zeeland 119 waren misschien wel na de sluiting O Simone en Simon worden sjezenkampioen AutoTeam.nl Vandaag weer vismarkt in Veere Twee gewonden door botsing Premium occasions: ALTIJD 2 JAAR GARANTIE voel je v r i j zaterdag 7 augustus 2010 w door Wendy van den Hurk f hij wist hoe groot zo'n bunker wel niet is. Hoe dik de muren, hoe zwaar het werk. Dat hij het in vier weken noooooit zou redden. Maar de Brit-buren kregen het optimisme van sloper Harald Mandemaker er tijdens de infor matiemiddag niet onder. Terecht, blijkt nu. Want de bunker naast Hotel Britannia aan Boule vard Evertsen in Vlissingen wordt niet in vier weken tot een berg ste nen vergruisd, maar in twee. „Enn.... hap." De zesduizend kilo wegende grij per, die een opvallende gelijkenis vertoont met de bek van een T-Rex, bijt een muur van de Duit se bunker in één hap aan gruzele menten. De breed grijnzende kraanmachinist Jacco laat zijn grij per nog even door 'eten', schraapt de bunkerbodem met een graaier schoon, gooit het gruis een groeiende berg puin en graait ijve rig verder. Het lijkt zo simpel. Dat is het ook, zegt uitvoerder Ed win Hendriksen van De Putman Groep op het achterterrein. „En het gaat stukken sneller dan ver wacht. Dat heeft ermee te maken dat we nauwelijks ijzer aantreffen. We dachten met het hakken een week of anderhalf bezig te zijn, maar uiteindelijk was dat maar an derhalve dag." Klachten hebben de mannen dus nog niet gehad. Wel veel bewonde ring. „D'r staan hier continu men sen foto's te maken. Eén man van de Stichting Bunkerbehoud komt zelfs elke dag." De commandobunker, of wat daar nog van rest, herinnert ogenschijn lijk meer aan kraakfeestjes en after- parties dan aan de oorlog zelf. Op muren staan bandnamen als die van Kiss en The Rolling Stones ge kalkt, liefdesverklaringen en ande re dwaze gedachten. In het hotel is de sfeer niet anders. Zeker de voormalige feestzaal -te herkennen aan stoffen schuifwan den, wijnkoelers en een vergeten stickertje 'Brit bier' achter de vroe gere bar- heeft haar functie de laat ste jaren nog vervuld. Werkelijk overal liggen samengeknepen bier blikjes, sommige niet eens zo ver roest, lege flessen port en pina co- lada. Waxinelichtjes liggen uitge brand in een hoek getrapt. Naast een leeggevreten meeuw. Nog een paar weken en dan moet ook de hoogbouw aan de grijper geloven. Het wachten is nu nog op de gemeente Vlissingen, die de mo zaïeken nog steeds niet heeft weg gehaald. Het paviljoen is net afge schermd. Tot die tijd druppelt het nog wel even na van de brandblus- oefening tijdens Rescue. De kelder staat er blank van. De hoogbouw, och, da's helemaal zo gebeurd. Klik, lange arm aan de kraan, onderaan beginnen en op eten die handel, dan dondert de rest zo naar beneden. „Niet lullig bedoeld hoor", zegt voorman Man demaker, „maar wij zijn wel groter sloopwerk gewend. Wat doet zo'n plaatselijke sloper in Zeeland nou: huizen, af en toe een flatje. Wij ha len centrales neer, complete fabrie ken. Verleden week nog twee brug gen van de A50. Dit is voor ons een tussendoorklusje." Maar wel op de mooiste plek van Nederland, dat moet Mandemaker nageven. Hij staat gewoon te glun deren aan de rand van de bunker afgrond. Armen over elkaar, beker tje koffie erbij. Niet omdat hij zo'n relaxed baantje heeft. Nee, de voor man is op vakantie. Voor de gele genheid maar eens op Walcheren, zodat hij elke dag even naar de boule-bouwplaats kan. Bekijk een video van de bunker binnenkant op www.pzc.nl foto's Lex de Meester Voor d,e vergruizer is het slopen een peulenschilletje. De oude liftdeur. door Sjaak Janse. BICCEKERKE - Simone Houterman en Simon Koets zijn gisteren win naars geworden van de sjezenwed- strijd in Biggekerke. Deze kleindochter/opa combinatie stak 79 van de 80 ringen. De tweede plaats was voor Jannie en Niek Louws. Deze moeder/zoon combinatie stak 78 ringen. De derde plaats was met 77 ringen voor het koppel Christel en Arno Francke. In Biggekerke werden gisteren ook twee pollepels verreden. Hiervoor moesten de combinaties de laatste twee rondes alle ringen steken. Na een kamp, waarbij de deelnemers teruggingen tot op de 20 mm-ring ging deze prijs naar Christel en Ar no Francke. Het mooiste en meest originele ge heel was van Rob en Ellen Wijk- huys. De wisselronde, waarbij de sjezen- combinaties wisselden van part ner werd gewonnen door Jannie Louws en Adrie Brasser. Agenda ZRV Vandaag ringrijden in: Domburg (Markt) 08.00-18.00 uur. Koudekerke (Dorpsplein) 07.15-18.00 uur. Vrouwenpolder 08.00-17.00 uur. VEERE - Ruim een jaar na het ab rupte einde is-ie er vandaag weer: de vismarkt op de Kaai in Veere. Onlangs verklaarde de Raad van State een bezwaar tegen de markt ongegrond. De gemeente werkte hierna mee aan een nieuwe ver gunning. Het daarop ingediende bezwaar van Kaaibewoonster Con- qui Koole is ongegrond verklaard. Onderdeel van de Automotions Groep OOSTKAPELLE - Door een botsing bij Oostkapelle raakten gisteren twee mensen gewond. Een 21-jari- ge automobilist uit Westkapelle reed op de Domburgseweg (rich ting Oostkapelle) en wilde links af slaan, de Oude Domburgseweg in. Hij werd ingehaald door een 51-ja- rige motorrijder en diens passagie- re, een 50-jarige vrouw, beiden uit Domburg. Ter plaatse geldt een in- haalverbod. De motorrijder raakte de auto, waardoor hij moest uitwij ken en samen met bijrijdster in de sloot belandde. Het duo is naar het ziekenhuis in Vlissingen ver voerd. De man had last van zijn be nen, de vrouw leek rug- en neklet sel te hebben. De automobilist bleef ongedeerd. De Domburgse weg was enige tijd afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21