Traditie om door een ringetje Bruisende gastvrijheid in rustig 2 Gastvrij in. woensdag 4 augustus 2010 Sjezenrijden is een eeuwenoude Zeeuwse traditie. Elke dag deze week vinden wedstrijden plaats in verschillende dorpen op Walcheren. Zomerverslaggevers Rianne Kleinveld en Tim Hamelink rijden een rondje mee en nemen de lans ter hand. s manen en staarten. De sjezenrijders zelf gaan al net zo mooi gekleed in traditionele hoerendracht. Kim Cornelissen, één van de deelneem sters, vertelt ons dat de mooie traditionele kleding bijzonder oncomfortabel is, maar wel noodzakelijk. Zo krijgt wedstrijdleider Sjaak Janse enkele klachten over zijn ont brekende kledij, die zomerverslaggever Tim Hamelink had geleend voor de gele genheid. Natuurlijk is het belangrijk om wel voorbe reid te zijn op het sjezenrijden. Kim vertelt dat het haar taak is om de ringen aan de lans te steken, maar soms kan haar partner wat aanwijzingen gebruiken om het paard de juiste richting op te mennen. „Oefenen doé ik niet echt, maar sommige vrouwen doen dit door rennend met de lans de ring te steken", zegt Kim. jiek versierde sjezen verzamelen zich op het Bellamypark in Vlis- singen. Ook de paarden zien er uit om door een ringetje te ha len, met hun kleurig gevlochten door Rianne Kleinveld en Tim Hamelink foto's Ruben Oreel Groentenkraam langs de weg door Buttinge Vanuit de tuinstoel bij de familie Adriaansens lijkt het geluid van de voorbijrijdende auto's hele maal weggevallen. Tot aan de dui nen strekken de weilanden vol grazende koeien zich voor je uit. Wat een gastvrij heid ook; een drankje erbij en even de tijd nemen om over Buttinge te vertellen. „Soms komt er zelfs een mast bovenuit de duinen voorbij", zegt Willem Adriaansens. Weinig mensen zullen dit beeld van But tinge hebben. De gemeenschap ligt aan de doorgaande weg van Middelburg naar de Walcherse kust. Er rijden dagelijks honder den auto's doorheen. Sommige mensen kennen wel het groente- en fruitkraampje waar de producten direct van het land ver kocht worden. De eigenares legt uit waar je kan parkeren (er zijn zelfs drie parkeer plaatsen in Buttinge), laat een kers proe ven en zwaait bij vertrek. Waar al de koeien in de wei vandaan komen is snel duidelijk. Tegenover de groente- en fruit- kraam zijn de melkboer en zijn zoon druk in de weer. „Kijk gerust maar even rond hoor", zegt de boer. „Er is nu helaas niet veel te zien, het jongvee staat op stal". De melkboer die tachtig koeien onder zijn be heer heeft, is hier geboren en getogen. Het melkkoeienbedrijf is ook al lange tijd eigen dom van zijn familie. „Mijn grootouders en ouders woonden in hetzelfde huis." Bruisend is Buttinge niet, maar dat is ook niet nodig. Er wonen hier veel mensen die de rust opzoeken. Exotische invloeden van uit de bekende tuin Jardin de Majorelle in Marrakech zijn er wél te vinden, in de tuin van Wim Uilenbroek. Het is duidelijk dat er even niemand thuis is: 'Bij geen gehoor;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38