binnenland 15 kwam nooit' ^A.frac«eblijft.staan 'Eerder gepast geweld politie' U L: ÊftSi achter opstelling Cohen Geboren bankierszoon, ervaren burgemeester Vreemde sprinkhaan in Maasstad Voordelige BUSVAKANTIES bij KRAS.NL! .■w—1 DUITSLAND OOSTENRIJK SPANJE v, 'Dat samenwerking over rechts niet eerst was onderzocht, blokkeerde de rest' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm a woensdag 4 augustus 2010 PvdA-fractieleider Job Cohen zei Job Cohen. Ik heb het bij de in formateur geprobeerd en binnens kamers. Een uur heb ik met me vrouw Hamer gesproken om te kij ken of er oud zeer zat." Afgelopen voorjaar stapte de PvdA uit het ka binet na jaren van ruzies met voor al het CDA. „Hamer zei me: 'We hadden in het verleden vaker moe ten praten.' Cohen zei: 'Ik bel je wel'. Dat telefoontje is nooit geko men. Hij had me kunnen sms-en. Niets. Nu zegt Cohen dat hij een middenkabinet nooit heeft geblok- foto Valerie Kuypers/ANP keerd. Volstrekt ongeloofwaardig", windt Verhagen zich op. „Hij sloeg de deur dicht. Niet ik." Na het klappen van Paars-Plus (WD, PvdA, D66 en Groenlinks) adviseerden diverse partijen Lub bers dat een rechts kabinet eerst goed onderzocht moest worden. De informateur verzocht op zijn beurt WD, CDA en PW om zo wel een meerderheids- als minder heidsvariant te bespreken. Na toe stemming van de CDA-fractie ging Verhagen praten met Rutte en Wil- ders, zonder informateur. „Dat ging om informele gesprekken maar het waren wel pittige discus sies. Het is geen biertje drinken met vrienden." De verschillen met de PW zijn te groot voor het CDA om er mee te regeren. Wilders wei gert volgens Verhagen zijn anti-is- lamstandpunten in te trekken. Wil ders mag ze hardop blijven verkon digen in de minderheidsvariant waarover nu onderhandeld gaat worden. „Ik accepteer die stand punten, ik respecteer ze niet", zegt Verhagen. Waarom is het wel te verkroppen dat zo'n partij je rege ring in het zadel houdt? „Ik wil twee dingen veiligstellen. Om te voorkomen dat we PW-speelbal worden, leggen we in een gedoog- akkoord vast wat Wilders in elk ge val steunt. Dan gaat het over 18 miljard euro aan bezuinigingen, over veiligheid, asielzaken en zorg. De anti-islamstandpunten van de PW komen niet in het akkoord, al dus Verhagen. Zijn achterban heeft veel moeite met de PW. CDA-leden moeten straks toestem ming geven om te regeren. Verha gen vertrouwt erop dat zij zich in het regeerakkoord herkennen. „Ik zou het gek vinden als het CDA geen moeite zou hebben met be paalde PW-standpunten." DEN HAAC - De PvdA-fractie staat achter de opstelling en koers van haar voorzitter Job Cohen tijdens de kabinetsformatie. Dat bleek gis teren tijdens een urenlange verga dering van de van reces teruggeroe pen PvdA-Kamerleden. Daarin konden de PvdA'ers hun hart luch ten over de gang van zaken. Co- hen sprak over een goede vergade ring, waarin hij 'alle steun kreeg'. De lijn was dat de partij niet met het CDA in een middenkabinet wilde zitten, zoals Cohen ook bij informateur Ruud Lubbers heeft aangegeven. De fractie kwam voor het laatst bijeen na het stuklopen van de onderhandelingen voor Paars-Plus, maar werd wel steeds over de ontwikkelingen bijgepraat. Na afloop van het beraad bleef Co- hen achter zijn advies van weleer staan om eerst een samenwerking over rechts te onderzoeken, voor naar andere varianten kon worden gekeken. Volgens Rutte, Wilders en Verhagen heeft Cohen door te stoppen met Paars-Plus en het af wijzen van een middenkabinet (WD, PvdA en CDA) de weg vrij gemaakt voor rechts. Lubbers noemde dat gisteren 'grote onzin.' Rutte noemde Cohen zelfs de 'matchmaker' van dit rechtse kabi net. In de ogen van Lubbers is er echter maar 'één matchmaker" Rutte zelf. „Hij is de man die aan het langste eind trekt." DEN HAAC - Ivo Opstelten, die waarschijnlijk vandaag benoemd wordt tot informateur, is een ban kierszoon. In zijn jeugd is het geen lieverdje. Zijn ouders parkeren hem daarom bij een domineesfa milie in Emmen. De jongen knapt ervan op. Hij gaat rechten studeren in Leiden, waar de onrustige jaren zestig een beetje voorbijgaan aan het lid van studentencorps