241 sport Geen tijd voor een huwelijksreis PZC Van der Meet in hoofdschema SCHAKEN IN DE ZOMER Erwin l'Ami is niet alleen deelnemer aan het veertiende HZ-schaaktoernooi, de grootmeester houdt in Vlissingen ook een presentatie. 'Ondanks het verlies, was de wedstrijd tussen Topalov en Anand voor mij het hoogtepunt van 2010' Hogeschool Zeeland schaaktoernooi JÊ Van de Velde verliest in drie sets Devolder voor twee jaar bij Vacansoleil Windsurfer Scheffers zakt in WK-stand Hoogerland finisht in Polen in peloton Gatlin viert rentree met 10,24 seconden Torres blijft trouw aan Liverpool woensdag 4 augustus 2010 Op het Hogeschool Zeeland schaak toernooi zijn komende week veertig schakers met een titel actief. Erwin l'Ami door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Hij is vandaag precies een maand geleden getrouwd, maar voor een huwelijksreis heeft Erwin l'Ami geen tijd. De 25-jari- ge schaker uit Woerden trekt in plaats deze zomer weer van toer nooi naar toernooi. Nu is hij ac tief in Dieren, vanaf zaterdag komt hij aan het bord in Vlissin gen. De jonge grootmeester heeft op het Hogeschool Zeeland schaak toernooi nog een bijzondere rol. Hij zal vrijdagavond, een dag voor dat de eerste stukken verzet wor den, een presentatie houden in het HZ-gebouw aan de Edison- weg. L'Ami geeft dan uitleg over de recente WK-match tussen de Bulgaar Veselin Topalov en de In diër Viswanathan Anand. Bij die clash in mei, met 6,6-5,5 gewon nen door de Aziaat, was hij één van de secondanten van de Oost-Europeean. „Ik heb mijn stinkende best ge daan", liet L'Ami in Dieren opteke nen. „Ondanks het verlies, was de wedstrijd tussen Topalov en Anand voor mij het hoogtepunt van 2010." Hij voegde daar wel meteen aan toe dat het zijn schaakhoogtepunt was. De mooiste dag van 2010 was namelijk de 3e juli, toen hij in het huwelijk trad met de Roemeense Alina Motoc. Zij is grootmeester bij de vrouwen. Veel gelegenheid om bij elkaar te zijn hebben de twee niet. Ze spe len niet dezelfde toernooien. Zij is momenteel actief in Noorwegen, terwijl hij meedoet aan het Open Nederlands kampioenschap in Dieren. „We spelen de komende maanden veel toernooien. Ik reis na Dieren direct door naar Vlissin gen en daarna volgt een toernooi in Italië en de Olympiade in Sibe rië. Ik ben elk jaar zo'n acht maan den van huis." L'Ami, die uitgerust in Dieren aan de start kwam, is de titelverdedi ger op het ONK. Maar hij dreigt zijn regeerperiode niet te kunnen verlengen. Na zeven van de negen rondes staat hij gedeeld zesde. Na de remise van gisteren tegen Vya- cheslav Ikonnikov - ook een vaste gast in Vlissingen - heeft hij 5 pun ten. De Fransman Francois Farge- re raakte pas één keer een 'halfje' kwijt en leidt daarom met 6,5 pun ten. L'Ami, die in de Nederlandse com petitie speler van het Hilversumse HSG, is wel de man met de hoog ste elo-rating op het ONK. In Vlis singen is hij de nummer drie op de lijst. Alleen de Indiër Krishnan Sasikiran en de Oekraiener Sergey Fedorchuk zijn hoger geplaatst. De Woerdenaar wordt in Vlissin gen dus wel geacht 'beste Neder lander' te worden. Op basis van zijn rating komt Ter- neuzenaar Matthieu Freeke het eerst voor de eretitel 'beste Zeeuw' in aanmerking. Hij is de nummer 29 op de deelnemerslijst. Plaatsgenoot Quinten Ducarmon (45e) en Vlissinger Johan de Wolf (62e) kunnen het hem moeilijk gaan maken. Wie wordt in Vlissingen de opvolger van de Pool Michal Krasenkow? Krishnan Sasikiran is favoriet voor de titel van 2010. De Indiër won in 2004 al eens. Maar op het HZ-schaaktoernooi wint niet altijd de man met de hoogste elo-rating. De grootste kanshebbers op de eindzege zijn: Erelijst jaar winnaar puntenaantal 1995 A. Barsov (Oez) 6,0* 1996 