sport 125 Hoek poetst zeperd van ASWH weg Soap rond kunstgrasveld RBC Havenwedstrijd mikt weer op een oversteek Ibrahimovic Bhondu 'schorst' De Jong bij VC Vlissingen 5 11 m M g3 1 Wr woensdag 4 augustus 2010 door René van Stee BIERVLIET - In een oefenduel met de beloften van de Belgische eer steklasser Cercle Brugge boekte Hoek gisteravond in Biervliet een verdiende en relatief eenvoudige 2-0-overwinning. De Zeeuws- Vlaamse topklasser zette daarmee de matige prestatie van zaterdag te gen ASWH (0-1-nederlaag) recht. Hoek-trainer Gaby Demanet toon de zich vooral tevreden over het laatste halfuur voor de rust. „In het begin ging het in de op bouw te traag. Na een kwartier be gon het te lopen. We benutten vanaf dat moment ook beter de ruimte vanaf de flanken", zei de oefenmeester. Toch is er volgens hem nog voldoende werk aan win kel. „Het gaat nog iets te langzaam in de opbouw. Ook het zoeken van de diepte is voor verbetering vatbaar." De opzet van Demanet om alle se lectiespelers in twee duels negen tig minuten te laten spelen viel in het water. Oorzaak: de Belgische tweedeklasser Roeselare kwam om vage redenen niet opdagen in Hoek. Daarom kwam de hele groep in Biervliet opdraven om te spelen tegen de beloften van Cer cle. Hoek brak de score na ruim een halfuur open. Daarvoor had de Hoek-speler Mille Mendes (rechts) in actie in de wedstrijd tegen de belof ten van Cercle Brugge. foto Izaak Verkeste ploeg een strafschop nodig. Josi- mar Pattinama werd onreglemen tair gestuit in het strafschopge bied. Stijn Mahieu schoot onberis pelijk raak. Zes minuten later schoot de verdienstelijk spelende Mille Mendes de 2-0 op het score bord. Nadat hij twee tegenstan ders vanaf rechts in de wind zette, besloot hij met een fraaie lob in de verre hoek. Hoewel het jeugdige Cercle de on derliggende partij was, kreeg de ploeg toch kansen. De beste was al na één minuut voor Jonas Buy- se. Hij raakte vanaf rechts echter de linkerpaal. Demanet wisselde na de rust ze ven spelers. De zaterdag bekriti seerde Brecht Delbeke en Nick de Jong haalden dit keer wel een rui me voldoende. Met name De Jong liet zien dat hij niet voor niets bij FC Utrecht onder contract heeft gestaan. Hoewel hij bleekjes be gon, zette hij vanaf de 65e minuut achtereenvolgens Delbeke en de eveneens ingevallen Hoessein Bou- zambou vrij voor de keeper. Beide keren vonden ze de Cercle-doel- man op hun weg. Even later schoot De Jong na een fraaie actie net naast. Gescoord werd er na de rust niet meer, maar daaraan wil de Demanet geen conclusies ver binden. Niettemin stond er met spelers zoals Giovanni Siereveld, Michael Koné, Jos van Nieuw- stadt, Ferry Alfons, Stijn Mahieu, Josimar Pattinama, John Schot, Klaas Hellebaut en Mille Mendes voor de rust een fraaie ploeg bin nen de lijnen. „Er staat nog niks helemaal vast. We hebben nog drie weken te gaan voordat de competitie be gint. En daarin kan nog heel veel gebeuren", hield Demanet zijn kruit droog. Hoek-Beloften Cercle Brugge 2-0 (2-0). 