Art Nocturne Knocke toont de i8l zeeland Onderzoek bodem van museum Gemeente maait voortaan ook berm Klapstraat Smit en Burger exposeren in kerkje almanak Krassenkrassenkrassen iiiiiiiiüiiiiii!' iimir KUNST- EN ANTIEKBEURS De prestigieuze internationale beurs, die jaarlijks in cultureel centrum Scharpoord wordt gehouden is met gemiddeld 10.000 bezoekers uitgegroeid tot de grootste van Europa. M/V GEZOCHT dinsdag 3 augustus 2010 axel - Op de locatie voor het nieu we streekmuseum Het Land van Axel, het terrein achter het rijks monument Antheunis aan de Markt in Axel, is uitgebreid archeo logisch onderzoek uitgevoerd. Daarvoor werden drie grote proef- sleuven gegraven van ongeveer 4,5 meter diep. Het terrein ligt voor een deel op het tracé van de voormalige Gent se Vaart. Tijdens het onderzoek zijn diverse bodemlagen blootge legd en zijn enkele restanten van een zeventiende/achttiende eeuws pand tevoorschijn gekomen, waar onder de aanzet van een gewelf, een nis of raam en een deurope ning. De proefsleuven zijn inmiddels weer dicht gegooid. Het onder zoeksbureau stelt een rapportage op met een advies voor eventueel vervolgonderzoek. Hoewel er geen sprake is van bijzondere vondsten, wordt zo'n onderzoek niet uitge sloten. De gemeente verwacht niet dat de onderzoeksresultaten nega tieve invloed hebben op de bouw- planning van het museum. door Frank Cijsel Liefhebbers van de meest uiteenlopende kunstvor men komen volgende week in Knokke-Heist he lemaal aan hun trekken. In de meest mondaine badplaats van de Belgische kust wordt van zaterdag 7 tot en met zondag 15 augustus de Internationale Kunst- en Antiek beurs Art Nocturne Knocke gehou den. Met gemiddeld ruim tiendui zend bezoekers is de beurs de voor bije jaren uitgegroeid tot de belang rijkste in Europa. De 35ste editie behoort, volgens de organisatoren, tot de meest kwaliteitsvolle van de afgelopen decennia. Er worden tal van voor werpen van museumkwaliteit aan geboden. Art Nocturne Knocke is de jongste jaren geëvolueerd van een kunst- en antiekbeurs tot pres tigieuze beurs voor wie op zoek is naar een new style of life. Antiek en kunstliefhebbers worden gecon fronteerd met tal van prachtobjec- ten, terwijl ook aanhangers van de signmeubelen een keur aan top- ontwerpen krijgen voorgescho teld. Art Nocturne Knocke is ook prominent in het straatbeeld aan wezig. De beeldenwandeling Sculp ture Link toont dit jaar monumen tale beelden van de internationaal vermaarde Nederlandse kunste naar Fons Schobbers uit Venlo. Op een bijzonder 'beeldige manier' wijzen zijn werken de bezoeker de weg over de Zeedijk en de Meer- laan naar cultureel centrum Schar poord waar de nocturne plaats vindt. Die is dagelijks te bezichti gen van 16.00 tot 22.00 uur. De sculpturen van Fons Schob bers lijken gemaakt voor de mondaine plek aan de kust. Toch is het pas de eerste keer dat het monumentale werk van de Lim burgse kunstenaar te zien is in Knokke. „Vitaliteit, ruimtelijkheid en beweging zijn de belangrijke elementen in mijn werk", vertelt de Limburger. „De openingen die de ruimtelijkheid van de beelden versterken, zorgen ervoor dat de sculpturen geen voor- en achter kant hebben. Net als de zee." Sculpturen van Schobbers staan op internationale toplocaties. Bij de Nederlandse Bank in Amster dam, maar ook bij kantoren van Shell en DSM en de hoofdkanto ren van de centrale banken in Chi na en Australië. Deze zomer krijgt de kunstenaar in Knokke ruim baan om invulling te geven aan de beeldenroute. In Scharpoord worden bezoekers ondergedompeld in de wereld van Schobbers in confrontatie met an dere vooraanstaande hedendaagse en moderne kunst. Er is pre-Co- lumbiaanse kunst te zien, Japanse kunst, Chinese archeologie, maar er worden