41 binnenland 'Telefoontje Cohen T0©S Rechtbank veroordeelt voormalig topman KPN tot anderhalfjaar cel Klopjacht op schietende 'snelweggangsters' Passagiersaanbod Schiphol groeit weer DEFORMATIE DAG 54 Dat het CDA nu tóch in het kabinet gaat zitten, komt volgens Maxime Verhagen door de andere partijen. Luchtballonnen maken noodlanding Topdrukte bij Saartje in Veere woensdag 4 augustus 2010 ZUTPHEN - De rechtbank in Zut- phen heeft een 50-jarige voorma lig topman bij KPN Telecom, V&D en Dixons veroordeeld tot anderhalf jaar cel wegens oplich ting, witwassen en belastingfrau de. Het Openbaar Ministerie (OM) had drie jaar cel geëist. De inwoner van Deventer wist door zijn arbeidsverleden in de top van het Nederlandse bedrijfsle ven het vertrouwen te winnen van vrienden en zakenrelaties. Hij haalde ongeveer elf van hen tussen begin 2007 en begin 2009 over te investeren in verscheidene projecten, zoals een winkelketen in China. Aan het begin van die periode was hij nog werkzaam als directeur bij KPN. Als die projec ten al bestonden, is er geen cent naar toe gegaan: het geld gebruikte hij om zijn luxe levenswandel te bekostigen. De beleggers telden be dragen neer tussen enkele tiendui zenden euro's en 180.000 euro. Bij elkaar ging het om een miljoen eu ro. De rechtbank betitelde het als een ernstige vorm van oplichting, waarbij de man vrienden en be kenden op een geraffineerde wijze heeft benadeeld. En dat allemaal om zijn eigen fi nanciële problemen op te lossen, een voor hem en zijn gezin veel te hoge levensstandaard te handha ven en buitenechtelijke relaties te onderhouden. De negatieve publiciteit die het ge volg is geweest, heeft hij aan zich zelf te danken, vindt de rechtbank. In het voordeel van de verdachte weegt mee dat hij de gedupeerden zelf heeft geïnformeerd over de door hem gepleegde misdrijven en volledig heeft meegewerkt aan het strafrechtelijk onderzoek. De rechtbank merkte nog wel op dat die openheid van zaken er pas kwam toen hij geen uitweg meer zag uit de door hem veroorzaakte situatie. CDA-fractievoorzitter Maxime Verhagen begrijpt de huiver bij zijn achterban. Hij zou het pas gek vinden als die er niet was. „Ik accepteer de PW-stand punten maar ik respecteer ze niet." door Lianne Sleutjes Goedlachs als altijd zit CDA-fractievoorzitter Maxime Verhagen in zijn werkruimte in de Tweede Kamer, met voor zich op tafel het eindverslag van informa teur Ruud Lubbers. Kort daarvoor heeft deze de koningin geadvi seerd onderhandelingen te laten beginnen voor een minderheidska binet van WD en CDA, met ge- doogsteun van de PW. Verhagen bestrijdt de opmerking dat hij het spel knap heeft ge speeld door zijn partij, vierde van het land, toch in het centrum van de macht te laveren. „Nee. De kie zer heeft ons er flink van langs ge geven. Tegelijkertijd vind ik dat we onze verantwoordelijkheid niet moeten ontlopen. Door de opstel ling van andere partijen kon het uiteindelijk niet anders." Zelf wilde hij een middenkabinet: CDA, WD en PvdA. „Dat werd ge blokkeerd door de PvdA. 'No way' EINDHOVEN - De Nederlandse en Belgische politie zijn een klopjacht begonnen op de vrachtwagendie- ven die maandagavond laat op de A67/E34 ter hoogte van Eersel het vuur openden op agenten en een politiewagen ramden. Niemand raakte gewond. Naar het motief van de overvallers blijft het gissen. Volgens justitie in België waren de vrachtwagens waarop de gangsters het voorzien hadden, geladen met tomaten, papier en karton. De overvallers probeerden maan dag eerst in'het Belgische Aren- donk een vrachtwagen tot stop pen te dwingen. Ze deden zich voor als agenten