31. Stijn Mahieu 1-0 (straf schop), 37. Mille Mendes 2-0. Scheids rechter: W. van der Meer (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 200. STOCKHOLM - Zlatan Ibrahimovic kan op 11 augustus tegen Schot land zijn rentree maken in de na tionale voetbalploeg van Zweden. De nieuwe bondscoach Erik Ham- rén heeft de aanvaller van FC Bar celona opgenomen in zijn selectie voor de oefeninterland in Stock holm. Ibrahimovic liet vorig jaar weten niet meer beschikbaar te zijn, maar kwam daar de afgelo pen maand van terug. Ibrahimovic voelde zich niet meer gemotiveerd om voor de nationale ploeg uit te komen, nadat Zweden zich niet had gekwalificeerd voor het WK. Hamrén, de opvolger van Lars Lagerback, wist de oud-Aja- cied echter weer te prikkelen. ROOSENDAAL - 'Theoretisch geneu zel' of een administratieve blun der? Het nieuwe kunstgrasveld in het RBC-stadion is door de KNVB afgekeurd omdat het 'beter' is dan in het aanmeldingsrapport aan de wereldvoetbalbond Fifa is opgeno men. „Nee, hier word je niet vrolijk van", zucht RBC-directeur Jeffrey Kooistra. „Onze leverancier heeft het veld steviger vastgelegd, zodat hij acht jaar garantie kon geven in plaats van vijf Die gewijzigde gege vens zijn echter niet naar de Fifa gegaan en daarom krijgen we nu nog geen goedkeuring." Leverancier Nootenboom Sport en de KNVB zijn inmiddels in ge sprek om het gerezen probleem op te lossen. Kooistra gaat er vanuit dat RBC zijn eerste thuisduel van het nieuwe seizoen, op 20 augus tus tegen FC Eindhoven, gewoon op het kunstgras mag spelen. Renske Bruinsma van de KNVB beseft dat het raar klinkt. Heel raar. „Maar het is precies wat er aan de hand is. Het nieuwe kunst grasveld van RBC is technisch in orde, zo is bij onze keuring geble ken. Maar de club mag er toch nog geen competitiewedstrijden op spelen", aldus de woordvoerster mmmmtmmmm 1- m s i J s ÜHHB door René van Stee BRESKENS - De Havenwedstrijd in Breskens wordt zaterdag voor de 71e keer gezwommen. Tegenwoor dig beperkt de baan van het open- waterzwemevenement zich tot de haven van de West-Zeeuws-Vlaam- se kustplaats. Vroeger was dit ge heel andere koek. Toen maakten de deelnemers de oversteek van Vlis- singen naar Breskens. Voorname lijk vanwege de sterk toegenomen scheepvaart op de Westerschelde is dit niet meer toegestaan. Toch be staat nog steeds het idee om een dergelijke wedstrijd te houden. Maar voordat het zover is, zal er nog heel veel water door de rivier monding zijn gestroomd. „In eerste instantie dachten we er aan om het dit jaar weer eens te doen vanwege het vijfhonderdjarig bestaan van Breskens. Dat is niet ge lukt. Want mocht je al toestem ming krijgen, dan heb je met on noemelijk veel instanties en regels maken. Toch hebben we het niet uit ons hoofd gezet. Wellicht ge beurt het als we de Havenrace voor de 75e keer houden", zegt Adrie Vinke van het organisatiecomité. In principe gaan zaterdag alle Zeeuwse toppers van de start. Een Bressiaanse overwinning zit er zo goed als zeker niet in. Plaatselijke fa voriete Ryan Verplanke, winnares op de 3000 meter schoolslag in 2003, 2004, 2005, 2006, 2008 en 2009, kan haar titel vanwege een zwangerschap niet verdedigen. De eerste zwemmers gaan zaterdag om 11.00 van start. De 3000 meter schoolslag staat vanaf 12.10 uur op het programma, de 3000 meter vrije slag vanaf 13.15 uur. De Haven wedstrijd is de derde race voor de Zeelandbeker. VLISSINGEN - Galietaram Bhondu, de voorman van de stichting Vere nigingen in Nood (in oprichting), heeft zichzelf uitgeroepen tot inte