Zeeland PZC 7 Sloop zoutziederij Hulst is ongewis Geen 'zwemdefibrillators' intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 OVERLEG Directeur Woonstichting wil snel na de vakantie om de tafel met wethouder Paard doet de riverdance D Toeristenpastoraat voor nieuwe moed en gezellig praatje Woensdag 4 augustus 2010 Band Going Dutch gaat uit de kleren voor het goede doel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De sloop van de voormali ge zoutziederij in de binnenstad van Hulst kan nog lang op zich la ten wachten. Eigenaar Woonstichting Hulst heeft weliswaar sinds kort een sloopvergunning voor het half in gestorte pand aan de Grote Bagij- nestraat, maar mag de zoutziederij pas met de grond gelijk laten ma ken als er een onherroepelijk goed gekeurde bouwaanvraag is. Dat kan in het ongunstigste geval nog wel een paar jaar duren. Directeur Jos Valckx van de wo ningcorporatie zit met de voor waarde die in de sloopvergunning is opgenomen in zijn maag. Hij wil het ernstig verpauperde pand, waarvan vorig jaar een gedeelte van het dak instortte, uit veilig heidsoverwegingen juist zo snel mogelijk laten afbreken. „Want stel dat er iets gebeurt. Wie is er aansprakelijk als er iets mis gaat", merkt Valckx op. De be stuurder van de Woonstichting zegt verrast te zijn door de bepa ling in de sloopvergunning. „Dit hebben wij nooit eerder meege maakt. En wij hebben in het verle den toch al de nodige panden ge sloopt, ook in de binnenstad van Hulst. Voor zover ik me kan herin neren is deze voorwaarde bijvoor beeld ook niet gesteld bij de sloop van het voormalige postkantoor aan de Minderbroedersstraat." Navraag bij de gemeente Hulst le vert niet de gewenste duidelijk heid op. Woordvoerster Jolanda Hartman laat in eerste instantie weten, dat de eis in de sloopver gunning is opgenomen omdat het pand zich binnen het beschermd stadsgezicht bevindt. „Dat vraagt om een specifieke sloopvergun ning op basis van de Monumen tenwet. Door de sloop valt er een gat in het beschermd stadsgezicht en daarom mag er pas gesloopt worden als er een onherroepelijk goedgekeurde bouwvergunning is." Wat het verschil is tussen de sloop van de zoutziederij en het voormalige postkantoor, kan ze echter niet duidelijk maken. „Als de Woonstichting er problemen mee heeft, moet ze maar bezwaar maken." Het immense pand tus sen de Grote en de Kleine Bagij- nestraat in Hulst staat al meer dan twintig jaar te verkrotten. Woon stichting Hulst slaagde er een jaar geleden in de zoutziederij aan te kopen. De corporatie wil in de bin nenstad woningen bouwen. CADZAND - Jennifer en haar paard doen de Ri- deze week haar kamp opsloeg op het evene- dagelijks om 17 uur en 20 uur, behalve op vrij- Het circus brengt acrobatiek, clowns, (wilde) verdance. De act was gistermiddag één van de mententerrein bij Cadzand-Bad. Het circus dagen; dan hebben artiesten en dieren een dieren en zelfs een motorenact. bezienswaardigheden tijdens een uitvoering blijft er tot volgende week zondag. dagje vrij. Op zondag 15 augustus is er een De kassa is dagelijks open vanaf 11 uur. van het Staatscircus van Moskou, dat eerder De voorstelingen zijn tot en met 14 augustus laatste show om 15 uur. foto Izaak Verkeste door Frank van Cooten TERNEUZEN - De vier buitenbaden van de gemeente Terneuzen krij gen weliswaar geen defibrillators om mensen met hartproblemen sneller te reanimeren, maar de ge meente wil wel afspraken maken met eigenaren van deze apparaten in de buurt van de zwembaden. Als dus iemand in het zwembad kampt met een hartstoornis kan in voorkomende gevallen toch snel een dergelijk apparaat aanwe zig zijn. PvdA-raadslid Johan van der Ha pleit voor de aanschaf van vier zo geheten AED-apparaten om snel ler en efficiënter te reanimeren. Al le life-guards en badmeesters in de gemeente Terneuzen hebben ver plicht reanimatie en het bedienen van de AED moeten leren. „Het verbaast deze mensen dan ook dat er geen AED-apparaten bij de bui tenzwembaden aanwezig zijn", stelt Van der Ha. Los van dé investering van zo'n veertienduizend euro vindt het col lege aanschaf van deze apparaten niet nodig. In de afgelopen tien jaar hoefde er geen AED-apparaat ingezet te Worden in de buiten zwembaden. En in elk buitenzwembad zijn vol gens het college altijd medewer kers aanwezig met een reanimatie- diploma. Zij kunnen de noodzake lijke eerste hulp bieden. Deze week: buxusmeststof. Van 5,99 NU PER STUK Druk- epz^öutenvÖöH^&uden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67