in de provincie Ajax laat zich nog niet gek maken ionnexxion Travel naar Sail Amsterdam 2010 connexxion travel 23 Beschamende nederlaag Oranje-hockeyers Doe mee met PZC Voetbalcoach 'Zoals ik het heb begrepen staat KL er goed voor. Financieel gezond en met relatief een behoorlijke begroting. Daarmee zijn ze van het ergste scenario zijn uitgegaan, zonder sponsor en Europees voetbal' ecial Sail woensdag 4 augustus 2010 Gertjan Verbeek door Ruud Ramler ALKMAAR - De provincie geldt als etalage van zijn succes. Daar her kende ook AZ, na Heerenveen en Heracles, bij Gertjan Verbeek het juiste profiel van een geschikte trainer om een nieuw tijdperk in te luiden. Een bevlogen coach, dui delijk en veeleisend, die wil moti veren én inspireren. Maar voordat Gerrit Jan Alfons Verbeek, van 1 augustus 1962, die eigenschappen bij zichzelf ont dekte, was hij een leerling op het pad van vallen en opstaan. Een winnaar, die als bokskampioen van Twente al niet van verliezen hield. En altijd op zoek was naar uitdagingen. Zo verbouwde hij zijn boerderij in Jubbega met ei gen handen. Als trainer is Verbeek geslaagd op het platteland van Friesland en Twente, maar struikelde hij over Feyenoord in de grote stad. Waar het leuke en aardige landelijke le ven omsloeg in een sfeer v*n moe ten presteren. En ogenschijnlijk vriendelijke voetballers in de om gang zo maar luizen in de pels konden worden. „Ook die ervaring maakt dat ik nu een andere trainer ben dan tien jaar geleden", zegt hij. „Het is een leerproces waarin ik rijper, ze kerder en meer volwassen ben ge worden. Dat wil niet zeggen dat ik nu geen fouten meer maak. Ik heb ze ook bij Feyenoord ge maakt, maar in het belang van een club waar ik met heel veel ambitie naar toe was gegaan. Ik had er een andere weg kunnen kiezen. Alleen, dan had ik geweld gedaan aan mezelf. Er is na Feyenoord een beeld gecreëerd dat deels niet waar is. Ik heb daar alleen geen invloed op. Het wordt tóch wel geroepen. En als je daar de consequenties niet van wilt aanvaarden, moet je iets anders doen. Een vak kiezen waarbij je minder in de belangstelling staat. Iedereen mag wat van mij vinden. Alleen ik bepaal wat ik wel en niet belangrijk vind." De ervaringen in Rotterdam heb ben hem niet diep geraakt. „Dat kunnen anderen niet." Littekens zijn er al evenmin achtergebleven. „De trainer Verbeek stond vol gens mij bij Feyenoord ook niet ter discussie." En het vervolg van een veelbelovende carrière was niet in gevaar. „Al had ik verder gemoeten in de eerste divisie. Wat telt, is het trainersvak. En dan maakt het niet uit waar je werkt, maar draait het om rende ment. En plezier hebben in je werk. Dan kun je nog zo veel geld verdienen, of nog zo'n roemruch te club trainen, als je geen plezier hebt of het wordt je afgenomen, dan blijft er niets over. Dan moet je te veel tijd investeren, te veel energie leveren. Maar het betaalt zich niet uit in succes." Zoals hij het wel behaalde. In Hee renveen, maar zeker ook bij Hera cles, waar het rendement maxi maal was met in vergelijking tot Friesland minimale middelen. „Ik heb begrepen dat ze bij AZ de per soon en zijn werkwijze hebben ge analyseerd. Hoe een ploeg onder hem functioneert. Dan heb je een dusdanige referentie opgebouwd dat er verder wordt gekeken dan alleen de resultaten. De club is grondig te werk gegaan. Ze heb ben zelfs trainingen van Heracles bezocht." Verbeek had er rekening mee ge houden dat hij de aandacht van andere clubs op zich zou vestigen. AZ was één van die potentiële werkgevers die met naam en toe naam als mogelijke positieverbete ring in zijn contract was opgeno men. Die club die zijn eigenaar en belangrijkste geldschieter failliet zag gaan overleefde een moeilijk jaar. „Niemand kan de toekomst voor spellen. Het enige wat ik kan zeg gen is dat het een eerlijk verhaal was zoals directeur Toon Ger- brands mij heeft verteld hoe de club er nu in staat. Zoals ik het heb begrepen staat AZ er goed voor. Financieel gezond en met re latief een behoorlijke begroting voor deze tijd. Daarmee zijn ze van het ergste scenario zijn uitge gaan, zonder sponsor en Europees voetbal. Binnen drie jaar moeten de schulden afbetaald kunnen worden zonder dat de gevolgen daarvan al te zeer zichtbaar zijn in de selectie. Daar spreekt ambitie uit." Maar zekerheid, weet ook Ver beek, is er nooit. „Het is een prog nose, er wordt een verwachting uitgesproken." Toch vindt de trai ner niet dat hij een gok neemt. „Natuurlijk blijven er altijd din gen die je niet kunt voorzien. Ik kan nu alleen maar af gaan op de feiten. Die zijn dat AZ een in haalslag heeft gemaakt ten aan zien van accommodatie, facilitei ten en organisatiestructuur. Dat is allemaal redelijk stabiel. Het ver trek van Marcel Brands als di recteur voetbalzaken, de komst van Earnest Stewart als zijn opvol ger heeft die structuur niet ver anderd. Dat geeft een bepaalde rust. Maar winnen en verliezen kan dichtbij elkaar liggen. Dat heeft AZ ook meegemaakt. Kam pioen geworden en onderin geëin digd." MÖNCHENGLADBACH - De Ne derlandse hockeyers hebben giste ren hun derde wedstrijd op het toernooi om de Champions Trop hy verrassend verloren. 