iSl zeeland 'Je komt op plaatsen waar je Francke's winnen voor derde maal sjezenwedstrijd op Decorette huiscollectie Subsidie voor revisie antieke brandweerauto 1 10% KORTING DECQRETTE Carillon laat liedjes van de zee klinken Bus Juridisch Loket staat dag op de Markt Markt naar Damplein vanwege kermis DORPENTOCHT De dorpentocht van Terre des Homes trok dit jaar weer duizenden fietsers. Zij legden een route af van 57 kilometer, langs bunkers en andere verdedigingswerken op Walcheren. woensdag 4 augustus 2010 WOON AT ELIER Onder de Toren Middelburg - 640269 VLISSINGEN Over de binnenstad van Vlissingen klinkt deze maand weer nieuwe beiaardmuziek. Op het hele en hal ve uur laat het carillon muziek ho ren van de achttiende eeuwse Gent se musicus Josse Boutmy. Tijdens het laatste weekend van augustus zet stadsbeiaardier Jos Vogel mari tieme deuntjes in de speelauto maat van de Sint Jacobstoren, in verband met het evenement Vlis singen Maritiem. MIDDELBURG Ter ere van het eerste lustrum toert de luridisch Loket roadshow door heel Nederland en bezoekt ook Zeeland. Morgen staat de rode bus van het Juridisch Loket van 9.00 tot 16.00 uur te vinden op de Markt in Middelburg. De gratis juri dische voorziening geeft informa tie over haar diensten. Geïnteres seerden krijgen gratis juridische in formatie en advies. www.juridischloket.nl MIDDELBURG In Middelburg begint vrijdagmid dag om drie uur de kermis die duurt tot en met donderdagavond 12 augustus. In verband daarmee zijn de zaterdagmarkt van 7 augus tus en de weekmarkt van donder dag 12 augustus niet op de Markt maar op het Damplein. Bij NADER In het artikel over de nieuwbouw van de brede school in Domburg staat dat het gebouw eind 2012 wordt opgeleverd (PZC, 3 aug.) Dat moet zijn eind 2011. MIDDELBURG - De Stichting Magi- rus 1931 krijgt van de gemeente Middelburg 2500 euro subsidie voor de revisie van de motor van de brandweerautospuit uit 1931. De stichting moet wel zelf op zoek naar nog eens 2500 euro om de op knapbeurt, die in totaal 5000 euro kost, te bekostigen. De brandweer auto stond jarenlang voor het raam van de brandweerkazerne aan de Walensingel te pronken. Sinds de ingebruikname van de nieuwe kazerne aan de Stromen- weg staat de oldtimer daar. Als de motor gereviseerd is, kan de Magi- rus bij evenementen aan het pu bliek worden getoond. MEEST CELEZEN 1. De beuk gaat in Brit 2. Duizenden euro's buit 3. De Tuin van Vlissingen DOSSIER BRITANNIA Foto's, gastenboek en andere herinne ringen aan hotel Britannia zijn te vin den in het dossier op onze site. http://www.pzc.nl/specials/britannia Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Sjaak Janse VLISSINGEN - Angelina Kauffman en Bram Francke zijn in Vlissin gen voor de derde keer in succes sie winnaars geworden van de sje zenwedstrijd op het Bellamypark in Vlissingen. Deze sterke dochter/vader-combinatie uit Serooskerke was de sterkste van de 21 deelnemende combinaties. Angelina en Bram staken alle 72 te steken ringen. Door deze zege mo gen zij de wisselbeker definitief in bezit nemen. De tweede plaats (71 ringen) is gewonnen door Jorien Houterman en Ab Paauwe. De der de plaats (70 ringen) viel na kamp op de ring van 14mm toe aan Lin da en Coen Minderhoud. Kim Boone en Wim Geldof verloren de kamp maar waren tevreden met hun 4e beker. Suzanne Wonder- gem maandag nog derde in West- kapelle werd nu vijfde (69 ringen). Dit keer reed ze met Adrie Buijs.. Tijdens deze wedstrijd staat het steken van de ring centraal, maar voor de meeste combinaties zijn de prijzen voor de versiering aan trekkelijk. De mooiste combinatie bij de Trekpaarden was voor Rian- ne Francke/Wim Maljers, de twee de prijs voor Linda en Coen Min derhoud en de derde voor Esther Lous en Hans Vos. Bij de categorie overigen ging de eerste prijs naar Leny en Simon Lous, de tweede beker was voor Machteld en Rinus Moens en de derde beker ging naar Nelly en Lou Louws. Agenda ZRV 4 augustus Sjezenrijden Oostkapelle 16.30-21 uur; 5 augustus Sjezenrijden Veere 11-17 uur en ringrijden Zoutelan- de (Langstraat) 14-21 uur; 6 augustus Sjezenrijden Biggekerke 15.30-21 uur. Een deelnemer aan de tocht van Terre des Hommes laadt zijn elektrische fiets op bij de minicamping aan de Abeelseweg even ten zuidwesten van Middel burg. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20