te Buttinge Sjezenrijden Langste nachtmarkt staat in Vlissingen Oogstdemonstraties in de Zwaakse Weel woensdag 4 augustus 2010 Tijd om het zelf eens te gaan proberen. Tim's collega Rianne Kleinveld neemt plaats naast Simon Lous, terwijl hij zeifin sjees van Coen Minderhoud klimt. De sjees is zo hoog dat het wel lijkt of je een vrachtwagen instapt. Met Tim in de sjees achter zich, rijdt Rianne naar het begin van de baan. „De kunst is om de lans stil te houden als het paard in drafis", legt Si mon uit. Ietwat voorovergebogen met een gestrekte arm vooruit richt Rianne zich op de eerste ring. Het oor van het paard is een dankbaar hulpmiddel bij het richten. De ring wordt geraakt, maar schuift net niet aan de lans. Twee bochten over het Bel- lamypark richting de tweede en derde ring. Totaal onverwacht zit er na de eerste ronde toch nog een ring aan de lans. Het paard van Tim doet nog snel zijn be hoefte voordat de ronde begint. „Hebben we daar onderweg geen last meer van", grapt Coen. Tim krijgt nog een paar laatste tips. „Linkervoet voor en de lans recht vooruit, dan kan er niets misgaan", in strueert Coen. Het paard galoppeert richting de eerste ring, maar helaas gaat de lans een meter langs de ring. Dat geeft niet voor een eer ste poging. De tweede ring wordt gescham pt. Mopperend op de sterkte van zijn bril glazen gaat Tim dapper verder. Veel tijd om over de missers na te denken heeft Tim niet, want de derde ring volgt na vijf tig meter. Bij de laatste wanhopige poging prikt de zomerverslaggever de lans feilloos door de ring. Zijn vreugdekreet galmt over het Bellamypark. Om een goede foto van Rianne te krijgen, mag ze van de wedstrijdleiding nog een extra ronde rijden. „Kom op, Rianne", roept iemand uit het publiek. Na opnieuw de eerste ring te hebben gemist, is het bij de tweede ring wel raak. Snel de ring eraf en geconcentreerd op weg naar de laatste. En weer raak. „Twee van de drie ringen ge stoken door verslaggeefster Rianne Klein veld! Wie weet zien we haar volgend jaar terug tijdens de wedstrijd", schalt het door de speakers. Wie weet. Een sjees is een tweewielige antieke wagen, die achter een paard wordt gespannen. De ze zijn versierd met uitsluitend levend mate riaal, dus geen kunstbloemen. In de sjees zitten man en vrouw, beide in Zeeuwse klederdracht. De man ment het paard, de vrouw steekt de ring met de lans. Het gaat erom zoveel mogelijk ringen te ste ken. Daarna wordt er gekampt met steeds kleiner wordende ringen, tot er een winnaar is. De ring die gestoken moet worden, wordt steeds kleiner. De grootste is 38mm, de kleinste 10mm. Agenda Zeeuwse Ringrijders Vereniging: Oostkapelle (4 augustus,.15.30-21.00 uur), Zoutelande (5 augustus, 14.00-21.00 uur), Veere (5 augustus, 15.00-20.00 uur), Biggekerke (6 augustus, 16.00-20.30 uur), Domburg (7 augustus, 08.00-18.00 uur), Koudekerke (7 augustus, 07.15-19.00 uur), Vrouwenpolder (7 augustus, 08.00-17.00u). Meer informatie over ringrijden en sjezenrij den staat op de website van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging: www.ringrijden.nl. poort rechts is open wij zijn in de tuin', staat op de voordeur geschreven. Wie in derdaad even de poort doorgaat, wordt vrolijk begroet en krijgt wellicht nog een korte uiüeg over de ruines van de nu verga ne kerk van Buttinge. In de tuinstoel van de familie Adriaansens krijg ik te horen hoe de Buttingenaren met elkaar omgaan: „Iedereen gaat z'n^gang, maar als het nodig is kunnen wij op elkaar rekenen." Mevrouw Adriaansens heeft ge lijk; Buttinge bruist niet maar je wordt wel bruisend ontvangen. VLISSINGEN - Na afgelopen vrijdagnacht markt te hebben gehad in Middelburg, is het deze vrijdag de beurt aan Vlissingen. Voor de 27e keer zet deze langste nacht- markt van Nederland de boulevards van de havenstad vol. De boulevard staat vrij dag in het teken van cultuur, folklore en commercie; zo kunt u 350 kramen en vele terrassen bezoeken. Vanaf 19.00 uur is de markt geopend, waarna de officiële ope ning met kanonschoten om 20.00 uur plaatsvindt. Om 00.30 uur kunt u op de boulevard de afsluiting met spectaculair vuurwerk bijwonen. SJEZENRIJDEN De Zomer-redactie heeft meegedaan aan het sjezenrijden in Vlissingen. Bekijk de video op www.pzc.nl/zomer. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto KWADENDAMME - Het 'oude oogsten' wordt dinsdag 10 augustus tussen 12 en 18 uur gedemonstreerd in de Zwaakse Weel bij Kwadendamme. Belangstellenden zijn welkom op het akkertje aan het Groene- wegje. Vanaf 14.00 uur vinden de demon straties plaats, zoals schoven mennen, vle- geldorsen en sikkelmaaien. De toegangs prijs voor 12 jaar en ouder is 4,00 euro, kin deren van 6 t/m 11 jaar 2,00 euro, kinderen t/m 5 jaar gratis. Bij de entreeprijs voor kin deren is inbegrepen: het meerijden op een boerenwagen en de door een paard aange dreven kindercarrousel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39