zeeland 13 zit 'm in de kitesurfers zelf kiter is zich bewust van alle risico's Verkiezing waterschap -"'W Kwetsbare kiter 'Het gevaar zit 'm in mensen die beginnen, zonder dat ze iets weten. Ze kopen voor tweehonderd euro wat materiaal op Marktplaats.nl en gaan het water op' 1 >- - '"jF* commentaar GGN BRABANT VIDEO ZEILMEISJE Jongen (14) beroofd Martin Kooge, eigenaar van kitesurfschool X Watersport bij Kamperland. woensdag 4 augustus 2010 i. "V VS, -rsasr-ï— co's te kennen speelt met z'n leven en dat van anderen. De reddings brigades langs de Zeeuwse en Hol landse kust krijgen in het hoogsei zoen vrijwel dagelijks te maken met kiters die zelf in de proble men raken of over zwemmers heenvaren. De afgelopen week kwamen de hulpverleners 43 keer in actie voor levensbedreigende si tuaties, bleek maandag toen koepe lorganisatie Reddingsbrigade Ne derland de balans had opgemaakt. Drie recente ongelukken in Vlaan deren deed de staatssecretaris daar besluiten tot een aantal maatrege len. Eén daarvan is een verbod op kitesurfen bij windkracht zeven of meer. Directeur Raymond van Mourik van Reddingsbrigade Ne derland is geen voorstander van zo'n verbod. Volgens hem wordt zo een 'schijnveiligheid' gecreëerd. „Soms kan de situatie bij wind kracht zes uit een bepaalde hoek veel gevaarlijker zijn." Volgens Van Mourik gaan regelma tig ongeoefende kiters zo het wa ter op. „Die zijn er écht. Ze den ken: mooie sport, dat wil ik ook eens proberen." De inzet van strandwachten beperkt zich even wel tot hulpverlening. Handha vend optreden bij gevaarlijk ge drag ligt niet in de macht van de reddingsbrigade. En dat moet voor al zo blijven, vindt Rob van Sun- dert van de Strandreddingsbrigade Westerschouwen. „In België is bij wet geregeld dat je uit het water moét komen zodra het fluitje klinkt en de vlag in de mast gaat. Doe je dat niet, dan riskeer je een boete. De vraag is of je dat in Ne derland ook wil. Ik denk het niet." Van Mourik sluit zich daar bij aan. „Onze organisatie is ingericht op hulpverlening. Wij zitten niet te In België is de maat al vol. Daar is kitesurfen bij har de wind verboden. In Ne derland dreigt het ook die kant op te gaan. Want langs on ze kust komen veel kitesurfers in moeilijkheden. Dat legt een zware druk op de reddingsbri gades. Die zijn er om in geval van nood, dus normaal gespro ken bij uitzondering, in actie te komen. Ze zijn er niet om aan de lopende band kiters uit het water te halen. Kitesurfen is een mooie sport, die snel groeit. Er is behendig heid voor nodig, een goede con ditie en vooral ook een goed in zicht in de eigen mogelijkhe den. Een ervaren kiter kan ook bij harde wind gerust het water op. Maar een beginner moet zelfs in vriendelijke omstandig heden goed op zijn tellen pas sen. Dat is blijkbaar lang niet ie dereen gegeven. Toch zou het heel jammer zijn als kitesurfen een harnasje van regels om krijgt. Want dit spel met de kracht van wind en golven ademt vrijheid. Met een beetje extra voorzichtigheid van de ki ters kan dit wellicht zo blijven. Wie zijn kiteboard niet beheerst, loopt het risico op ernstige verwondingen. Sprongen van tientallen meters zijn geen uitzondering, foto Dirk-Jan Cjeltema wachten om daar een stuk handha ving bij te gaan doen." Van Sun- dert hecht grote waarde aan de ei gen verantwoordelijkheid van de badgasten in Nederland. Het helpt wanneer de stranden in zones wor den verdeeld, zodat zwemmers en (extreme) watersporters fysiek van elkaar worden gescheiden. In Zee land gebeurt dat al en dat scheelt een slok op een borrel, ervaren Van Sundert en Van Mourik. De Schouwse strandwachten heb ben intern een specifieke oplei ding gevolgd voor het redden van kitesurfers. MIDDELBURG - Aan de waterschaps verkiezingen doen 'negen partijen mee. De verkiezingen worden gehou den van 11 tot en met 23 novem ber. Ingeschreven zijn: WD, SGP, Partij voor Zeeland, Algemene Wa terschapspartij Zeeland, PvdA, Christenunie, CDA, Water Natuur lijk en Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen. De lijst met maximaal twintig kandidaten per partij moet op 14 september zijn ingele verd bij het stembureau in het wa terschapskantoor in Middelburg. Alle inwoners van Zeeland boven de achttien jaar krijgen op 11 of 12 november een stempakket in de bus. Het stembiljet kan tot 20 no vember wordt teruggestuurd. Op 25 november worden de uitslagen bekendgemaakt op het kantoor in Middelburg. GERECHTSDEURWAARDERS VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 5 augustus, des middags om 14.00 uur zal aan het adres van Camping Buitenlust te Alphen NB, aan de Huisdreef 1 op de standplaats Fazantenveld V 044 zulks ten laste van Johannis Kranendonk in het openbaar worden ver kocht: Stacaravan: Merk: ABI. Type: 36/2 Super Focus. Bouwjaar 2008. Nr. S 2509. Chassis nr. S - 44806 - 128059 Alsmede de aanwezige inboedel/roerende zaken. De verkoop wordt gehouden op voormeld adres bij opbod, zonder opgeld en de toe wijzing zal geschieden aan de meestbie dende tegen contante betaling Voor actuele informatie verwijzen wij u naar www.aerechtsdeurwaardersveilino.nl GGN Brabant, Gerechtsdeurwaarders, Abeelstraat 1 5038 KE Tilburg, 088-9999 000. Vandaag vertrekt Laura Dekker voor haar reis om de wereld. Bekijk in de loop van de dag de video op: WWW.PZC.NL/VIDEO Lees alle berichtgeving over Laura op www.pzc.nl/lauradekker MIDDELBURG - Een veertienjarige Middelburger is gistermiddag rond kwart over drie beroofd in de Lan ge Delft in zijn woonplaats. De jongen werd plotseling aan zijn halsketting naar achteren ge trokken. Zijn portemonnee werd uit zijn broekzak gestolen, waarna de dief wegrende. De dader was een magere man van ongeveer 1.85 meter met een getinte huidskleur, kort donker haar (stekels) met een kuifje. Hij droeg een spijkerbroek. 3 of 4 daags arrangement in de Achterhoek Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet 99,00 p.p. Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer excl Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag Grabs overnachbng is excl ontbijt a 9,50 p.p. Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3