rim-voorzitter van VC Vlissingen. Hij heeft Piet de Jong, die de pre ses van de noodlijdende club was, naar eigen zeggen geschorst. „Ik moest dat wel doen", zei hij dinsdagavond. „Hij heeft er alles aan gedaan om VC Vlissingen le vend te houden, maar heeft daar bij te veel mensen aan het lijntje gehouden en is afspraken niet na gekomen. Hij is nu even geschorst, zodat het weer rustig kan worden binnen de club. Maar zodra alle schuldeisers betaald zijn, ben ik weer weg. Ik heb ook nog dingen te regelen in het buitenland." Voor Bhondu, die zich afgelopen week al inzette op de open actie dag van de vereniging, was het „óf Piet ging door óf ik ging door. Het kon niet allebei." Piet de Jong was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. van de KNVB. „Wij mogen die toe stemming van de wereldvoetbal bond Fifa alleen geven als een club Fifa-certificaten voor de gebruikte materialen bij de aanleg van het veld heeft. En die heeft RBC niet." Dat is het gevolg van een admini stratieve misser van kunstgrasleve rancier Notenboom Sport uit Ba- rendrecht. Die vergat enkele aan passingen bij de aanleg op te ne men in het aanmeldingsrapport aan de Fifa. „Dat is er tussendoor geglipt", erkent projectleider Mar- tijn Corstiaensen. RBC en Nooten boom proberen nu de certificaten van de Fifa alsnog te krijgen. Reageer op de stelling: Het zou zon de zijn voor het Zeeuwse voetbal als VC Vlissingen failliet gaat. STUUR UW TIPS NAAR sportfSpzc.nl t uw foto in het album zc.nl/foto HOCKEY Mönchengladbach. Champions Trophy, man nen. Derde speelronde: Nederland - Nieuw-Zee- land 1-3 (0-2). 14. Child 0-1, 27. Hayward 0-2 (sc), 48. De Nooijer 1-2 (sb), 50. Hilton 1-3. Australië - Engeland 3-2 (3-1), Spanje - Duits land 3-2 (1-0). Stand: 1. Australië 3-9 (18-6), 2. Duitsland 3-6 (11-7), 3. Spanje 3-4 (8-10), 4. Nederland 3-3 (9-11), 5. Nieuw-Zeeland 3-3 (6-15), 6. Engeland 3-1 (7-10). SCHAKEN Dieren. Open NK. Zevende ronde, belangrijkste uitslagen: Pruijssers (Ned) - Fargere (Fra) 0-1, Ernst (Ned) - Moradiabadi (Irn) 1/2-1/2, L'Ami (Ned) - Ikonnikov (Rus) 1/2-1/2, lotov (Bul) - Milov (Dui) 1-0, Mekhitarian (Bra) - Van Delft (Ned) 1-0, Zoler (Isr) - Heemskerk (Ned) 1-0, De Jong (Ned) - Pedersen (Den) 1-0. Stand aan kop: 1. Fargere 6 1/2, 2. Ernst, Mo radiabadi, lotov, Mekhitarian 5 1/2, 6. L'Ami, Ikonnikov, Zoler, Pruijssers, De Jong 5. TENNIS Nieuwerkerk. De Proeverij Gruttepikker- stoernooi. Mannenenkelspel. ME3: C. Hui- zer-M. Lodewijk 6-0 6-2. ME6: R. van Broekho- ven-M. Minnaar 6-0 6-2. Vrouwenenkelspel. VE6: C. Lekkerkerk-I. Buijs 6-4 6-7 6-3. Man- nendubbelspel. MD6: W. Lafeber/P. Rogge band-P. den Hollander/T. Roggeband 6-1 6-0, S. Slager/J.W. Zijta-M. Dees/A. Hobbel 6-3 2-6 6-0. Gemengddubbelspel. GD5: P. Godrie/H. Lafeber-J. van der Have/V. Verhage 6-7 6-4 6-4, J. van der Linden/B. van Burg-P. van der Ingel/L. Verbraak 6-3 7-6. GD6: J. Wandel/R. Slootmaker-M. Holm/H. Markusse 6-3 6-2. WIELRENNEN Katowice. Ronde van Polen. Derde etappe, Sosnowiec - Katowice: 1. Hoetarovitsj (WRu) 122,1 km in 2.45.04, 2. Sebastian Haedo (Arg), 3. Davis (Aus), 158. Hoogerland. Algemeen klassement: 1. Davis 12.53.14, 2. Greipel (Dui) 0.03, 3. Guarnieri (Ita) 0.04,132. Hoogerland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55