'Hockey- dwerg' Nieuw-Zeeland was in Mönchengladbach met 1-3 te sterk voor de ploeg van bondscoach Paul van Ass. Bij rust was het al 0-2. Nederland had zaterdag de ope ningswedstrijd nog met 5-2 ge wonnen van Spanje. De tweede wedstrijd tegen regerend wereld kampioen Australië ging zondag ondanks goed spel met 6-3 verlo ren. Na wederom verlies lijkt de fi nale alleen nog in theorie haal baar. Nederland speelt morgen tegen En door Thomas Rijsman THESSASOLONIKI - Ajax moet van avond in een Griekse snelkookpan Paok Thessasoloniki zien te ver slaan, om zich te kwalificeren voor de laatste voorronde van de Champions League. De heenwed strijd, een week geleden in Am sterdam, eindigde in 1-1. Martin Jol zag er gisteren niet uit als een trainer aan de vooravond van misschien al de belangrijkste wedstrijd van het seizoen voor Ajax. De noodlijdende club snakt naar een rentree in de Champions League, maar zal in het zicht van de poort tot het miljoenenbal eerst de hel van Thessaloniki moe ten overleven. Het publiek van de Griekse club staat er om bekend een explosieve sfeer te creëren in het eigen Toumbastadion. Jol haal de nonchalant de schouders op. „Daar hebben we iedereen nu al zo vaak over horen praten. Ik denk daarom niet dat het veel pro blemen zal opleveren." Ook verde diger Jan Vertonghen is niet bang voor het publiek. „De meeste jon gens in onze ploeg hebben al veel grote wedstrijden gespeeld. Ze zijn wel wat gewend." Ajax moet minimal één keer sco ren, na het teleurstellende 1-1-ge- lijkspel in de Arena. Het is nog niet duidelijk wie Luis Suarez voorin zal vergezellen om de Griekse verdediging te kraken. Jol was redelijk tevreden over Mira- lem Sulejmani, die in Amsterdam nog verrassend in de punt van de aanval begon. De kans is ook aan wezig dat Ismail Aissati hangend op rechts zal gaan opereren. De kleine Marokkaan is ook in de ne- gentienkoppige selectie opgeno men om Jol meer mogelijkheden op het middenveld te geven. Eyong Enoh bleef al geblesseerd achter in Nederland. Diens beoog de vervanger, Rasmus Lindgren, kampt nog met hamstringklach ten. Het is nog onzeker of hij kan spelen. De belangen zijn groot in het snik hete Griekenland, waar de hitte gisteren tijdens de avondtraining als een deken over het veld hing. Het warme en tegelijk vijandelijke klimaat zouden Ajax voor het vijf de jaar op rij uit de Champions League kunnen houden. Jol wei gert echter te spreken van een mis lukt seizoen wanneer Ajax wordt uitgeschakeld. „Nee hoor. Je speelt vijftig wedstrijden in het seizoen. Als je overwintert in de Euro Lea gue, net als vorig jaar, en een prijs pakt, doe je het ook goed." geland en zaterdag is Duitsland de laatste tegenstander in de groepsfa- se. Zondag staat de finale op het programma. De overwinning op Nederland be tekent de eerste zege sinds 32 jaar voor de 'Black Sticks' tijdens de Champions Trophy. Nieuw-Zee- land won in 1978 voor het laatst, van Spanje. Komende vrijdag gaat de eredivi sie weer van start. De ene club heeft als doelstelling handhaving op het hoogste niveau, de ander gaat voor de subtop en Ajax en PSV nemen geen genoegen met minder dan het kampioenschap. Denkt u veel verstand van voetbal te hebben? Doe dan mee met het PZC Voetbalcoach-spel. Als voetbalcoach stel je met een budget van 32 miljoen euro een ei gen selectie samen uit de voetbal lers in de eredivisie. Het is mogelijk om in een sublea gue te spelen tegen je vrienden of collega's. Meer informatie over het voetbal spel vindt u op onze website: www.pzc.nl/sport/voetbalcoach Met Connexxion Travel beleeft u Sail Amsterdam op unieke wijze! U maakt een één uur durende rondvaart over het IJ. Daarnaast geniet u van een groot aantal activiteiten bij de schepen, kades en op het water. Ook ontvangt u een informatieboekje en een Connexxion surprisetasje. Opstapplaatsen zijn er in heel Nederland. U komt aan rond 11.00 uur en gaat om ongeveer 17.00 uur terug. Als lezer profiteert u van een mooie prijs! U krijgt 5,- korting en betaalt slechts 37,50 (exclusief 3,- per boeking). Meld u aan voor één van deze unieke arrangementen! Ga naar onze website connexxiontravel.nl/ actie-wegener om direct te reserveren. Bel voor meer informatie 0900 4008400 (lokaal tarief). ertrek: 20 en 22 augustus 2010 Stap tijdens Sail Amsterdam op passagiersschip Nirvana en vermaak u een middag lang te midden van het schouwspel. De vaart is geheel verzorgd met hapjes, drankjes en een koud en warm buffet. U reist per luxe touringcar. Rond 12.00 uur gaat u aan boord en om 17.00 uur staat de bus klaar om u terug te brengen naar uw opstapplaats. Als lezer profiteert u van een mooie prijs! U krijgt maar liefst 20,- korting en betaalt slechts 195,00 (exclusief 3,-per boeking). Trainer Martin Jol (rechts) overlegt met Jan Vertonghen tijdens de laatste training voor het duel met Paok. foto Nikolas Giakoumidis/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25