en reden in een zwarte auto met blauw zwaailicht. De chauffeur weigerde te stoppen. De overvallers losten daarop een aantal schoten, zo maakte Karin Dalen van het parket in Turnhout gisteren bekend. De trucker reed door richting Nederland en alar meerde de politie. Samen besloten ze via de afslag Eersel terug te rij den naar de plek van de overval. Op de oprit naar de snelweg rich- ting België trof de politie een twee de vrachtwagen aan die net was overvallen, en de zwarte auto. De overvallers openden onmiddellijk het vuur en ramden met de gesto len vrachtwagen een politieauto. Justitie wil in het belang van het onderzoek geen bijzonderheden kwijt over de aard van de overval. 'Cowboypraktijken', noemt Wij nand van Zanten van Transport en Logistiek Nederland (TLN) het incident. „Tot voor kort kwam zo iets alleen in het buitenland voor: in Italië en Frankrijk. Maar helaas steeds vaker ook in Nederland." Verladersorganisatie EVO en TLN willen maatregelen. „Wij willen dat er per regio één of twee zwaar beveiligde parkeerplaatsen komen waar trucks met kostbare ladingen terechtkunnen. En we pleiten voor een 'vulnerable load card'. Vrachtauto's met diefstalgevoelige lading kunnen die kaart laten zien als een agent hen wil aanhouden. De kaart geeft hen het recht door te rijden naar het politiebureau en pas daar te stoppen." PAUL KUSTERS naam informateur schept verwarrins alsof t>e boel mos miet semoes op stelten staat. Maxime Verhagen. „Ik zou het gek vinden als het CDA geen moeite zou hebben met bepaalde PW-standpunten." NUNSPEET - Twee luchtballonnen hebben gisteravond een noodlan ding gemaakt op de A28 van Amersfoort naar Zwolle ter hoog te van Nunspeet. Eén luchtballon is in de middenberm geland en de andere op de vluchtstrook. Er zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Het verkeer op de A28 werd tijde lijk stilgelegd. Saartje zoekt nog 3 a 4 vakantiehulpen per direct! Leeftijd ca. 15-20 jaar, m/w. Vanavond aanmelden om 19.30 uur. Markt 15 - Veere SCHIPHOL - Schiphol is bezig met een inhaalslag. Na een slecht 2009 neemt het aantal passagiers en vracht met name de laatste maan den fors toe. Alleen luchtpost blijft teruglopen. De economische crisis en de in middels afgeschafte vliegtaks deel den vorig jaar een zware klap uit aan luchtvaartmaatschappijen en Schiphol. Het aantal passagiers daalde in 2009 met 8,1 procent tot 43 miljoen en de vracht zakte in met 18 procent. Dankzij forse be zuinigingen wist Schiphol toch nog winst te boeken, al was dat 29 procent minder dan in 2008. Eind deze maand worden de half jaarcijfers bekendgemaakt, maar nu is al duidelijk dat de markt op alle fronten aantrekt. Het eerst was het herstel merkbaar in de vrachtsector. Iedere maand lagen de cijfers fors hoger dan een jaar eerder, zelfs in de maand dat het vliegverkeer dagenlang op slot zat door de vulkaanuitbarsting op IJsland. De laatste maanden is een kwart meer vracht vervoerd, met name naar het Midden-Oosten, Verre Oosten en de VS. De vracht gaat met passagierstoe stellen mee, maar ook met een toe nemend aantal vrachtvluchten. Het totale aantal vluchten op de luchthaven lag in het eerste half jaar bijna 5 procent onder het ni veau van 2009. Door de aswolk vie len veel vluchten uit en de meeste maatschappijen zetten nog geen extra vliegtuigen in omdat nog niet alle stoelen bezet zijn en soms ook grotere toestellen de extra vraag kunnen opvangen. Wel groeide het aantal passagiers in het eerste halfjaar licht naar 20,5 miljoen. Als deze groei doorzet, zal 2010 dik in de plus eindigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4