20 zeeland Going Dutch gaat met staak"vandaag'" Chemiebedrijf Eastman breidt uit brieven Berger exposeert MORGEN BLOOTGEWOON De Middelburgse band Going Dutch gaat uit de kleren voor het programma Blootgewoon van de KRO. Doel: Steun krijgen voor de Stichting Hulphond. Ringsteken met sjezen in Veere Praktijkonderwijs Broodjeskar i Broodjeskar 2 Visum woensdag 4 augustus 2010 s SAS VAN CENT - Elaby M. Berger laat de hele maand augustus haar werk zien in Anco Kopieercen trum aan de Westkade in Sas van Gent. Berger heeft een eigen atelier aan de Hogeweg in Hulst. Zij maakt fo to's, tekeningen en grafieken, zo wel in opdracht als eigen werk. Op de Markt, met Stadhuis als achtergrond. A Neem uw fototoestel mee! f\ 10 -17 uur Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ik heb mij gestoord aan de ongenu anceerde stellingname van Beter Onderwijs Nederland tegen het competentiegericht onderwijs (krant van 31 juli). De invoering van deze vorm heeft op de zeevaartschool geresulteerd in een toename van praktijkonder wijs en een zeer nuttige clustering van verwante vakken. Deze wor den afgesloten met een Proeve van Bekwaamheid; een praktijkexa men waarin alles samenkomt. De ze test heeft een hoog realiteitsge halte en is een veel betere graadme ter dan het ouderwetse systeem van allemaal losse toetsen en exa mens. Een bijkomend voordeel van het clusteren van vakken is dat leraren breder georiënteerd raken, zonder verlies van eigen expertise. Dit is iets anders dan dat 'leraren alle vak ken moeten geven' zoals in het arti kel gesteld wordt. Bovendien is het binnen praktijklessen makkelijker om vaardigheden te observeren en aan te leren, zowel vakmatige als al gemene vaardigheden. Een voor waarde blijft wel dat er een gede gen theoretische basis gelegd wordt. Marlous Mes docente Instituut de Ruyter Wat een prachtig verhaal, de broodjeskar van Strandhotel West duin (krant van 30 juli en van 3r juli). Of is klucht een beter beschrij ving? De ondernemer tegen de ambtena ren, ambtenaren die al enkele maanden aan het nadenken zijn over een formele aanvraag van het hotel. Diezelfde ambtenaren weten, na dat het hotel de stap heeft gezet om de kar te plaatsen, binnen twee weken te vertellen, via hun baas de wethouder, dat dat toch echt niet mag. Stoute ondernemer! Gelukkig laat deze ondernemer zich niet gek ma ken en geeft hij aan dat hij op een formele reactie van de ambtenaren wacht. Nu maar hopen dat de functiona ris die de postzegel moet gaan plak ken niet toevallig op vakantie is. Ik ga gauw een pizzapunt halen, nu het nog kan. M. van Heulen Tramstraat 15, Koudekerke Gaat de gemeente Veere zich nu ook bemoeien met ondernemers? Wordt er eens iets gedaan voor de toeristen met een broodjeskar - in de wijde omtrek is er bijna niets te koop - en dan heeft de gemeente het over verrommeling. Laat de gemeente zelf eens kijken naar al die lelijke parkeermeters en palen, want om de vijf meter staat er zo'n ding. Dat is pas verromme ling. Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen Als Desi Bouterse als president van Suriname een visum zou krijgen (krant van 2 augustus) en zou wor den ontvangen door of namens de Nederlandse regering, dan heb ik geen geloof meer in het internatio naal recht. Steunt dat recht van moord en/of drugshandel verdach te personen? Ik dacht het niet. Als de demissionaire CDA-minis- ter van Buitenlandse Zaken zo graag onze rechtsstaat wil bescher men laat hem dan lef en moreel ge zag tonen. Weiger een verdachte en schaf die misplaatste en niet meer in deze tijd passende immu- niteitsregels af Geen mens mag immuun zijn voor recht! J.F. Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande door Annemarie Zevenbergen De zes heren van de Mid delburgse band Going Dutch maken één ding duidelijk; ze gaan uit de kleren voor de Stichting Hulp hond in het KRO-programma Blootgewoon. Morgenavond te zien op televisie. Daar hebben ze ook veel plezier aan beleefd, maar degene voor wie ze dat doen - tweelingbroer Niels van Santen van leadzanger Sven- is geen zielig 'geval'. Hij raakte door een verkeersongeluk gekluis terd aan een rolstoel, maar hij leeft z'n leven ten volle, geeft Sven aan. „Hij is het schoolvoorbeeld van ie mand die ondanks zijn handicap helemaal in het leven staat." Dus geen tranentrekkend verhaal, maar een verhaal vol optimisme, vriendschap en plezier. Natuurlijk met een hoofdrol voor hulphond Pita, die Niels zijn zelfstandigheid en vrijheid heeft teruggegeven. De toon is al snel gezet in het ge sprek met de bandleden. Ze hou den van muziek maken en lol trap pen maar dragen ook hun maat schappelijke verantwoordelijkheid. De verbindende factor in hun (band)leven is Niels. Gitarist Alain Vierhout: „Hij speelt een heel grote rol in ons leven. We kennen hem door en door en hij ons ook. We helpen hem als het nodig is. Hij heeft gelukkig een heel grote vriendengroep om zich heen. Van een zestienjarige wa- ke-boarder tot een vijftigjarige rocker. En Going Dutch." Going Dutch is een zesmans pop/rockband uit de Zeeuwse hoofdstad en bestaat uit Sven van Santen (zanger), Alain Vierhout (sologitarist), Gerard Klaasse (slag gitarist), Justin Picard (bassist), Leon Beekman (toetsenist) en drummer Remy van Eijsden. Niels is door de jaren heen echt hun maatje geworden, vandaar de keu ze voor de Stichting Hulphond als goed doel in het KRO-programma Blootgewoon. Sven: „Het gaat ons er niet om Niels voor het voetlicht te halen of hem een etiket op te plakken. Wij willen die stichting naar voren ha len. We zien hoe veel Pita voor Niels betekent. Zij geeft hem zo veel. Hij kan bijvoorbeeld met ons mee als hij daar zin in heeft. Maar hij kan ook zelf winkelen. Ons mono is dus: In de blote kont voor Stichting Hulphond." De zanger geeft aan dat de band de stichting al langer een warm nmÊÊmÊÊmrniÊÊÊmÊmmmiÊÊÊmmmmammmmmm mmmtmmmm BRESKENS - Een deel van het perso neel van de Vlaamse vervoersmaat schappij De Lijn in de Vlaamse kustregio gaat vandaag in staking. Medewerkers zijn boos over gewij zigde werkregelingen. Het is nog niet duidelijk welke gevolgen de staking precies heeft, maar zeker is dat reizigers hinder ondervinden. De Lijn exploiteert buslijnen, on der meer die van Brugge via Sluis en Oostburg naar Breskens, en de Vlaamse kusttram. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Chemiebedrijf East man in Middelburg en in Long view (Texas, VS) breidt de produc tie van koolwaterstofharsen uit. De harsen zijn grondstof voor het maken van luiers, maandverband en verpakkingen. De investering levert in Middel burg geen nieuwe arbeidsplaatsen op. Wel verwacht Eastman dat de extra productie meer werk ople vert voor Zeeuwse toeleveranciers. Hoeveel geld er met de investering is gemoeid wil het bedrijf niet zeg gen. Het is de derde uitbreiding van koolwaterstofharsen-productie sinds 2006. In de tweede helft: van 2orr zal de capaciteit in Middel burg naar verwachting meer dan 20 procent zijn gegroeid. In Texas verwacht het bedrijf begin 2ori een capaciteitstoename van meer dan 10 procent te hebben gereali seerd. Eastman breidt de produc tie van harsen zo sterk uit omdat de wereldwijde vraag blijft toene men. De uitbreidingen in Middelburg en Texas stellen Eastman naar ei gen zeggen in staat om aan de groeiende vraag te voldoen. Volgens woordvoerder Wendy de Haas van Eastman worden de kool waterstofharsen vanuit Middel burg wereldwijd geëxporteerd. Maar de nadruk ligt op Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Bij Eastman in Middelburg wer ken 240 mensen. Het chemiebedrijf in Middelburg kwam onlangs nog in het nieuws met het voornemen om twaalf functies te verplaatsen naar Capel- le aan de IJssel. Het gaat om mede werkers van de klantenservice. Eastman zal deze afdelingen cen traliseren. Het bedrijf wil graag dat de Middelburgse werknemers mee gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50