Vaarwel Laura! PZC Duikster komt om bij ongeval EE33E en verder VOETBALCLUB Belastingdienst legt beslag op goederen en tegoeden (oud-)bestuursleden Word ook abonnee! j De halve wereld kijkt mee met Laura Dekker Bewolkt en buiig 20° Bij een ramp kan de zendamateur laatste redmiddel zijn 20 Ajax stap dichter bij Champions League DONDERDAG 5 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 181 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Fiscus zet VC Vlissingen klem door Maurice Steketee en Roeland van Vliet VLISSINGEN - VC Vlissingen is giste ren in een nog lastiger parket ge bracht. De Belastingdienst legde beslag op alle goederen van de al noodlijdende voetbalclub. De fis cus deed hetzelfde met de tegoe den van diverse (oud-)bestuursle- den. De Vlissingse vereniging heeft tal van betalingsachterstanden. Bij de gemeente, banken, spelers en dus ook de Belastingdienst. VC Vlissin gen heeft, zo laat oud-voorzitter Eddy Dobbeleir weten, geen loon belasting meer afgedragen sinds 2006. Hij is één van de personen die daar nu op worden aangespro ken. „Ik heb een proces-verbaal conservatoir gekregen", bekende hij. „De Belastingdienst wil zeker heid en legt dus op diverse tegoe den beslag." Naar verluidt gaat het om tegoe den van nog een handvol bestuur ders. Ook Piet de Jong, de maan dag opzij gezette voorzitter, heeft „een mooie brief' gehad van de Belastingdienst. Gietaram Bhon- du, zijn opvolger, gaat vandaag in gesprek met de Belastingdienst. Een woordvoerder van het ministe rie van Financiën bevestigde noch ontkende de beslaglegging. „We doen geen uitspraken over indivi duele gevallen of bedrijven." Wel meldde het ministerie dat be stuursleden van voetbalclubs ver antwoordelijk gesteld kunnen wor den voor wanbeleid. De Belasting dienst gaat echter niet zomaar over tot beslaglegging. „De clubs worden eerst een paar keer gewaar schuwd, zowel per brief als per te lefoon. We proberen een betalings regeling te treffen. Als de clubs zich daar niet aan houden, gaan weover tot de beslaglegging." pagina 3: commentaar Vpagina 22 en 23: Bhondu komt als verlosser pagina 23: spelers zijn vertrou wen kwijt HMMHB ZIERIKZEE - Bij een duikongeval gis termiddag om kwart voor vier aan de voet van de Zeelandbrug bij Zie- rikzee is een duikster om het le ven gekomen. Het korps landelijke politiediensten (KLPD) stelt een onderzoek in naar aanleiding van dit ongeval in de Oosterschelde. De vrouw kwam na een duik in de problemen. Zij is door mede duikers boven water gehaald. Re animatie mocht niet baten. De Wa- terpolitie stelt samen met de tech nische recherche van de politie Zeeland een onderzoek in. Het lichaam is overgebracht naar een mortuarium. De identiteit van het slachtoffer wordt bekendgemaakt als de fami lie in kennis is gesteld. VC Vlissingen is niet meer te redden reageer op www.pzc.nl BSHL'.HilI'Wt' reacties: 307 Lubbers heeft knap werk geleverd eens 54% oneens 46% Zeeland: 2, 3,17 t/m 21 Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Economie: 13; Waar moeten pedofielen wonen: 10,11; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 22 t/m 26; Televisie: 30, 31. Bijlage: Zomer/Uit. 111 Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 11688 555530 foto Dirk-Jan Gieltema straat loopt, is het ook gevaarlijk." Lang alleen? Ze glimlacht naar de horde mensen. „Misschien is het nu wel eens goed om alleen te zijn. En ik heb alle communicatiemiddelen aan boord." Laura's advocaat Peter de Lange zei het even daarvoor al: „Laura wil alleen maar zeilen." En dat deed ze. Zodra ze kon, vluchtte Laura haar boot Guppy op. Even zwaaien voor de foto's, de trossen los, en hup: weg was ze. Gevolgd door talloze boten. Bij de sluis in Bruinisse deelde ze handtekeningen uit aan kinderen, en kreeg ze applaus van tientallen zwaaiende mensen langs de kant. Rond half vier voer Laura via de Roompotsluis de Noordzee op. Ze is nu samen met haar vader Dick onderweg naar Portugal, waar ze over ongeveer vier weken hoopt te beginnen aan haar soloreis rond de wereld. Het eerste stuk is de laatste grote testvaart. „We willen er zeker van zijn dat alles goed is." f pagina 2 en 3: www.pzc.nl: video's lezersfoto's •reacties door Cornelleke Blok DEN OSSE - Het avontuur van Laura Dekker is eindelijk begonnen. Onder grote aandacht van media en publiek vertrok het veertienjarige zeilmeisje gisterochtend rond negen uur vanuit de jachthaven in Den Osse, bij Brouwershaven. „Ik heb er ontzettend veel zin in", zei Laura tijdens een persconferentie, vlak voordat ze haar boot Guppy opstapte. Ze keek een beetje beduusd naar de tientallen journalisten uit binnen- en buitenland die haar omsingelden in de haven. Ze werd bestookt met vragen. Wat is het gekste dat je ooit hebt meegemaakt, vroeg iemand. „Nou, dit!" Ze is klaar voor haar reis. De grootste uitdaging, dat wordt het binnenlopen van de havens. „Op zee varen, dat lukt me wel. De havens zijn lastiger, omdat je in die buurt veel riffen en rotsen tegenkomt." Piraten? Laura haalt haar schouders op. „Er zijn zoveel boten op zee. We varen allemaal samen." Angst? „Ach, als je midden in de nacht alleen over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1