Koningin, Deltawerken en Zomer Zomergasten soon. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Buttinge Middellandse Zeetuin Uilen broek. Wim Uilenbroek is de be denken en uitvoerder van de zeer bijzondere Middellandse Zeetuin in Buttinge (Grijpskerke) met veel palmen, cypressen en bamboesoorten. Deze tuin heeft naast zijn mediterrane elementen ook een historisch accent. Er ligt een monumentaal res tant van een Middeleeuwse kerk. Openingstijden in augustus: vrijdag, zaterdag, zondag en maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Informatie kunt u vinden bij het WV Walcheren 5,- euro p.p. Rondleiding groepen 6,50 euro op af spraak. Middelburgseweg 1. Cadzand-Bad Staatscircus van Moskou-Holiday Internationale viswedstrijd. Vissen bij het viswater afwateringskanaal, aan de overkant van restaurant De Witte Koksmuts. Ter plaatse inschrijven vanaf 18.00 uur. Deelname 5,00 euro per hengel, leder een heeft prijs (ongeacht de vangst). Prijsuitreiking rond 22.00 uur op camping Cassandria-Bad, Streng- weg 4. Voor meer informatie: 0117-392300 Colijnsplaat Kinderactiviteiten: Interesse in geschiedenis en Kunstwerk/sieraad maken. In de winkel van de kleine deugniet kunnen kinde ren een speurtocht met opdrachten ophalen. En in de theetuin van de winkel kunnen ze kinderen hun eigen kunstwerk of sieraad maken van zeepsteen. Colijnsplaat op een leuke manier te leren kennen. Voorstraat 26, gehele dag Hulst Orgelconcerten in de Basiliek op het 17e eeuws Louis Isor-orgel, een schitterend orgel, van een ge heel zuidelijk karakter. Rijk aan wijde vulstemmen, liefelijk in zijn fluiten en gloedvol in zijn tongwer ken. Jaarlijks wordt er in de zomer concerten op verzorgd door diverse musici. Vandaag een concert van Ines Maidre Bergen uit Noorwegen. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 5,00 euro p.p. Middelburg Middelburg in de Tweede Wereldoorlog - Van ver woesting tot wederopbouw. De verwoeste stad, de tijdelijke stad en de nieuwe stad. In deze drie ge daanten is Middelburg het onderwerp van de expo sitie over de Tweede Wereldoorlog in het Zeeuws Archief. De expositie maakt deel uit van de herden king Het Vergeten Bombardement. Hofplein 16, vanaf 09.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle Kijkje achter de schermen: het aquarium bij Terra Aardenburg Tentoonstelling 'Fossielen bij de vleet.' De tentoon stelling "Fossielen bij de vleet" laat een reeks zee fossielen zien van c. 490-40 miljoen jaar oud, waar onder inktvisachtigen, zee-egels, haaien, mantel schelpen. Ronduit spectaculair zijn de wervels van de kleine blauwe vinvis. De mooiste zeefossielen uit de collectie van het Museum Van Bogaert-Wau- ters (Oost-Vlaanderen). Kleine tentoonstelling in het Gemeentelijk Archeologisch Museum, Markt straat 18. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 17.00 uur, zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Kosten: volwassenen 2,00 euro, kindere, senioren en groe pen 1,00 euro. Biggekerke Sjezenrijden Biggekerke. Aangespannen rijden met paarden in antieke sjezen, waarbij boer en boerin gekleed zijn in originele Walcherse klederdracht. De boer ment het paard en de boerin steekt de rin gen. Kerkplein, vanaf 16.00 tot 20.30 uur. Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Erg leuke activiteit; speciaal voor kinderen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na onge veer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat ieder een de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. De vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Afvaarten om 9.00 uur en 10.30 uur. Entree: 10,00 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7,00 euro p.p. Aan melden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401Voor meer informatie: www.defes- tijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rederij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse Vertrek 13.30 uur. Kaarten via WV kantoren op Schouwen-Duiveland, 0900-2020233 (met kor ting), en aan boord. OBurghsluis Natuurvaartocht om 18.30 uur, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burghsluis. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart op het Na- - tional park de Oosterschelde; dit deel heeft een rijke historie en een prachtige geva rieerde flora en fauna. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs voor volwassenen 13.95 euro en voor kinderen van 4 t/m 12 jaar 9.50 per per- Vissen met een bamboehengeltje of, vanavond, professione ler bij de viswedstrijd in Cadzand. archieffoto Ruben Oreel De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer Angelique en Robert van den Broek Paspoort Wie: Robert Angelique van den Broek Woonplaats: Hoofddorp Gezien in: Serooskerke door Marloes Vrolijk De familie Van den Broek zit te lun chen voor hun vakantiehuisje op het moment dat ik ze als verdwaal de zomerredacteur eigenlijk een beetje stoor. „Zo gaat het de hele dag, kom er lek ker bij zitten en eet wat mee", zegt Robert (37) wijzend naar de volgedekte tafel in het midden van de tuin. Hij is met zijn vrouw Angelique (36) en drie kinderen Fenne (2), Hidde (5) en Tiemen (9) een week te gast bij Vakantiecentrum Serooskerke B.V. Nadat Robert en Angeli que samen een paar verre reizen hebben ge maakt is het handig om met drie kleine kin deren hier op vakantie te zijn. Voor de kin deren is er veel te doen in Zeeland en omge ving maar dit is niet eens altijd nodig. „De kinderen willen soms de camping niet eens af', legt Angelique uit. De familie is vaak op het strand te vinden maar een dag Plopsaland De Panne in Bel gië staat ook op de planning. Robert vindt de sfeer in Zeeland gemoedelijk en prettig. „Zeeuwen zijn snel tevreden. Ze hebben de deltawerken, de koningin is op bezoek ge weest en als ze dan nog een goed zomersei zoen hebben is het allemaal goed." Angelique maakte al eerder kennis met het vakantievieren in deze provincie. „Als kind ging ik ook vaak naar Zeeland op vakantie, maar ik was vergeten hoe leuk het hier is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80