Minerva. De WD wordt zijn club, het burgemeester schap zijn droom. Met 28 jaar, in 1972, verwezenlijkt hij die droom in Dalen, in Drenthe. Na het keuri ge Doorn volgt het rode Delfzijl. Via Utrecht gaat het naar Rotter dam (1999), zijn geboortestad. Daar maakt hij indruk in de woeli ge periode met Pim Fortuyn. Op stelten geeft vanaf 2002 leiding aan een college van WD, CDA en Leefbaar Rotterdam. Eind decem ber 2008 legt hij deze functie neer. Behalve WD-voorzitter en waar nemend burgemeester van Tilburg wordt hij voorzitter van de Coun cil Olympisch Plan 2018. Ivo Opstelten, lid van de Remon strantse Broederschap, is ge trouwd en heeft vier dochters. Ivo Opstelten foto CPD LEUSDEN - De politie moet eerder gepast geweld kunnen gebruiken als daarmee kan worden voorko men dat een situatie uit de hand loopt. Dat vindt politievakbond ACP. Op initiatief van de bond doen de Politieacademie en de Vrije Universiteit binnenkort on derzoek dat moet leiden tot verbe teringen. Politieagenten wachten tegenwoor dig met het gebruik van geweld tot er daadwerkelijk iets gebeurt. Proportioneel geweld om escalatie van een situatie te voorkomen is al een tijdje uit de mode. Mede daar door wordt het gezag van politie aangetast en wordt er te veel ge weld tegen agenten gebruikt, aldus de ACP. Een van de redenen dat politiemensen soms te terughou dend zijn met ingrijpen, is dat er achteraf lange procedures dreigen. Woordvoerder Van de Kamp: „De toepassing van geweld wordt dan langer uitgesteld dan de situatie vereist." De politie moet mensen ook pre ventief kunnen oppakken om ge welddadige situaties te voorko men. Indien nodig moet hiervoor de wet aangepast worden, vindt Van de Kamp. Het onderzoek van de Politieacademie en de VU heeft meerdere aspecten. Behalve aan de veiligheid van de samenleving kan 'preventief geweld' volgens de onderzoeksopdracht bijdragen aan de doeltreffendheid en geloofwaar digheid van de politie. De samenleving is blijkbaar zoda nig veranderd dat de 'softe' aanpak van de politie niet meer volstaat, schrijven de Politieacademie en de VU. ROTTERDAM - Voor het eerst is in Nederland de kiezelsprinkhaan aangetroffen. Dat heeft conserva tor Kees Moeliker van het Natuur historisch Museum Rotterdam, die bijzondere biologische vondsten in de regio Rijnmond registreert, gisteren gemeld. Op een rangeerterrein langs de Laan op Zuid zijn de afgelopen week tientallen exemplaren gesig naleerd. Het lichtbruin gekleurde insect van amper twee centimeter groot leeft in groten getale in Zuid-Europa. „Noordelijker dan de Vogezen wor den ze zelden aangetroffen", stelt Moeliker. De Rotterdamse bioloog vermoedt dat de kiezelsprinkha nen als verstekeling zijn meege reisd met een trein. 100% vertrekgarantie! Excursiereis Beierse Woud 6 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 23/8 heerlijk genieten in het Beierse Woud. Deze streek biedt veel natuurschoon en steden zoals o.a. Passau en Regensburg incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel en excursieprogramma Zie www.kras.nl/39039 LZJ^J Excursiereis Hartje Tirol 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 21-28/8 en 4/9 prachtige natuur, bergen, gastvrijheid en gezelligheid vindt u allemaal in Tirol. Met o.a. Mariastein en de Achensee incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel en excursieprogramma Zie www.kras.nl/35502 Excursiereis Dolomieten Gardameer 9 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 20/8, 17/9 en 1/10 verken het fascinerend gebied van Noordoost-ltalië met de steden Bolzano en Trento en de majestueuze Dolomieten incl. Comfort Class busreis, verblijf in 3-sterren hotel en excursieprogramma Zie www.kras.nl/35509 Rondreis Zuid-Spaanse Costa Tropical 17 dgn o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: 10/9 100% vertrekgarantie geniet van zon, zee, strand én cultuur! tip: optioneel naar Ronda, Marbella, Malaga, Mijas en de grotten van Nerja! incl. Comfort Class busreis en verblijf Zie www.kras.nl/35593 T A I of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Js-reizen 0f v Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5