7 kan zijn van algen Maximale zekerheid met de Psychiaters winnen zaak tegen NZa Brand verwoest autoschadebedrijf Man vrijuit voor seks met gehandicapten Verdachte zaak-Post voorlopig nog vast Weduwe vermoorde man moet naar PBC Bejaarde zieke slaat verpleger met kruk Chileens koraal gevonden in Drenthe Bespaar tot 2.400,- op uw autokosten. f 3% Rente Gratis onderhoud Garantie Gratis pechhulp woensdag 4 augustus 2010 HEESCH Een autoschadeherstelbedrijf aan de Middelste Groes in Heesch is gis termiddag verwoest door een gro te uitslaande brand. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan, liet de gemeente Bernheze gisteren weten. Veertig brandweer lieden bestreden het vuur met be hulp van zeven brandweervoertui gen. Zij lieten het vuur gecontro leerd uitbranden. De rookwolken waren tot in Den Bosch te zien. ALMELO De rechtbank in Almelo heeft giste ren een 54-jarige man uit Enschede vrijgesproken van ontucht met twee verstandelijk gehandicapte vrouwen. De rechters achten bewezen dat de man seksueel contact heeft gehad, maar dat niet vaststaat dat van dwang sprake is geweest. Voor het bezit van kinderporno kreeg de man negen maanden cel. URK De inmiddels zestienjarige hoofd verdachte in de moordzaak Dirk Post zit zeker tot 5 oktober in een jeugdinrichting. Die dag moet de jongen terechtstaan voor de moord op de veertienjarige Dirk Post uit Urk. Gisteren is door de rechtbank in Le lystad zijn voorlopige hechtenis verlengd. Zijn advocate had ge vraagd om schorsing van de hechte nis. DEN HAAG De weduwe van de in december vermoorde Antonio Ferrigno moet worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum. De vrouw is een van de vijf ver dachten van de moord op haar man. De rechtbank stemde giste ren in met de eis van justitie. Vier medeverdachten hoeven zich niet onder psychiatrische behandeling te laten stellen. DEN HAAG - De Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) heeft fouten ge maakt bij het vaststellen van nieu we tarieven voor psychiaters die niet in loondienst zijn. De NZa is ook niet zorgvuldig genoeg omge sprongen met de privacybelangen van patiënten. Dat heeft het Colle ge van Beroep voor het bedrijfsle ven bepaald. De NZa moet het werk overdoen. In 2008 werd een nieuwe manier van betaling ingevoerd. De vrijge- vestigden stelden dat zij in het nieuwe stelsel minder verdienden vergeleken met collega's die in een ziekenhuis werken. De rechter vindt dat de NZa de gevolgen voor de vrijgevestigden beter had moe ten onderzoeken. Ook werden psychiaters gedwon gen om aan de zorgverzekeraar aan te geven welke zorg de patiënt had gehad. Die informatie valt vol gens de rechter echter onder het beroepsgeheim. HEERLEN GIETEN Bij wegwerkzaamheden in Gieten zijn zeldzame fossiele resten van Chileens koraal gevonden. Dat maakte het Hunebedcentrum in Borger gisteren bekend. De vondst is 475 miljoen jaar oud. „Dit zijn echt de krenten in de pap, want de Nederlandse bodem is nogal ongeschikt voor dit soort fos sielen", zei gesteente-expert Harry Huisman. Een avondverpleger van het Atri um Medisch Centrum in Heerlen heeft het letterlijk aan de stok ge kregen met een bejaarde patiënt. De 71-jarige man verkocht de ver pleger een flinke klap met een loop- kruk. De bejaarde had zich eerder die dag geërgerd aan een andere verple ger. De man werd boos toen hij de avondverpleger hierover aansprak en hij niet direct gelijk kreeg. Wir leben Autos. Model gen van de laatste tijd groeien beide als kool. foto Vidiphoto ondervonden tijdens een beval ling. „Als het probleem eerder wordt aangekaart, dan kan behan deling ook sneller beginnen. Over het algemeen zijn depressies goed te behandelen met therapie." De onderzoekers stellen dat de de pressies vaak niet worden opge merkt. Kenmerken zijn bijvoor beeld slapeloosheid en toename van het gewicht. Dit kan ook voor komen bij jonge moeders die geen last hebben van depressie. De klachten kunnen over het hoofd worden gezien door zorgver leners, erkent Mieke Aitink van de Koninklijke Nederlandse Organisa tie van Verloskundigen. „Een ver loskundige is acht dagen bij ie mand thuis en daarna wordt zorg overgedragen aan een huisarts. Dan moeten vrouwen zelf met pro blemen aankomen, maar dat vin den ze vaak moeilijk." vervanger. Algen kunnen ook wor den verwerkt tot biobrandstof De Nederlandse Vegetariërsbond juicht het toe dat er een alternatief gloort voor soja als vleesvervanger. „Vleesconsumptie is slecht voor milieu en dierenwelzijn, maar ook aan de teelt van soja kleven bezwa ren. Er worden in Zuid-Amerika complete tropische bossen voor ge kapt. Daar komt bij dat het trans port over duizenden kilometers zeer belastend is en vijftig procent van de soja is gemanipuleerd", al dus directeur Floris de Graad. €315,04 €7,115,04 197,64 3,00% €10.000,00 463,40 €10.463,40 290,65 3,00% Gecombineerd brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,6; kms/liter: 9,1 -27,8; C02 gr/km 258-94. De 4x3 deal is van toepassing op Opel Corsa (m.u.v. 1.3 CDTI ecoFLEX 95 pk), Combo Tour, Astro Stationwagon, Astra GTC, Astra TwinTop, Zafira en Insignia (m.u.v. Business Edition) personenauto's en geldt op particuliere klantenorders vanaf 1 juni tot en met 30 september 2010. Registratie dient uiterlijk 30 november 2010 plaats te vinden. Prijzen incl. btw, bpm en energielabelverrekening.excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Kijk op www.opel.nl voor de volledige actievoorwaarden. De financiering wordt aangeboden via GMAC Financial Services te Breda (KvK nr. 24107861AFM register nr. 12013025). Toetsing bij het BKR te Tiel. Prijzen zijn incl. BTW en BPM, maar exclusief afleveringskosten, verwijderingsbijdrage en brandstof. Prospectus verkrijgbaar via www.gmacfs.nl. Wijzigingen voorbehouden. Let op! Geld lenen a kost geld o-/T Verkoopprijs v.a. Inruil en/of aanbetaling Te financieren bedrag Totaal prijs krediet Maandtermijn Effectieve rente op jaarbasis Wanneer u nu kiest voor een nieuwe Opel, weet u de komende drie jaar precies waar u aan toe bent. Met de 4x3 deal profiteert u namelijk van maximale zekerheid met 3 jaar lang gratis onderhoud, 3 jaar garantie, 3 jaar gratis pechhulp en kunt u 3 jaar lang financieren tegen een vaste, lage rente van slechts 3%. U weet iedere maand precies wat uw auto kost en hebt geen onverwachte uitgaven meer. De 4x3 deal is nu geheel gratis op verschillende Opel modellen, waardoor uw totale voordeel zelfs kan oplopen tot ruim 2.400,-. €12.195,00 5.395,00 Zafira 22.495,00 €12.495,00 Looptijd in mnd Kredietvergoeding

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7