181 zeeland oude Rijks-HBS c Schrijfworkshop met Marion Pauw - en Elle van Rijn Veiling in de open lucht Juwelengalerie in de Nieuwstraat Netwerk moet voorkomen dat eenzame mensen wegkwijnen w BRITANNIA Sloop gaat stukken sneller dan verwacht geef je nu op via www.filmbythesea.nl zaterdag 7 augustus 2010 kst* b» w** door Selma Osman VLISSINCEN - Een plaquette met na men van door oorlogsgeweld ge sneuvelde (oud)leerlingen van de Vlissingse Rijks-HBS komt terug in de oude school aan de Brouwe- naarstraat. Dankzij de inspannin gen van twee oud-leerlingen krijgt het verstofte gedenkbord weer een eervolle plaats. Zonder het van elkaar te weten gingen oud-HBS'er Jules Braat en Marjo van Tongeren (oud-leerlin ge Scheldemond) na een reünie in 2008 allebei op zoek naar het hou ten bord dat zij nog vanuit hun schooltijd kenden. De plaquette was in 1992 wel meeverhuisd naar het nieuwe Scheldemond College aan het Weijevlietplein, maar ja ren later naar de opslag verban nen. Tot groot verdriet van Jules Braat die in mei 1951 bij de onthul ling was. „Deze mensen verdienen het om op een behoorlijke plek te hangen", zegt hij zestig jaar later. Ook Marjo van Tongeren herin nert zich de plaquette nog goed. Ze is er in de jaren zeventig dik wijls langsgelopen. „Mijn tante vroeg mij bij het honderdjarig jubi leum van de school uit te kijken naar dat bord. Drie van onze fami lieleden staan erop: Connie en An- kie van Raalte werden in een con centratiekamp vermoord en Ties Harts kwam om in Indonesië." Na de reünie klopten Braat en Van Tongeren bij het Scheldemond College aan met de vraag waar de plaquette was gebleven. „Het bord is wél meeverhuisd van de Brou- wenaarstraat naar Weijevliet, maar werd later na schilderwerkzaamhe den niet meer opgehangen", weet Van Tongeren. Via de school kregen de twee con tact met elkaar. „Opvallend dat we alle twee niet meer in Zeeland wo nen en dat uitgerekend wij op zoek gaan naar die plaquette", merkt Braat op. Hij woont in Vleu ten, Van Tongeren in Amsterdam. Samen spanden ze zich er voor in dat het gedenkteken terugkomt. De plaquette wordt dit najaar op gehangen in de hal van de voorma lige HBS, waarin tegenwoordig het Theo van Doesburgcentrum zit. Een passende plaats, vinden de ini tiatiefnemers. Van Tongeren: „Het monument voegt toe aan de ge schiedenis van de school en het ge bouw." Om de herplaatsing een of ficieel tintje te geven zijn de initia tiefnemers op zoek naar familiele den van de in de Tweede Wereld oorlog omgekomen Vlissingers die op de plaquette worden genoemd. Een namenlijst is te vinden op www.pzc.nl/regio/walcheren Q Reacties: 0118-434057 of s.osman@pzc.nl CUvlsfelijU m \a\ TeU<m?-436]*j wwvw. v*\<*v\eb1 usse vV]e. s. »0 KOUDEKERKE - In navolging van de veilingen in Goes houdt Vendu- Huis De Jager vandaag een veiling en markt in Koudekerke. Dit ge beurt van 10.00 tot 15.00 uur in de open lucht op het terrein van De Snuffelhoeve aan de Groenewegs. Er komen meer dan vijfhonderd artikelen onder de hamer van an tiek en kunst tot kitsch en verza melaarsobjecten. Ook wordt op de markt van alles verkocht, van kleding tot gereed schap. VLISSINCEN - Kunstenares Jozé Murre opent vanmiddag om 13.00 uur aan de Nieuwstraat 59 in Vlissingen haar nieuwe galerie met juwelen van eigen hand. De juwelen zijn gemaakt van verschil lende materialen, maar de nadruk ligt op goud, zilver en edelstenen. De galerie is open op vrijdag en za terdag vanaf 10.00 uur. door Miriam van den Broek VLISSINCEN - De gemeente Vlissin gen wil samen met de politie en andere hulpverlenende instanties een netwerk opzetten om te voor komen dat eenzame mensen weg kwijnen. De politie heeft eens meegemaakt dat een man, na het overlijden van zijn vrouw, zich steeds meer ging verwaarlozen en nauwelijks meer buiten kwam. Een zorginstantie hield een oogje in het zeil, maar kreeg uiteindelijk geen contact meer. Toen de politie ingeschakeld werd, was het al te laat. De man overleed twee dagen later. De politie wil samen met de afde ling Bemoeizorg van Emergis en mogelijk ook de woningbouwstich- ting een soort patiëntenvolgsys teem opzetten. Wanneer iemand door de ene instantie niet gehol pen kan worden, kan dat wellicht door een andere. De politie hoopt door de samen werking een instrument in han den te krijgen dat de neerwaartse spiraal bij mensen kan doorbre ken. Het project wordt geleid door burgemeester Wim Dijkstra. Hij wil dat dit project gaat draaien nog voordat hij aan het einde van dit jaar vertrekt als burgemeester. „Ik ben voor het bundelen van krachten tussen instanties als dat voorkomt dat mensen tussen wal en schip dreigen te raken en drei gen weg te kwijnen. Dat kan en mag natuurlijk niet gebeuren", al dus Dijkstra. domburg men's fashion Oostslraal 2. lel. 0118-584303 De Duitse commandobunker naast Hotel Britannia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20