Zeeland PZC 7 Zorg om sluiten consultatiebureaus K Hulp aan jacht Nieuwe mijlpaal in proces van almanak Tip? redactie@pzc.nl privatiseren sportaccommodaties Krassenkrassenkrassen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BEZUINIGING Gemeente deelt vrees van huisartsen voor te hoge drempel gezondheidszorg kinderen niet Aanleunwoningen tegen de vlakte Poolse stad verrast Zeeuwen met ereburgerschap Dinsdag 3 augustus 2010 Zierikzees bedrijf maakt megagrote 3D-projecties Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Regionale Huisart senvereniging Schouwen-Duive- land maakt zich zorgen over de voorgenomen sluiting van vier consultatiebureaus op Schou- wen-Duiveland. Wethouder Gilles Houtekamer deelt de vrees van de huisartsen dat de drempel voor ge zondheidszorg voor kinderen te hoog wordt niet. Tot voor kort beschikte Schou wen-Duiveland over zeven consul tatiebureaus waar ouders terecht konden voor de medische basis zorg bij alle kinderen van o tot 4 jaar. Een van de taken is het vacci neren van baby's en peuters en kleuters tegen onder meer difterie, kinkhoest, tetanus en polio. Onlangs maakte de gemeente Schouwen-Duiveland bekend dat vier van de zeven bureau's op het eiland gesloten worden. Een slech te zaak in de visie van huisarts Arie Speelman, voorzitter van de Regionale Huisartsenvereniging Schouwen-Duiveland betreurt de keuze van de gemeente. „Dit komt de zorg voor het opgroeiende kind bepaald niet ten goede. Ik denk dat de risico's die je neemt niet in verhouding staan tot de besparing die het oplevert." Eén van de risi co's is volgens Speelman dat zuige lingenzorg letterlijk moeilijker be reikbaar wordt voor mensen met lagere inkomens. „Niet iedereen zal in staat zijn om naar een ander dorp te rijden waar nog wel een consultatiebureau is. En dat is jam mer want het is naar mijn idee heel belangrijk dat de gezondheid van een opgroeiend kind goed in de gaten gehouden wordt." Rein- ier van der Valk, voorzitter van de Zeeuwse huisartsenkring denkt er net zo over. „Ik maak mij ernstig zorgen. Ik denk dat je door het slui ten van consultatiebureaus de drempel hoger maakt en dat kan ten koste gaan van de gezondheid van kinderen." Volgens wethou der Houtekamer is daar echter geen sprake van. „Zeker, er gaan consultatiebureaus dicht, maar er is straks wel een betere spreiding. Nu is er in de Schouwse Westhoek geen consultatiebureau en dat komt er straks wel. Plus eentje in Nieuwerkerk en eentje in Zierik- zee en die krijgen ruimere ope ningstijden dan waar nu sprake van is. Daarbij heeft de GGD toege zegd meer huisbezoeken te zullen gaan afleggen. Dus nee, we nemen zeker geen onverantwoorde risi co's." ZIERIKZEE - De nieuwbouw van zorgcentrum Borrendamme in Zierikzee werpt haar schadu wen vooruit. Onlangs is begonnen met de sloop van drie blokken aanleunwoningen. Half september is de daadwerkelijke start van de nieuwbouw. Het nieuwe Borrendamme wordt totaal anders dan het huidige. Op de hoek van Crevelingenstraat en Scheldestraat komt een gezondheidscentrum dat plaats biedt aan onder meer een huisartsenlaboratorium, apo theek en logopediepraktijk. Ook komt er een ruimte voor dagverzorging en een wijkpost voor de thuiszorg. Naast het gezondheidscen trum wordt plaats ingeruimd voor groepswo ningen en zelfstandige appartementen. foto Dirk-Jan Gjeltema STELLENDAM - De bemanning van reddingboot Antoinette van het KNRM-station Stellendam buiten, werd gisterochtend opgeroepen door de Kustwachtpost Ouddorp omdat er één mijl buiten de haven een jachtje lag, zonder voortstm wing. Met de reddingboot werd naar het kajuitjacht 'Tamarina' van 10 me ter lengte en met twee personen aan boord, gevaren. Het schip werd langszij genomen en naar de haven van Stellendam gebracht. ZIERIKZEE - Het is officieel; de spor taccommodaties aan de Lange Blokweg in Zierikzee zijn niet lan ger eigendom van de gemeente Zierikzee maar van de Stichting Den Hoge Blok, die voetbalvereni gingen W Mevo en W Zierikzee vertegenwoordigt. Met het onder tekenen van de akte werd gisteren de kroon gezet op ruim vier jaar praten. Wat stichtingsvoorzitter Wim Renger betreft had het alle maal best wat sneller gemogen, maar hij ziet niet om in wrok. Het eindresultaat telt en daar is hij te vreden over. Dat is ook wethouder sportzaken Ad Verseput. Onder an deren sportvereniging Renesse uit Renesse en WIK'57 uit Kerkwerve gingen de Zierikzeese voetbalver enigingen voor. Zij zijn inmiddels eigenaar van hun gebouwen. We gens de fusieplannen van voetbal clubs Dreischor en Zonnemaire is de eerder overeengekomen over dracht nog even uitgesteld. Het bezit van een auto is voor bewo ners van de Nieuwe Vlissingseweg een bron van zorg. Niet alleen van wege de hoge brandstofprijzen of we genbelasting, maar vanwege vanda len die het op hun wagen gemunt hebben. Menig bewoner van deze lange weg van Middelburg naar Vlis- singen heeft zijn auto al eens bescha digd aangetroffen. Spiegel kapot, antenne verbogen, krassen in de lak. De schade loopt vaak in de vele honderden euro's. Daar wordt een mens niet blij van. Onlangs waren in één nacht weer tientallen auto's beschadigd. Op een verjaardagsfeestje kwam het vanda lisme ter sprake. De vraag kwam aan de orde of je de schade op de on verlaten kan verhalen. „Vergeet het maar, die hebben geen cent", ver zuchtte het slachtoffer. Een olijkerd had de oplossing: „Ko pen ze toch gewoon een kraslot..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49