PZCI ,7 Nieuw Onderdak aan Lange Blokweg 50% KORTING intratuin Schuld Drankrijder rijdt greppel in almanak SCH0UWEN-DU1VELAND 18 en 19 20 SPORTCENTRUM Belangenvereniging Voor het Blok in eerste instantie 'positief kritisch' Vuur en spektakel TJ D Nieuwbouw van sportcomplex is de beste optie Woensdag 4 augustus 2010 Middelburgse band gaat op tv met de billen bloot Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman en Melita Lanting ZIERIKZEE - Het nieuwe sportcen trum Onderdak komt aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee. Het colle ge van burgemeester en wethou ders heeft besloten dat dit de beste optie is. Op z'n vroegst medio 2013 kunnen de spieren op die plek worden opgerekt. Het sportcomplex - dat zowel sporthal(len) als zwembad omvat - moet het centrale eilandelijke punt voor sport en ontspanning worden. Onder meer daarom is, na uitgebreid onderzoek, de keuze gevallen op de velden pal naast sportpark Den Hogen Blok. Dat terrein, eigendom van Rottger/ DDP projectontwikkeling, is be schikbaar. De bedoeling is binnen- én buiten sporten tussen Lange Blokweg en Oudeweg te concentreren. Die clus tering heeft als voordeel dat de boel gemakkelijker te exploiteren is en dat het voorzieningenniveau naar een hoger plan kan worden getrokken. Ook kan er door meer dere clubs gebruik worden ge maakt van dezelfde voorzieningen zoals parkeerterrein. Daarnaast komt er grond vrij op andere cruciale locaties. De huidi ge plek van het zwembad aan het Groeneweegje wordt betrokken bij de herontwikkeling van havenge bied 't Sas. Die kan, is de verwach ting, straks van waarde zijn bij de ontwikkeling van een stadsentree. Het oude sportpark Bannink, waar alleen de atletiekbaan over blijft en de hockey, handbal en korfbal vertrekken, biedt eveneens ruimte aan nieuwe ontwikkelin gen. Een afvaardiging van de belangen vereniging voor omwonenden Voor het Blok is inmiddels van de plannen op de hoogte gesteld. In eerste instantie staat voorzitter Piet van Gelder 'positief-kritisch' tegenover de plannen. De angst dat er - na Noorderpolder in de achtertuin - nu dichte bebouwing aan de voorkant zou verrijzen, lijkt vooralsnog ongegrond. „In het vlekkenplan lijkt sprake van een ruimere opzet en van een groen-blauwe buffer", wijst Van Gelder op de waterpartij en aan plant die staan ingetekend. Boven dien ziet hij de waarde van een dergelijke voorziening wel in. De club volgt de ontwikkelingen ech ter op de voet. Aandachtspunten zijn onder meer het verkeer en de geplande commerciële exploitatie. RENESSE - Een beetje brandstof, een vrolijk avond heeft vuurspuwer David Boeier alias middag, moeilijkheden om snel een parkeer- Terwijl het veelal jeugdige publiek ademloos muziekje en een vuurspuwer. Meer is er niet Pyromancer op uitnodiging van de onderne- plekje te vinden en onwillige toortsen) werd toekeek, deed Boeier zijn best om er wat nodig om een leuke show neer te zetten om mers een show weggegeven in Renesse. Na het geduld van het publiek ruimschoots be- meer van te maken dan alleen een paar vlam de toeristen wat extra's te bieden. Dinsdag- een stroeve start (een uitgelopen show in de loond met veel vuur en metershoge vlammen, men spuwen. foto Dirk-jan Gjeltema Deze week: buxusmeststof. Van 5,99 NU PER STUK Druk- f-rt zetfouten voórbeha. den. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 www.intratuin.nl WAARDE - Een 30-jarige automobi list uit de gemeente Reimerswaal is in de nacht van maandag op dinsdag onder invloed van alcohol in een greppel in Waarde beland. De man reed over de Plasseweg, verloor de controle over zijn auto en kwam ondersteboven in een greppel terecht. De man raakte licht gewond. Een blaastest wees uit dat hij meer dan drie keer te veel alcohol had gedronken. Dat kostte hem zijn rijbewijs. Tip? redactie@pzc.nl Kijk nou eens naar mijn beentjes, die verdrinken nu zowat onder mijn bu reaublad! De Bevelandse verslaggeef ster snapte er helemaal niets van. Was zij nou gekrompen of haar werkplek nu gegroeidZe kon er met de pet niet bij. Om rsi-verschijnselen tegen te gaan, heeft ze een aangepast bureau, dito stoel en een toetsenbord waar geen enkele collega ook maar een fatsoen lijk stukje uit kan toveren. Maar dinsdagochtend waren alle in stellingen opeens niet meer zoals ze was gewend. Ze mopperde eerst wat op zichzelf, om vervolgens - bij ge brek aan beter - haar collega's maar de schuld te geven. Die pikten dat niet. „Zeg mevrouw, u kunt ons van veel zaken betichten, maar dit hebben wij echt niet ge daan. jouw bureau staat zó laag dat ik maar één schuldig volkje kan be denken. Je moet maar eens bij de smurfen informeren", was Kun re pliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47