ook oude meesters ge toond, waaronder het werk La Chaumière uit 1885 van Vincent van Gogh, werk van Kees van Don gen en Karei Appel. En verder ook zilverwerk, juwelen en uiteraard antiek met vier eeuwen geschiede nis. Art Nocturne Knokke is een echte avondbeurs, vertelt or ganisator Gil Tuteleers: „Dat biedt de kunst- en antiekliefhebbers de mogelijkheid volop van hun dag te genieten en 's avonds van het top- aanbod van de beurs. Daarvoor hebben we tal van internationaal gerenommeerde handelaren aange trokken met meer dan vijftig stands." Bezoekers kunnen een be roep doen op de gratis shuttleservi- ce. Tussen de belangrijkste parkeer terreinen en Scharpoord (Meer- laan 32) rijdt een Aston Martin. En belangrijk: de beurs richt zich op alle lagen van de kunst- en antiek- minnende bevolking. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto koewacht - Medewerkers van de gemeente Terneuzen nemen bij het schonen van de sloot langs de Klapstraat in Koewacht voortaan ook de bermen mee. Dat karwei wordt toegevoegd aan het zoge naamde maaiprogramma van de gemeente. Dat antwoorden B en W op vragen van het D66-raadslid Charles ten Hengel. Die maakte zich zorgen over de situatie omdat de sloot weliswaar éénmaal per jaar wordt schoongemaakt, maar de bermen tot nu toe werden on derhouden door omwonenden. En omdat die een dagje ouder wor den, gaat hen dat steeds moeilijker af Omdat zowel de sloot aan de linkerkant van de straat als de bij behorende bermen van de ge meente zijn, wordt alles nu in één keer aangepakt. Eén van de vele werken van Limburger Fons Schobbers op de Zeedijk van Knokke. Die zegt over zijn werk: „Vitaliteit, ruimtelijkheid en beweging zijn de belangrijkste elementen in mijn werk. De openingen, die de ruimtelijk heid versterken, zorgen ervoor dat de sculpturen geen voor- en achterkant hebben. Net als de zee." waterlandkerkje - Loes Smit en Leo Burger laten tot en met ko mende zaterdag hun werk zien in 't kerkje van Waterlandkerkje, aan de Molenstraat. Smit is glasblazer en -kunstenaar. Burger maakt olieverfschilderijen, met nafne portretten. De dubbelexpositie is dagelijks te zien tussen 13.00 uur en 16.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl Het bezit van een auto is voor bewo ners van de Nieuwe Vlissingseweg een bron van zorg. Niet alleen door hoge brandstofprijzen of wegenbelas ting, maar vanwege vandalen. Me nig bewoner van deze weg van Mid delburg naar Vlissingen heeft zijn au to al eens beschadigd aangetroffen. Spiegel kapot, antenne verbogen, krassen in de lak. De schade loopt vaak in de vele honderden euro's en daar wordt een mens niet blij van. Op een verjaardagsfeestje kwam het vandalisme ter sprake. De vraag kwam aan de orde of je de schade op de onverlaten kan verhalen. „Vergeet het maar, die hebben geen cent", ver zuchtte het slachtoffer. Een olijkerd had de oplossing: „Ko pen ze toch gewoon een kraslot..." Dit werk van de kunstschilder Kees van Dongen, het portret van madame Desjardinsis, is één van de topstukken die worden tentoongesteld in Scharp oord. Er is ook werk te zien van Karei Appel en Vincent van Gogh (La Chau mière uit 1885) en daarnaast valt er veel pre-Columbiaanse en Japanse kunst te bewonderen. Wegener NieuwsMedia. De nummer 1 voor werkzoekenden! Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt (055) 538 80 00, WGGGNGR NieuwsMedia MEEST CELEZEN 1Gielliet Bressiaander van het jaar 2. Mogelijk nieuw hotel in Sluis 3. Huizen te goedkoop voor lening STELLING De Stelling: Aanpak drugstoerisme sti muleert illegale verkoop Terneuzen. Zie: www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@>pzc.nl WERF UW PERSONEEL MET HET REGIONALE DAGBLAD!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62