de billen bloot zeeland 121 College Sluis vindt mate groenonderhoud in orde Hulphond geeft het baasje weer zelfstandigheid 90 kilometer te hard gereden Volendam en Marken conne» ion Varen naar Kinderdijk en Schoonhoven ©SP conne» ion 'Mijn tweelingbroer is zeker niet zielig. Hij is het schoolvoorbeeld van iemand die ondanks zijn handicap vol in het leven staat en ook echt van alles onderneemt. Zijn hulphond geeft hem daarbij steun' WEBWINKEL woensdag 4 augustus 2010 Zanger Sven van Santen hart toedraagt. „Ze hebben echt veel steun nodig. De honden gaan kosteloos naar hun cliënten. Dus het geld daarvoor moet van ande ren komen. Maar wat zeker zo be langrijk is; de stichting heeft pleeg gezinnen nodig waar de puppy's verblijven tot ze verder opgeleid worden. Dat moeten gezinnen zijn die bereid zijn zo'n beestje te adop teren, maar ook weer af te staan." Hoewel het goede doel voorop stond voor de zes muzikanten, hebben ze wel veel plezier gehad tijdens de fotoshoots voor Blootge- woon. De mooiste foto van de zes blote mannen komt in een naakt- kalender. Ze beschrijven hun naaktbelevenissen dan ook als 'hi larisch'. Gerard: „Op een gegeven moment liepen we in ons blote kont vlakbij het hotel. Toen liep er dus een oud vrouwtje langs met In de auto Sven van Santen, links met hoed Alain Vierhout, liggend toetsenist Leon Beekman, achter het bord links Justin Picard en Gerard Klaasen en rechts drummer Remy van Eijsden. foto Ruben Oreel haar hondje. En vlak daarna een paar van die Harley Davidson-rij- ders. Dan moet je toch effe slik ken." Ze kunnen echter slechts een tipje van de sluier oplichten want het programma is pas mor genavond te zien. Trefwoorden in hun toelichting: naakte playmate en hotelkamer, visagie, spannend en lachen, veel lachen. En nee, ze laten (helaas) geen foto's zien. KRO Blootgewoon, Naakt met een missie, aflevering 2, morgenavond Ne derland 1 om 21.35 uur. door Annemarie Zevenbergen Pita is een hulphond. Hét maatje van van de Middel burger Niels van Santen, maar ook een onmisbaar element in zijn leven. Pita is zijn hulphond en zorgt ervoor dat Niels zo zelf standig mogelijk kan leven. De Middelburger raakte zeventien jaar geleden zwaargewond bij een verkeersongeval. Hij liep daarbij een hoge dwarslaesie op en zit sindsdien in een rolstoel. Zijn hond Pita is een van de vele hon den van Stichting Hulphond. Die stichting leidt honden op voor mensen met een lichamelijke be perking, maar ook voor mensen met een gehoorstoornis of epilep sie. De hulphond is letterlijk een onmisbaar dier voor zijn of haar ei genaar. Het speciaal getrainde huis dier kan een groot aantal prakti sche zaken; van helpen met aan- en uitkleden, knoppen indrukken van de rolstoel, lift en licht bijvoor beeld, tot spullen oprapen, was in de machine doen, deuren openen en betalen in een winkel. Maar niet alleen de hulp bij prakti sche zaken is onontbeerlijk voor de eigenaar van de hulphond. Het dier geeft ook duidelijk sociaal- emotionele steun aan z'n baasje. Die krijgt door de hond een stuk zelfstandigheid en zelfvertrouwen terug. Bovendien kan hij weer in contact komen met anderen, om dat het dier hem ook begeleidt bij het buiten de deur gaan. De stichting leidt diverse honden op. Niels heeft met zijn Pita een zogenaamde ADL-hond. ADL staat voor Activiteiten in het Dage lijks Leven. Zo'n hond is er speci fiek op getraind om iemand met een lichamelijke beperking te assis teren. Daarnaast leidt de stichting Signaalhonden op voor mensen met een auditieve beperking. Daar naast is er een speciale Seizure- hond voor mensen met epilepsie De honden worden kosteloos be schikbaar gesteld aan cliënten. De stichting is derhalve afhankelijk van gelden van derden. Daarnaast is de stichting op zoek naar men sen die de puppy's in huis nemen tot ze oud genoeg zijn om opge leid te worden. Q www.stichtinghulphond.nl RITTHEM - Een 23-jarige automobi list uit de gemeente Terneuzen moest gisterochtend zijn rijbewijs inleveren. Hij reed met een snel heid van bijna 190 kilometer per uur over de Sloeweg Noord bij Rit- them. De automobilist werd betrapt bij een lasercontrole. De corrigeerde snelheid die werd gemeten was 186 kilometer per uur. Op de weg geldt een maximumsnelheid van 100 kilometer per uur. OOSTBURG - Er is nauwelijks achter stand op het gebied van groen onderhoud in de gemeente Sluis. Dat betekent dat de huidige situa tie voor de gemeente acceptabel is. Dat meldt het Sluise college aan de Lijst Babijn, die vragen had gesteld over het onderhoud. De groei van onkruid in plantsoe nen en op stoepen levert in Sluis nogal wat klachten op van bur gers. De huidige mate van onder houd is in 2008 met de raad afge sproken in het groenbeheerplan, stelt het college. 'Dit niveau geeft een goede beeldkwaliteit', menen burgemeester en wethouders. Ze denken niet dat de huidige situatie toeristen wegjaagt, zoals Lijst Ba bijn had gesuggereerd. De kleine achterstand wordt zo snel mogelijk ingehaald. s Maak kennis met deze sfeervolle vissersdorpjes Vertrek: 18 augustus 2010 Het beroemde vissersdorp Volendam nodigt u uit voor een heerlijke wandeling. Via een doolhof van oude straatjes komt u aan in de sfeervolle haven. Ga voor een lekker tussendoortje langs bij één van de vele visstalletjes om vervolgens op de boot naar het schiereiland Marken te stappen. Op dit voormalige eiland voert de traditionele levensstijl nog altijd de boventoon. Adviesprijs* €48,00 Lezersprijs* 44,50 Exclusief 3,- per boeking, inclusief koffie met gebak, 3-gangenfunch en boottocht. Overige voorwaarden en toeslagen, zie webwinkel - categorie reizen rondreizen. Of bel Connexxion Travel via 0900 4008400 (lokaal tarief) o.v.v. Lezersactie Dagbladen Volendam en Marken. Ga aan boord en kijk uw ogen uit Vertrek: 14 en 23 september 2010 Op deze dagtocht neemt het passagiersschip Nehalennia u mee van Rotterdam naar Kinderdijk. Tijdens de vaart over de Nieuwe Maas en de Lek hoort u onder het genot van een hapje en een drankje van alles over de omgeving. Bij aankomst in Kinderdijk kunt u het dorpje en het mooie landschap met zijn negentien molens verkennen. Ook bezoekt u naar het fraaie zilverstadje Schoonhoven, waar u een rondleiding krijgt door het Zilvermuseum. Op de terugweg hebt u een prachtig uitzicht op de skyline van Rotterdam. De dag wordt afgesloten met een gezellige diner. Adviesprijs* 66,00 Lezersprijs* 61,00 Exclusief 3,- per boeking, inclusief bezoek en rondleiding Zilvermuseum, boottocht en afscheidsdiner. Overige voorwaarden en toeslagen, zie webwinkel - categorie reizen rondreizen. Of bel Connexxion Travel via 0900 4008400 (lokaal tarief) o.v.v. Lezersactie Dagbladen Varen van Rotterdam naar Kinderdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51