgevooisde in zachte pastel tinten uitgevoerde reclamefolder voor Waterdunen in de brieven bus. Blijkbaar moeten de inwoners gepaaid worden voor dit onzinnige plan. Men probeert dit door met tendentieuze verhalen, halve en he le onwaarheden, leuterverhalen en dergelijke de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen rijp te maken voor iets wat zeer velen niet wil len. Dat de Molencatengroep een camping wil uitbreiden is logisch en zal voor velen geen probleem zijn. Zou Molencaten overigens al een banengarantie voor honderd twintig personen hebben gegeven of zal het werk worden uitbesteed aan de goedkoopste en lopen er straks honderd Polen extra in de streek rond? Eén ding is zeker: die namaak-natuurgebieden waarvan we er in de streek al te veel van hebben, leveren behalve wat extra vogels weinig op. Dat er straks drie honderd hectare onder zout water wordt gezet mogen we, volgens de folder, geen ontpolderen noemen. Dat er in een tijd waarin overal be zuinigd moet worden meer dan honderd miljoen euro letterlijk in het water wordt gegooid, is absurd. Al met al een trieste zaak dat een kleine club politici, ambtenaren en groenen waarvan de meesten niet uit Zeeuws-Vlaanderen komen, pretenderen te weten wat goed is voor ons. Joop Dees Port Scaldis 9-31, Breskens De 'wet van Godwin' (over nazi analogieën) stelt, dat naarmate een discussie verhevigt de waarschijn lijkheid van vergelijkingen met na zi's of Hitier groter wordt. Nu er mogelijk een rechts minderheidska binet komt, zal dat heel wat voeten in de aarde hebben. Zelf geen Wil- deriaan protesteer ik toch tegen de uitlating van R. Roctus uit Zuidzan- de (krant van 5 augustus), die Wil derianen vergelijkt met de fascisti sche bruinhemden uit de nazi-pe riode, die er op uit zijn Marokka nen een doodschop te geven. Het zou beter zijn als hij inhoudelijk zou aangeven wat hem niet in de PW aantrekt. Een kenmerk van fascisme is juist stigmatisering van politieke tegenstanders. Daarnaast heeft hij de mogelijkheid zijn poli tieke ideeën in andere partijen dan de PVV gestalte te geven, maar ik vrees voor hem dat niet één partij zijn gedachtegoed zal willen uitdra gen. Hans Poilemans Singel 10, Biervliet Wanneer Daan Bruinooge zichzelf aanduidde als 'deze eenvoudige gedeputeerde' was het oppassen. door Ben Jansen Dan stond het gisteren overleden voormalige lid van het dagelijks provinciebestuur - en daarvoor wethouder van Vlissin gen - op het punt 'een slag in de wapenkamer' te plaatsen. Een be stuurlijke daad met een enigszins vermetel karakter, waarvan hij zelf plachtte te zeggen 'dat je de mooi ste bloemen nu eenmaal aan de rand van het ravijn plukt'. De in 1941 in Wemeldinge gebo ren Bruinooge was een gedreven en een gewiekste bestuurder. Toen de toenmalige horecaondernemer bij de PvdA in Vlissingen blijk gaf van zijn politieke belangstelling, werden zijn bestuurlijke talenten meteen herkend. Zijn partij schoof hem al snel naar voren als wethou der. Bruinooge gaf de aanzet voor de hoogbouw aan de boulevard en voor de vernieuwing van het win kelgebied op de kop van de Wal- straat. Daarbij kocht hij soms pan den aan zonder dat hij zich van de instemming van de gemeenteraad verzekerd wist. Dat leverde hem bij zijn afscheid als wethouder in 1991 een rake typering door ge meentesecretaris Jan van Nassau op: „Bruinooge wist precies hoe ver hij te ver kon gaan." Ook in het dagelijks provinciebe stuur toonde Bruinooge zich een Macher in de traditie van zijn par tijgenoten Paul Boersma en Wim Don. Hij saneerde rap de tekorten van het havenschap Vlissingen, streek de plooien glad voor de noodzakelijke maar door overkant- se sentimenten o zo lastig tot stand te brengen fusie tussen de twee Zeeuwse havens en hield de plannen ten doop voor de Wester schelde Container Terminal. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Half september wordt duidelijk of Cadzand-Bad een jachthaven krijgt. Exploitatie plannen van drie onderne- mers(groepen) voor zo'n haven haalden het niet bij de gemeente Sluis. Die heeft daarom besloten om, als laatste poging, een werk groep in te stellen die de haalbaar heid van de komst van zo'n haven in kaart moet brengen. Eén van de hobbels vormt de mo gelijke verzanding van de haven. Om die tegen te gaan, is structu reel een groot bedrag nodig. Sluis heeft eerder aangegeven geen pu bliek geld in de haven te willen stoppen. Ook gaat er wat de ge meente betreft geen bijdrage uit het investeringsfonds heen. In die pot wordt geld gestopt door pro jectontwikkelaars met plannen voor Cadzand. Het komt ten goe de aan de aankleding van de open bare ruimte. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen wil half september weten of ze bij kustversterkingswerkzaamheden in 2012 rekening moet houden met de aanleg van een haven. De geplande strekdam zou daarvoor een andere vorm moeten krijgen. U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. De PZC is op zoek naar een depothouder. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op via telefoonnummer 06-54267139, rayonmanager Kees Verbocht www.bezorgers.nl Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg: Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. DichtbijMedia. Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22