zeeland 119 45 Recreatie moed en gezellig praatje muzfèkbijen SGP-kamerlid Dijkgraaf: 'Snel Fritura 't cemaai duidelijkheid over Hedwigepolder' De Wielingen houdt zeehengelwedstrijden Amfibieën centraal in expositie watertoren Stadswandeling langs kunst en bouwstijlen Djembé en didgeridoo in galerie Galerichel jyi I p woensdag 4 augustus 2010 li 11 i i' 'liiilMWllW fH< I 1 1 n iliüi i' i i I'm i i'lllil'in» 111 iWI MlillMilMüt'l IWi^HI'i i i II illlltfi Wlili 'i In 45 jaar is het bezoek aan de kerkelijke diensten ook op de camping terug gelopen. Maar toeristenpastor en werkgroepleden hopen zondag op een - door twee koren opgeluisterde - drukbezochte jubileumviering. In het begin zorgde het toeristenpastoraat voor recreatieve activiteiten. Bij de groei van het kampeercentrum namen de exploitanten die taak over, maar kinderen kunnen nog steeds knutselen en kleuren in de tent. NIEUWVLIET-BAD - Fritura 't Ge maal aan de Zeedijk bij Nieuw- vliet-Bad houdt deze maand ver schillende activiteiten. Vanmiddag om 16 uur komt 'ballonnenme- neertje' Raf op bezoek. Hij komt op de woensdagen 11,18 en 25 au gustus terug. Komende vrijdag treedt de band Sowemeetagain op (19 uur). De re gionale ster Jacco Ricardo geeft op zaterdag 14 augustus een concert (19 uur). Conchita de Krijger speelt op de woensdagen 18 en 25 augustus van af 18 uur op haar accordeon. Tra vestie-act La Vie en Rose staat voor vrijdag 20 augustus om 19 uur op het programma. door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Belanghebbenden in de Hertogin Hedwigepolder moeten snel na het aantreden van een nieuw kabinet duidelijkheid krijgen over de toekomst van deze polder. Dat zei Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf (SGP) gisteroch tend na afloop van een werkbe zoek aan landbouwer Ewald Bae- cke, één van de gezichten van het verzet tegen de voorgenomen ont- poldering van de Hedwige. Op de boerderij van de familie Bae- cke aan de Langestraat in Nieuw- Namen nam Dijkgraaf aan de keu kentafel kennis van het ontpolde- ringsdossier, dat hij bij de SGP overneemt van partijgenoot Cees van der Staaij. Dijkgraaf vertelde dat hij in de Tweede Kamer wil proberen de be slissing over de ontpoldering van de Hedwigepolder terug te draaien. De volksvertegenwoordi ger twijfelt aan de noodzaak van ontpoldering. „Is dit dan geen na tuur", wees hij op de akker vol graan pal achter het erf van de Bae- cke's. Bovendien vindt het Kamer lid dat de motie van zijn partijge noot Van der Staaij nog niet vol doende is uitgevoerd. „Er zijn naar mijn idee wel degelijk alternatie ven voor de ontpoldering van de Hedwigepolder die net zo goed zijn." De 67-jarige Ewald Baecke, mo menteel bezig met de overdracht van het bedrijf aan zijn zoon Joris, was blij met de belangstelling van het SGP-Kamerlid. „Zolang er geen gat in de dijk is gemaakt, hou den wij hoop", aldus Baecke. Hij klampt zich verder vast aan de uit spraak van de WD, die voor de verkiezingen beloofde ontpolde ring terug te draaien als zij de grootste partij zou worden. En aan de steun van de gemeente Hulst, die ook sterk tegenstander is van het onder water zetten van de Hedwigepolder. CADZAND Zeehengelvereniging De Wielingen houdt deze maand twee zomer avondwedstrijden op het strand bij Cadzand-Bad. Die zijn op dinsdag 10 augustus en woensdag 25 augus tus, beide keren van 18.30 uur tot 21.30 uur. Er zijn verschillende prijzen te win nen, met bekers voor de kampioen en de jeugdwinnaar. Inschrijven kan vanaf 16.30 uur bij café De Hemelse Vrede aan de Ma- riastraat in Cadzand. Deelnemen kost 10 euro. AXEL Het bezoekerscentrum in de water toren van Axel is vanaf vandaag het decor van een tentoonstelling over amfibieën. Bezoekers leren on der meer hoe de beestjes eten, zich voortplanten en naar andere oor den trekken. De expositie loopt tot en met 18 september en is gratis te bezoeken. Openingstijden: woensdag, donder dag en vrijdag van 13.30 uur tot 17.00 uur en zaterdag van 13.00 uur tot 16.30 uur. AXEL De Werkgroep Promotie Axel houdt zaterdag 14 augustus een be geleide stadswandeling door Axel. Een gids begeleidt de wandeling langs kunstwerken en gebouwen in uiteenlopende bouwstijlen. Ook wordt een bezoek gebracht aan het atelier van beeldend kunstenares Wil de Velde en na de wandeling is het mogelijk op eigen gelegenheid Streekmuseum Het Land van Axel te bezoeken. Aanvang om 10 uur aan het Axelse stadhuis. AARDENBURG De gebruikelijke stilte in galerie Ga- lerichtel in de Weststraat in Aar denburg wordt komende zondag 'verstoord' door djembé- en didge- ridooklanken. De Troupe van Thijz, een groep djembé-spelers uit Oostburg, treedt op, samen met didgeridoo- speler Mare Iwaszkiewicz. De galerie is open van 14 tot 17 uur. Op 27 juli 2010 is ten laste van L.G. Stevenheydens, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door S. Geluk, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisge ving gegeven van beslaglegging op de onverdeelde helft van de onroe rende zaak staande en gelegen aan de Boelaertstraat 13 te 4527 AV Aardenburg, gemeente Sluis. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Corry Riemslag, Elza Boeije, Jan Ketelaar en Theresia de Meijer (vlnr) bij het 'herkenningstorentje' van het toeristenpastoraat op vakantie-eiland de Braakman. Het torentje laat vakantievierders op de Braakman sinds Pinksteren 1987 van een afstandje al zien waar het pastoraat is te vinden. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69