Gertjan Verbeek, succescoach Bayern ontstemd over blessure Robben 221 sport Contador stapt over naar Riis Degradatie dreigt voor springruiters EREDIVISIE Gertjan Verbeek is na een succesvolle periode in Almelo neergestreken in Alkmaar. Daar moet hij AZ einA'^de het seizoen 2009-2010 AZ weer elan geven. zesde. Van Basten genoemd als bondscoach Japan Fifa beboet Oranje na kaartenregen in finale Alle dopingtests op WK voetbal negatief Verzet in België tegen Fifa-eisen 5 op de vijfde plaats. Heracles werd woensdag 4 augustus 2010 kopenhagen - Alberto Contador rijdt vanaf komend seizoen bij de ploeg van Bjarne Riis. De Spaanse winnaar van de Tour heeft een contract voor twee jaar getekend bij Riis Cycling. De 27-jarige Contador stapt over van Astana, waar hij de afgelopen drie jaar voor reed. De Luxemburg se broers Andy en Frank Schleck zijn nu de grote mannen bij de for matie van Riis. Zij hebben vorige week hun vertrek aangekondigd bij het team. Riis is erg verheugd met zijn nieu we aanwinst. „Alberto is een we reldtopper. Ik ben er trots op dat ik hem aan boord heb weten te ha len bij het team voor de komende twee jaar. Hij heeft nu drie zeges in de Tour achter zijn naam en ik weet zeker dat hij nog jaren aan de top zal blijven." Contador ziet in zijn overgang naar Riis een nieuwe uitdaging. „De ploeg van Riis is altijd zeer succesvol geweest en met elkaar hoop ik dat we de komende jaren een heel belangrijke rol gaan spe len in het internationale wielren nen", zei de Spanjaard. Tijdens de bijeenkomst van giste ren in Kopenhagen werd ook be kend dat Saxo Bank toch doorgaat als co-sponsor. De bank maakte eerder bekend te stoppen. Riis had in het bedrijf Sungard al een nieu we hoofdsponsor gevonden. Het team gaat nu komend seizoen Saxo Bank-Sungard heten. den haag - De Nederlandse springruiterploeg is regerend we reldkampioen, maar het water staat de equipe van bondscoach Rob Ehrens inmiddels tot aan de lippen. Degradatie uit de Top Lea gue van de Nations Cup, de eredi visie van het springen, dreigt. Vrij dag is het D-Day voor Oranje, dan moet in Dublin een topprestatie worden geleverd om een plaats bij de elite te behouden. Degradatie zou voor de Nederland se springruiters een kleine ramp zijn, maar van een rampseizoen wil Ehrens niet spreken. „We heb ben vanaf het eerste moment in de degradatiezone gezeten en daar zijn we niet meer uitgekomen. Het was anders gelopen als we beter waren begonnen. Het is natuurlijk makkelijker rijden als je je zeker der voelt." Dat Nederland dicht bij degradatie' is, komt onder meer doordat er dit seizoen vier in plaats van twee lan den de afzink moeten maken. „Op tien landen is dat een groot aan tal", aldus Ehrens. Daarnaast beschikt Nederland niet over toppaarden. „Als je vier top- combinaties hebt, mag er eens iets mis gaan. Nu hebben we geen fou tenmarge. Dat zit altijd in het ach terhoofd en dan sluipt de onzeker heid erin. We hebben goede rui ters en goede paarden, maar geen paarden 'met een gouden randje'. Dan komt het aan op de sterkte van de ruiter." TOKIO Marco van Basten is in beeld om in Japan aan de slag te gaan als bonds coach. Diverse Japanse media meld den dit dinsdag. Hij zou samen met de Spanjaarden Victor Fernan dez en Ernesto Valverde op de kan didatenlijst staan. De Japanse bond zoekt een opvol ger voor Takeshi Okada, die stopte na de uitschakeling bij het WK in Zuid-Afrika. ZÜRICH Het Nederlands elftal is beboet voor de vele gele kaarten in de fina le van het WK voetbal tegen Span je. De Fifa bepaalde gisteren dat de KNVB voor straf 15.000 Zwitserse franc (11.000 euro) moet betalen. De boete is een gevolg van de tuchtregels van de Fifa. Als min stens vijf spelers uit een team de gele kaart krijgen, mag een boete opgelegd worden. Spanje moet 7000 euro betalen. ZÜRICH Op het WK voetbal in Zuid-Afrika is geen enkele speler betrapt op do- pinggebruik. Alle 552 controles die voor en tijdens het toernooi zijn uitgevoerd, waren negatief. Dat maakte de wereldvoetbalbond Fifa gisteren bekend. De bond voerde het strengste do- pingbeleid ooit bij een eindronde. Alle 32 teams kregen te maken met onaangekondigde controles. BRUSSEL Politieke partijen in België hebben bezwaar tegen de voorwaarden die de Fifa stelt voor de organisatie van het WK voetbal in 2018 door Neder land en België. De Fifa wil onder meer vrijgesteld worden van belas tingen. „Zeker in deze tijd van eco nomische crisis is het ondenkbaar dat internationale holdings belas tingvrijstelling genieten op de win sten die hier gerealiseerd worden", zegt SP,A-senator Bert Anciaux. münchen - Aanvaller Arjen Rob ben van Bayern München is gebles seerd teruggekeerd van zijn zomer vakantie. Dat werd gisteren duide lijk bij een medisch onderzoek. Robben meldde zich samen met de overige WK-gangers van Bayern pas deze week in München. Tij dens de keuring bleek dat de speler een spierscheurtje in zijn linkerbo venbeen heeft. De aanvaller heeft twee maanden nodig voor herstel. De blessure van de aanvaller zou volgens Bayern München een ge volg zijn van de mogelijk te snelle revalidatie van een hamstringbles sure die hij kort voor het begin van het WK opliep. „De agressieve behandeling van destijds eist zijn tol", aldus Bayern arts Hans-Wil helm Müller-Wohlfahrt. Waar normaal gesproken zes tot acht weken staat voor een spier- scheuring, herstelde Robben onder behandeling van fysiotherapeut Dick van Toorn binnen drie we ken. „Het is onverantwoord ge weest dat Arjen gespeeld heeft op het WK", aldus de arts. Voorzitter Karl-Heinz Rummenig- ge van de Zuid-Duitse club is zeer ontstemd over de gang van zaken rond de blessure. „Wederom moet een club de rekening betalen voor een nationaal elftal. En dan ook nog eens door een verkeerd gestel de diagnose", baalt de preses. Bayern-coach Louis van Gaal meld de maandag bij de NOS al bezorgd te zijn over de mogelijke gevolgen van het destijds wonderbaarlijk snelle herstel van de sterspeler. Hij achtte het hoogst onwaarschijnlijk dat Robben wederom onder behan deling van Van Tborn komt. Robben wist niet dat hij nog steeds geblesseerd was. „Ik heb vier wedstrijden gespeeld op het WK. Ik heb daarin geen pijn ge voeld. Ook na de finale was ik pijn vrij. Daarna ben ik op vakantie ge gaan." Certjan Verbeek slaagde als trainer bij SC Heerenveen en Heracles. Zondagmiddag begint hij aan de competitie met zijn nieuwe werkgever, AZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64