Zeeland pzc Veiligheid voorop bij opbouw kermis intratuin Schuld Geen bingo in dorpshuis almanak WALCHEREN 18 en 19 Rescue-test: missie geslaagd 20 en 21 MARKT Gemeente zet terrein af tijdens opzetten attracties Woensdag 4 augustus 2010 Dorpentocht voert deelnemers langs onverwachte plekjes Band Going Dutch gaat uit de kleren voor het goed doel Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN - De piloten van de F16 en de Pitts Specials heb ben gistermiddag met hun testvluchten al zo'n geweldige vliegshow weggegeven dat Rescue Vlissingen bijna als twee daags evenement beschouwd mag worden. Met een enorme snelheid en een kolossaal kabaal bezorgde de knaloranje straal jager het publiek op de boulevard liters adrenaline: het gevaar te stoof voorbij de wolken, stootte in een rechte lijn door naar de zon en draaide menigmaal om zijn as. En dan The Royal Jor danian Falcons. Die scheerden met een prachtige precisie in een formatie van vier boven de Westerschelde: vallend, ja gend, stuiterend, om elkaar heen cirkelend... Ongelofelijk wat deze luchtacrobaten kunnen. Eén van de toestellen had wel even een mankementje met de rook: die viel plotseling uit. Maar als het goed is, is dat euvel vandaag verholpen en zijn er gewoon vier witte strepen te zien. Het evenement, met ook demonstraties van helikopters, brandweer en reddingsvaartui gen, vindt vandaag de hele dag plaats op de boulevard van Vlissingen. De organisatie verzoekt bezoekers om op de fiets te komen, niet met de auto. foto Ruben Oreel bekijk voor een voorproefje de video's en het programma van vandaag: www.pzc.nl/walcheren door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg heeft de veiligheidsmaatre gelen voor het publiek rond de op bouw van de kermis verscherpt. Vanaf donderdagavond 19.30 uur wordt het middenterrein van de Markt, waar de attracties komen te staan, afgezet met hekken. Totdat de attracties zijn opgebouwd is de Markt alleen aan de zijkanten toe gankelijk voor het publiek. Daar door kunnen de kermisexploitan ten ongestoord hun attracties op zetten. Negen veiligheidsmensen zien erop toe dat er niemand on der de dranghekken doorglipt. Gisteren is al begonnen met de op bouw van een veertig meter hoog reuzenrad op Plein 1940. De rest van de 37 attracties worden vanaf morgenavond half zeven op de Markt geplaatst. In het verleden liep het publiek gewoon tussen de attracties door terwijl die in elkaar werden gezet. Ongelukken zijn nooit gebeurd, maar toch wil de ge meente geen risico nemen onder het motto voorkomen is beter dan genezen. Ad Jobse van de gemeente Middel burg zag de opbouw van de ker mis de voorgaande jaren met zorg aan. „De mensen liepen er dwars KRABBENDIJKE - Speeltuinvereni ging Hazeduinen uit het Brabant se Putte mag geen bingo-avonden houden in dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke. De ge meente Reimerswaal beschouwt een wekelijks bingoavond als een overtreding van de Wet op de Kansspelen. „Deze opzet vinden wij te commercieel", zegt een ge meentewoordvoerster. Waarom de speeltuinclub Krabbendijke had uitgekozen, is niet bekend. door heen. Ook met kleine kinde ren. Dat willen we niet meer heb ben." Donderdag is het koopavond in Middelburg en zeker in de va kantieperiode is het dan erg druk in de stad. De Middelburgse kermis gaat vrij dagmiddag om 15.00 uur open en duurt tot en met de volgende don derdagavond. Tijdens het afbreken van de attracties is het niet nodig om het kermisterrein met hekken af te zetten. De kermis is donder dag 12 augustus om middernacht afgelopen en wordt die nacht en de volgende vroege ochtend afge broken. Op dat moment is er niet veel publiek op de been. De caravans en trailers van de ker misexploitanten staan zoals ieder jaar op het parkeerterrein Hof van Tange. Het parkeerterrein is daar om afgesloten tot en met zondag 15 augustus. Tip? redactie@pzc.nl Kijk nou eens naar mijn beentjes, die verdrinken bijna onder mijn bureau blad! De Bevelandse verslaggeefster snapte er helemaal niets van. Was zij nou gekrompen of was haar werk plek nu gegroeid? Om rsi-verschijnselen tegen te gaan, heeft ze een aangepast bureau, dito stoel en een toetsenbord waar geen van haar collega's ook maar een fat soenlijk stukje uit kan toveren. Maar dinsdagochtend waren alle in stellingen opeens niet meer zoals ze altijd gewend was. Ze mopperde eerst wat op zichzelf, om vervolgens haar collega's maar de schuld te ge ven. De aangesprokenen pikten dat niet. Een van hen reageerde als volgt: „Zeg mevrouw, je kunt ons van veel zaken betichten, maar dit hebben wij beslist niet gedaan, jouw bureau staat dermate laag dat ik maar een schuldig volkje kan bedenken, je moest maar eens bij de smurfen infor meren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19