A. Kogan (Isr.) 6,0 1997 L. Giek (Rus) 6,0* 1998 M. Gurevich (Bel) 6,0* 1999 A. David (Lux) 6,0 2000 L. Sokolov (Bos) 7,0* 2001 J. Piket (Ned) 7,5* 2002 F. Nijboer(Ned) 7,5* 2003 R. K. Asim'dzhanov (Oez) 8,0 2004 K. Sasikiran (Ind) 7,5* 2005 F. Nijboer(Ned) 7,5* 2006 M. Krasenkow (Pol) 8,0 2007 F. Caruana (Ita) 7,5* 2008 L. Bruzon (Cub) 7,5* 2009 M. Krasenkow (Pol) 8,0 won na gelijke stand op weerstandspunten Krishnan Sasikiran (India) Leeftijd: 29 jaar Grootmeester sinds 2000 Elo-rating: 2679 Fide-ranking: 56e Sergey Fedorchuk (Oekraïne) Leeftijd: 29 jaar Grootmeester sinds 2002 Elo-rating: 2665 Fide-ranking: 71e Erwin l'Ami (Nederland) Leeftijd: 25 jaar Grootmeester sinds 2005 Elo-rating: 2620 Fide-ranking: 146e Viktor Erdos (Hongarije) Leeftijd: 22 jaar Grootmeester sinds 2007 Elo-rating: 2592 Fide-ranking: 229e Erik van den Doel (Nederland) Leeftijd: 31 jaar Grootmeester sinds 1998 Elo-rating: 2591 Fide-ranking: 233e HECHINGEN - Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke kwam gisteren twee keer de Ar gentijnse Emila Yorio tegen op het ITF-toernooi in het Duitse Hechtin gen. Beide keren won ze. In de derde en laatste ronde van de kwalificaties was de Zeeuwse met 2-6 6-1 6-2 te sterk. Ze staat nu dus in het hoofdschema van hét 25.000 dollartoernooi. In het dubbelspel, waarin ze uit komt met Quirine Lemoine, trof ze de Argentijnse weer. Nu eindig de partij in 6-3 6-2 voor het Neder landse duo. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft mevr. T. Geertsema uit Terneuzen 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. REBECQ Bernice van de Velde heeft gisteren haar partij in de eerste ronde van het ITF-toernooi van Rebecq verlo ren. De tennisster uit 's-Gravenpol- der kwam in België tekort tegen Anouk Delefortrie. De Belgische won met 3-6 6-4 7-5. Van de Velde was direct geplaatst voor het 10.000 dollartoernooi. Ze zit niet in het dubbelspel. RIJSWIJK De overgang van wielrenner Stijn Devolder van Quick Step naar Va cansoleil is rond. De Belgisch kampioen heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Nederlandse ploeg, meldde Vacansoleil gisteren. De verbinte nis gaat in op 1 januari 2011. De dertigjarige Devolder won in 2008 en 2009 de Ronde van Vlaan deren. FUERTEVENTURA Tijdens een PWA-wedstrijd op Fuerteventura is freestyle windsur fer Davy Scheffers als 29e geëin digd. Er waren 48 deelnemers. In de WK-stand stond de Zierikzeeën- aar zevende, maar nu gaat hij waar schijnlijk zakken. Het volgende en laatste PWA-evene- ment begint op 23 september in het Duitse Sylt. KATOWICE Wielrenner Johnny Hoogerland is in de derde etappe van de Ronde van Polen, die gewonnen werd door de Wit-Rus Yauheni Hutaro- vich, als 158e gefinisht. De Vacanso- leil-renner uit Yerseke kreeg dezelf de tijd als de coureur van Fran^aise Des Jeux. In het algemeen klasse ment staat Hoogerland 132e, op 14 seconden van de Australische lei der Allan Davis. Felix Binicewicz en Willem Adriaansens bron Roeland van Vliet RAKVERE De Amerikaanse atleet Justin Gat lin heeft gisteren na een schorsing van vier jaar zijn rentree gemaakt. De 28-jarige sprinter deed dat bij een wedstrijd in Estland, waar hij de finale op de 100 meter won in 10,24 seconden. Gatlin werd in 2006 geschorst na dat hij positief had getest op testos teron. LIVERPOOL Fernando Torres voetbalt komend seizoen gewoon bij Liverpool. De Spaanse aanvaller maakte gisteren een einde aan de speculaties over een transfer naar een andere club. „Blij dat ik terug ben, blij dat ik mijn ploeggenoten weer zie." Torres stond in de belangstelling van Chelsea en Manchester City, die veel geld voor de international over hadden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54