Zeeland Appartement met korting loopt PZC u 'Geen bingo speeltuin' Schuld intratuin BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 SCHIL PARKEERGARAGE Woningen met koopgarant weg; duurdere staan nog te koop 20 Beatrixschool gaat na bouwvak tegen vlakte Reimerswaal beregent nieuwe voetbalvelden Automobilist belandt in greppel bij Waarde almanak Zeeuwen benoemd tot ereburger Poolse gemeente Lisewo Woensdag 4 augustus 2010 door Frank Balkenende GOES - Ruim de helft van de appar tementen in de 'schil' van de nieu we Goese parkeergarage aan de Westwal is verkocht. Maar: alleen de zestien koopgarantwoningen hebben een eigenaar gevonden. De grotere appartementen zonder korting nog niet. i De parkeergarage is als het ware in gepakt met de dertig appartemen ten en vijf commerciële ruimten die te huur staan. Zonder die schil was de parkeergarage financieel niet haalbaar geweest. Alleen, ver koop van de duurdere appartemen ten is lastig. De prijzen van 219.000 tot 335.000 euro (West- wal-zijde met balkon) liggen bo ven het budget van starters. Ze val len meestal wel binnen bereik van senioren. Verkoopcoördinator Jaap van Veg- gel van Marsaki, de projectontwik kelaar van zes woningcorporaties, verwacht dat ze uiteindelijk toch worden verkocht. „De parkeergara ge en de schil zijn zo goed als klaar. Dat geeft toch een beter beeld. Als je aankijkt tegen een be tonnen kolos, kun je moeilijker voorstellen dat je daar gaat wonen. We richten ook drie modelapparte menten in, zodat gegadigden echt kunnen zien wat ze kopen. Eentje hebben we net gereedgemaakt." Probleem is dat de doelgroep voor de koopappartementen zonder korting vaak een eigen woning be zit. De verkoop daarvan kan lang duren. Van Veggel: „Om die reden biedt woningcorporatie RWS een inruilgarantie. Je krijgt dan negen tig procent van de taxatieprijs. Op die manier wordt geprobeerd de angst voor een nieuwe aankoop weg te nemen." De koopgarantappartementen (219.000 euro, maar er gaat 30 pro cent korting vanaf) vlogen echter weg. Jongeren sloegen hun slag. Zoals de 24-jarige Jordy van Leeu- door Raymond de Fret KRABBENDIJKE - Speeltuinvereni ging Hazeduinen uit het Brabant se Putte mag geen bingo-avonden houden in dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke. Het college van burgemeester en wethouders in Reimerswaal ziet niets in het idee om elke week een kansspelavond te houden. „Er is niets mis mee om af en toe zo'n bingo te houden, maar een weke lijks karakter zou gelijkstaan aan wen uit Kapelle. „Een prima prijs en je bouwt iets op. Als je huurt, gooi je dat geld eigenlijk weg." Van Leeuwen woont nog bij zijn ouders, maar trekt binnenkort - 'nog twee weken schilderen' - in zijn eerste eigen koopapparte ment. Dichtbij de binnenstad, maar toch rustig. „Ik heb wel goed gekeken of jongeren hier 's avonds heibel maken, maar dat is niet het geval." De kers op de taart is zijn brede balkon, naast het appartement, dat uitzicht biedt op het Bleekveld. Als dat straks is heringericht tot cultuurplein, zit Van Leeuwen eer ste rang. een overtreding van de Wet op de Kansspelen. Het is prima om soms de kas van de vereniging te spek ken, maar deze opzet vinden wij te commercieel", zegt een gemeen tewoordvoerster. Waarom de speel tuinclub Krabbendijke had uitgeko zen, is niet bekend. Gisteren was niemand van Hazeduinen bereik baar. Het adres van de vereniging is gelijk aan dat van het gelijknami ge recreatiecentrum. Een mede werkster van het centrum wist niets van het bingo-idee af Middelburgse band gaat op tv met de billen bloot Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nf YERSEKE De voormalige Prinses Bea trixschool en gymzaal aan de Oude Boogaert en Tuinstraat in Yerseke gaan na de bouwvak tegen de vlak te. Sloopbedrijf Sinke mag dan van de gemeente Reimerswaal aan de gang- De Walcherse Bouw Unie wil op het terrein woningen bouwen. Over het aantal en type woningen is nog niets bekend, net zo min er al helderheid is over een tijdpad. Bij de Walcherse Bouw Unie was gisteren in verband met de bouw vak niemand bereikbaar. WAARDE Reimerswaal trekt nog maximaal 10.000 euro extra uit om bij warm weer de voetbalvelden in de ge meente te beregenen. In Waarde werd vorige week het pas gereno veerde veld besproeid, het berege nen van een nieuw veld in Rilland bleek vanwege een regenbui niet meer nodig. De kosten voor eerde re sproeibeurten bedroegen 12.190 euro. Het college van B en W heeft alvast ingestemd met de mogelijke extra kosten, omdat het de komen de weken afwezig is. WAARDE Een 30-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal belandde in de nacht van maandag op dins dag onder invloed van alcohol in een greppel in Waarde. De man reed over de Plasseweg. Ter hoogte van de molen verloor hij de contro le over zijn auto. Hij belandde on dersteboven in een diepe, droge greppel. De man liep lichte verwon dingen op. Een blaastest wees uit dat hij meer dan drie keer te veel al cohol had gedronken. Dat kostte hem zijn rijbewijs. Tip? redactie@pzc.nl Kijk nou eens naar mijn beentjes, die verdrinken nu zowat onder mijn bu reaublad! De Bevelandse verslaggeef ster snapte er helemaal niets van. Was zij nou gekrompen of haar werkplek nu gegroeid? Om rsi-verschijnselen tegen te gaan, heeft ze een aangepast bureau, dito stoel en een toetsenbord waar geen enkele collega ook maar een fatsoen lijk stukje uit kan toveren. Maar dinsdagochtend waren alle instellin gen opeens niet meer zoals ze was ge wend. Ze mopperde eerst wat op zichzelf, om vervolgens haar colle ga's maar de schuld te geven. Die pikten dat niet. „Zeg mevrouw, u kunt ons van veel zaken betichten, maar dit hebben wij echt niet ge daan. jouw bureau staat zó laag dat ik maar een schuldig volkje kan be denken. je moet maar eens bij de smurfen informeren." Jordy van Leeuwen uit Kapelle betrekt binnenkort zijn koopappartement in de schil van de Goese parkeergarage. foto Ronald den Dekker Deze week: buxusmeststof. Van 5,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59